Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos hogy haragszom emiatt a...

Jogos hogy haragszom emiatt a szüleimre és nem akarom gyakran látogatni őket?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, gyakorlatilag már most is együtt élünk, de jövő hónaptól hivatalosan is összebútorozunk. A szüleimnek (vagyis főleg apának) ez egyáltalán nem tetszik, az elejétől fogva nem kedveli a páromat. Szerinte "rangon aluli" pasit választottam, mert a párom csak egy sima melós, nem valami orvos, ügyvéd, cégvezető, vagy nem is tudom kit képzelt el mellém. Ezt nem mondta ki nyíltan, de minden találkozásnál éreztette vele, és nekem is célozgatott rá mikor kettesbe beszéltünk. Emiatt már nem is megyünk hozzájuk csak kb 2 havonta, anyukámmal rendszeresen szoktam beszélgetni telefonon, apát már nem is szívesen hívom. Nagyon rosszul esik a viselkedése. Mindig tudtam hogy nagyon anyagias, de nem gondoltam hogy ennyire.

A párom egyébként nagyon kedves, udvarias, szorgalmas pasi, van fix munkája, nem is keres rosszul (havi 200-250 között), mindenben segít és szeret engem, nem tudom mi apukám baja vele. Most meg azt sérelmezi, hogy az utóbbi időben nem foglalkozom velük, húsvétkor se megyünk látogatóba.


Ezek után nektek lenne kedvetek meglátogatni őket? Jogosan haragszom?


2019. ápr. 20. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem minden szülő kedveli a gyereke partnerét. Egyszer le kellenne ülnöd apáddal és elmondani, hogy " ok, értem, hogy nem szereted a Pistit, nem is kell, de légyszíves legyél vele normális ay kedvemért "
2019. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
96%

Igen, én is úgy gondolom, hogy jogos a haragod feléjük, a számodra legértékesebb dolgot támadják, ehhez sehogy sem lehet (és nem is kell) jó arcot vágni. Szerintem is az lehetne a megoldás, hogy tiszta vizet öntesz a pohárba, mert ez a helyzet nem valószínű, hogy magától megoldódna. Még ha bele is törődnének a szüleid a választásodba, benned és a párodban is maradna egy tüskd hosszú távon ezzel kapcsolatban. Ezt el kellene magyaráznod apukádnak, aki jó lenne, ha változtatni tudna a szemléletén és megpróbálná jóvá tenni azt, amit a pároddal kapcsolatban elrontott.

Ha nem járnál sikerrel, a megbocsátás akkor is fontos, hisz ők a szüleid, felneveltek, nem lenne szép megszakítani velük a kapcsolatot, de nyilván nem lehetne olyan közeli és minőségi, mint egyébként. Szomorú, hogy ilyenek vannak a világban.

Minden jót kívánok nektek!

2019. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Inkább egy "rangon aluli" melós, mint egy "tele vagyok" f@$zkalap...

Meg kell mondani faternak hogy a párodnak NEM NEKI kell megfeleljen hanem NEKED!

2019. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem szakitanám meg a szüleimmel a kapcsolatot a párom miatt.Inkább többszõr mennék hozzájuk,hogy bebizonyitsam nem tévedtem a párommal kapcsolatban.Soha nem lehet tudni,hogy a jövõ mit hoz a kapcsolatotokban, viszont elõbb-utóbb az apud el fogja fogadni.De ha elzárkózol a szüleidtõl akkor az apud még jobban fogja mondani a magáét, mert ugye ugye most már a pasid miatt is eldobsz bennünket.
2019. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a kerdezo nem a pasi miatt hanyagolja a szuleit, hanem az apja miatt.Ezt kellene az oreg kepebe mondani, hatha akkor elgondolkozna a viselkedeset illetoen.
2019. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%

Ignorálni a szülőket csak azért, mert nem értetek egyet, gyerekes viselkedés. (Egyébként apád részéről is) - beszéljétek meg!

Szerintem azzal, hogy nem mész el húsvétko, túllősz a célon, apád sérelme teljesen jogos, húsvét nélkül is, a 2 hónap baromi kevés. Ez a kb. le vagy sz*rva szint, és ha amúgy rendes apa volt, nem ezt érdemli tőled.

Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy anyagiasságból nem tetszik a párod neki. Az "egyszerű melós" nagyon sok mindent jelenthet, az anyagiakon kívül is. Apádnak azt kellene megértenie, hogy "egyszerű melós" az nem egy kategória, és ezen a csoporton belül is rengeteg féle ember van. De egy kis időt megérdemel ahhoz, hogy emésztgesse.

Ha nem emészti meg vagy ha durva a pároddal, akkor persze, ki kell állnod kettőtökért, ez nem vitás. De ennek kulturáltabb és kifinomultabb módjai is vannak a "rádcsapom az ajtót" típusú kommunikáción kívül, amit te most csinálsz.

2019. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megérteni megértelek.


Ha szeretnéd még helyrehozni vele a viszonyt, leülhetsz vele beszélni, és finoman, polkorrekten elmondani, hogy bizony, ő az oka annak, hogy ritkán jöttök.

2019. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a haragod, és hogy nem mentek hozzájuk.

Apukádnak kerek-perec mondd meg, hogy magának köszönheti, amiért kerülöd. Ergo: ha gyakrabban akar látni, változtasson a viselkedésén.

2019. ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!