Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni, hogy megszűnj...

Mit tudok tenni, hogy megszűnjön ez z állapot?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom a szüleimet. Lehet, hogy lázadó hisztiszövegnek tűnik, de pont nem érdekel, ki mit fikáz le a kérdésemen.


Harmadéves egyetemista vagyok. 14-15 éves korom körül volt egyfajta törés az apám és köztem lévő kapcsolatban. Elképesztően nevetségesnek tűnhet, de 14 évesen nem voltak barátaim, egy egész nap 4 fal között kuksoló senki voltam. Elkezdtem történelmi-irodalmi előadásokat nézni youtube-on, mivel tényleg semmink sem volt, PS, számítógépes játékok, stb, semmink. Könyv egy pár, de annyi)


Szóval, az internet bugyraiban megtaláltam David Icke-ot és az akkor ép futó magyar pirospirula csatornát. És megfogott a tartalma. Nem arról van szó, hogy gyíkember-chemtrail hívő lettem volna, hanem egyfajta új nézőpontként tekintettem erre. Sosem szoktam semmit készpénznek venni, inkább megjegyzem, és megvizsgálom, mi van, ha az igaz mi van ha nem.


Viszont a lényeg az, hogy akkro életemben először éreztem azt, hogy engem érdekel valami. Hogy találtam valamit, amit szívesen csinálok. A videók nézését, új források felkutatását. Azt mondanám, oknyomozó vénám van, vagy nemtudom.


Viszont, azóta már rájöttem, hogy apám egy maradi ember. Nagy ujjongva mutattam a szüleimek, hogy nézzék, végre érdekel valami, végre valami lázba hoz. Gőleg Pap Gábor népmeseelemzései, a több órás előadásait 1-2 meghallgatás után fejből tudtam. és érdekelt, még sutyiban el is kezdtem regényt írni.


Visznt olyan szintű elutasítással még életemben nem találkoztam, mint akkor. Természetesen mindent jobban tudtak, leálltak vitetkozni, hogy nem úgy van az, meg hogy lehet ennyi hülyeséget összehordeni, stb.


Viszont nekem azóta is egy törésként él, egyszerre dühít és elszomorít, hogy egyszer életemben találtam valamit, ami érdekel, és arra reagáltak a szülők a legnagyobb elutasítással.


Később tovább romlott a kapcsolatunk, mikor rámerőltették a jogsit. Nem érdekelt a vezetés, egyetem alatt akartam megcinálni. Rámerőltették, megválasztották az iskolát és az oktatót, merthát annak jó híre van.


Igen, egy ordítozó barom, aki mindenért a keresztvizet is leüvöltötte rólam. negyedjére lett meg a forgalmim, akkor is épphogy, és jó egy évig féltem autóba ülni. Teljesen megérte, de a szülők halani sem akartk másik opcióról, mert most van rá pénz, meg amugy is. Apám nem csinálhatott jogsit harmadikosként, ezért nekem muszáj volt. (mióta megvan a jogsi, csak a szülőknek segítettem, mert így nem kell plusz ember, aki vezet a vállalkozásban mikor hordjuk ki a terméket, meg megyünk gyümölcsért a cefrébe, tényleg megérte)


Egyetemet nagyon rámstresszelték, hogy én vagyok a család utolsó reménye, hogy a nővérem az elcs_szte az egészet, nem tanult, stb. Nekem muszáj jól csinálnom.


Aztán nulla tapasztalattal és ismerettel elkerültem Pestre mérnökire a BME-re, egy félévet kapásból csúsztam. Komolyan mondom, haza sem mertem menni, sőt, sokkal sötétebb gondolatok is megfordultak a fejemben akkor. Senkinek nem kívánom.


Most pedig nagyon gyűlölöm apámat, bár erről szándékosan nem tehet.


Előző novemberben eldöntöttem, hogy nem fogok hazajárni, eltartom magam a koliban, beosztom az időmet, stb, hogy teljesen független leszek. Egy hónapra rá apámnál diagnosztizáltak egy jóindulató daganatot, illetve műtötték, plusz azóta alig tud járni.


