Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van anyámnak?

Szerintetek igaza van anyámnak?

Figyelt kérdés

Szóval, tizenhét éves fiú vagyok és éppen meg szeretném növeszteni a hajam, már majdnem vállig ér, de anyám nagyon ellene van. Olyanokkal jön, hogy csak nőknek lehet hosszú haja, amiben az a vicces, hogy neki pont rövid haja van.


Aztán, azért is ellene van, mert szégyelli, meg állandóan azzal jön, hogy mások mit fognak gondolni.


Meg azt is kérdeztem, hogy a tulajdona vagyok-e, hogy meg kell szabnia, milyen hajam legyen? Erre azt mondta, igen.


Ez a legnagyobb "lázadás", amit idáig elkövettem, nem cigizek, nem fogyasztok alkoholt vagy drogok és nem is járok sehova.



2019. ápr. 20. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Jason Momoa Egy kifejezetten jo pali, ha nem nyurga tested van hozza es illik a stilusodhoz semmi baj sincs vele....

Max levagod ha megunod

2019. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nincs igaza, és ne hagy magad. Nem egy nagy ügy milyen a hajad. Gondolom te sem szólsz neki ha nem tetszik a ruhája, frizurája. Elmondhatja a véleményét egyszer, meg lehet más az ízlése mint neked. De a te hajad és már nem vagy kisgyerek, hogy ne tudj döntéseket hozni. Másrészt nem vagy és voltál soha a tulajdona. Kicsit el van tévedve anyukád. Mások meg szerintem pont nem a te hajaddal lesznek/vannak elfoglalva. Egyébként is kb.minden harmadik korldbeli fiúnak hosszú a haja. Semmi furcsa nincsen benne és elítelendő sem.
2019. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát anyukádra rá férne egy séta egy városban. Ma mellettem ment el egy kb 50.-es öltönyös jó ember kb derékig érő copffal.
2019. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
87%
Nyilvánvaló, hogy nincs igaza. Normális szülő már a 7 éves gyerekének is megengedi, hogy ő válassza ki a saját frizuráját, nemhogy a félig felnőtt 17 évesnek. Hagyjad csak anyukádat, hadd főjön a saját levében, majd megszokja.
2019. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
A férfiak közt kb a 70 évek óta vált szokássá, hogy növesztik a hajukat. Ez közel 50 év, tehát még csak nem is egy modern, lázadó szokás. Anyukád húzza ki a karót a popójából :)
2019. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

Megszabni nem tudja, gondolom nem vágja le álmomdban a hajadat. Véleménye viszont lehet.

Nekem sose tetszettek a hosszú hajú fiúk/férfiak. Szerencsére volt/van elég rövid hajú 😀

2019. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

Nincs igaza anyádnak. Nem vagy a tulajdona.

Növeszd meg a hajadat, ameddig tetszik. Ez egy olyan harc, amin át kell menni. Neked az önállóság felé, neki arra, hogy nem mindig az lesz, amit ő akar. Sőt, időnként figyelembe sem lesz véve. Ez a felnövés.

2019. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs igaza, de az ő hozzáállása is érthető.

Bizonyos szempontból ez egyfajta lázadás (különösen, mert kimondta, hogy ellenzi) és a szülőnek ijesztő lehet, hogy az ő kicsi gyereke már nem is olyan kicsi, ha ilyesmit csinál és hagyják neki, nem fog-e ennél nagyobb bolondságokat is cselekedni, hogy feszegesse a határokat. Vannak szabályok, amiket ha jól fektettek le a szülők, jó igazodási pontok, de kamaszkorban ezt-azt meg szoktak belőle kérdőjelezni az önállósodás jegyében. Ha mindig mindenki azt csinálná, amit a szülei, nem jutnánk sehova, viszont aki ész nélkül lázad, az magát és a környezetét teszi tönkre. De szerintem a hosszú haj még nem az utóbbi kategória ;).

Amikor az öcsém meg akarta növeszteni, az én szüleim sem lelkesedtek érte, de abban maradtak, hogy lehet hosszú haja, ha tisztán, rendezetten tartja. 1-2 évig volt neki, aztán amikor egy napon belül kétszer tévesztették össze a saját nővéreivel, levágatta.

2019. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Ehhez nincs úgymond köze,a te fejeden van így azt csinálsz vele amit csak szeretnél.
2019. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Matyas kiralynak is hosszu haja volt, egy csomo francia kiralynak is...
2019. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!