Minden hétvégén haza kell jönnöm segíteni, mellette szeretném az egyetemet is csinálni, illetve beléptem egy hallgatói szervezetbe, ami kb a legjobb dolog ami történt velem egyetemen. Végre vannak barátaim, tök jó élményeket szereztem (természetesen arról is lebeszéltek volna, hogy nekem a tanulás amindenem, rámegy minden időm, stb. Mert olyan k_va okosak mindenben, hogy hihetetlen.)


Azért haragszom rá nagyon, mert egyszer az életben szeretnék valamit csinálni és azt is keresztülhúzza, másnem megbetegszik. Tudom, nem tehet róla, nem direkt lett daganata, de eszmletlen módon dühít.


Itthon vagyok, akkor sem nagyon beszélek velük, egyszerűen taszítanak. Anyám is, rendkívül sötét, nagyon logikátlan, gyerekes és éretlen, mindenen megsértődik, nem tudom hogy lehet vele kibírni egy fedél alatt. Apám meg... zsémbes, mogorva.


Jogos, hogy így érzek? Mit tudok tenni, hogy változzon a viszonyom apámmal? Most ilyen holtponton van. Sok reményt nem látok rá, hogy javulna, de ha lehet, akkor inkább jobb legyen. Vagy még inkább megromlik a viszonyunk, még ennyit se járok haza?


Valaki volt hasonló helyzetben? Mit lehet tenni?



2019. ápr. 21. 10:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért, gyorsan gépeltem, mert egyrészt nincs sok időm, másrészt nem azon volt a hangsúly, hanem hogy kiírjam magamból.


Amiatt lehet, hogy összefüggéstelennek tűnik.


Tényleg nem hiszti, hónapok óta forrong bennem ez az egész. Alig bírom. egyetemen is nehezebb koncentrálnom emiatt.

2019. ápr. 21. 10:58
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Keress fel egy pszichológust!
2019. ápr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem neked komoly problémáid vannak. Én is a pszichológust tudom javasolni.
2019. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Enyhülj meg,nem érsz azzal semmit sem,hogy gyülölöd a szüleidet.Majd késõbb rá fogsz döbbenni.
2019. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem borzasztóan beteges a gondolkodásos, sürgösen szakember segítségére lenne szükséged.

AKi képes olyan leírni, hogy azért hatagszik az apjára mert "megbetegedett, hoyg te´ged akadályozzon", az már tényleg klinikai eset.

2019. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem azért betegedett meg, hogy nekem ártson. Egyszerűen majd felrobbanoka dühtől, hogy egyszer szeretnék elindulni az életben valamerre, és akkor is az apám miatt nem tudok, mert akkor is őmiatta kell itthon maradnom.


Inkább ez az egész szituáció dühít eszméletlenül.

2019. ápr. 21. 11:21
 7/19 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire komoly a baj? Pszichológus kell? :O
2019. ápr. 21. 11:22
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Na ez az...valamit kezdeni kellene ezzel a dühkitöréssel. Kicsit idegbetegnek tünsz.


Tudod..nem hiába mondják, hogy a pozitiv gondolkodás pozitiv dolgokhoz vezet. Belőled csak úgy árad a negativ energia és ezt valószinűleg átviszed a mindennapi dolgaidra is. Igy nem meglepő, ha nem sok jó dolog történik körülötted, hiszen eleve mindenben a rosszat látod...

2019. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Összefüggően, értelmesen és érthetően írsz, tehát okos lehetsz, de hogy valami baj van az emeleten, az biztos. Számomra ijesztő ez a fajta gondolkodásmód, pláne egy egyetemista férfitól.
2019. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Dühkitörés nincs. Csak düh van. Soha nem volt szabad kiadnom itthon, sem máshol, ha valami nem tetszett, vagy bosszantott. Persze anyám simán levezette rajtam a feszültséget, bármi apróságért felkapta vizet és leordított csúnyán, még 10 éves korom előtt is.
2019. ápr. 21. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!