Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem, hogy az anyám...

Miért érzem, hogy az anyám csinálja a feszültséget a férje és köztem?

Figyelt kérdés

Anya férje elég hirtelen haragú, azonnal ideges lesz, ha valami nem úgy megy, ahogy akarja. Ordibál, kiabál, csapkod olyankor, beszélni sem lehet vele. Ezért megtanultam az évek alatt, hogy semmit nem mondok neki, vagy ferdítek a dolgokon. Pl. ha veszek egy új cipőt, tudom, hogy ordítana (függetlenül attól, hogy semmilyen szinten nem ad pénzt se nekem, se anyának). Ezért ha megkérdezi, hogy új-e, honnan van, akkor azt mondom, hogy a szekrényemben találtam, már ezer éve megvan. Vagy ha megyek nyaralni, nem azt mondom, hogy all inclusive ellátással megyünk, hanem hogy egy akciós apartmanba a város szélén. Nem beszélek neki sokat az életemről, mert azonnal beleköt mindenbe, a beszélgetéseket igyekszem hamar lezárni. De az anyám mintha direkt mondana neki mindent, és élvezi, hogy hergeli...


Pl. arra azonnal ugrik, ha anya eljön hozzám Pestre, és mondtam neki, hogy mondja azt, hogy munka miatt kell mennie. Erre most mondja neki, hogy akkor kedden visszavisz, mert az autóm szervizben van. 1 órája megy az ordibálás, hogy menjek vonattal (autóval kb 2 óra az út, vonattal, tömegközlekedéssel közel 5 ...). Persze, legyen vele őszinte, meg minden, de ha azt mondta volna, hogy ott lesz dolga, és közben kirak engem a lakásnál, semmi vita nem lett volna. Mert amúgy annyira nem figyel anyára, hogy semmi nem tűnt volna fel neki, szerintem még az sem, ha én is ott ülö az autóban, mikor elindulunk.


2019. ápr. 21. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hány éves vagy??? Nincs szád, hogy kinyisd és leállitsd ezt az embert? Mit bir neked? Ki ő neked?

Én igy csinálnám:


"Igen, ez a cipőt pont most vettem. Ami azt illeti van még néhány pár a boltban, ami tetszik, szóval hamarosan újra megjárom a boltot. Végtére is szeretném magam jól érezni azon a klassz utazáson, amibe annyi pénzt fektettem."


Ez az ember nem normális. Semmi köze a dolgaidhoz. Miért vagy betojva? Miért nem állitod le? Mond, hogy veled csak ne ordibáljon és ne matasson a pénztárcádba, mert semmi köze hozzá!

2019. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Igaza van az #1esnek. Ha nem ő adta a pénzt, hanem te kerested meg rá, tőle teljesen függetlenül, akkor semmi joga beleszólni, ordibálni veled meg pláne.

Bele kell sajnos állni ebbe a konfliktusba és megmutatni, hogy változott a helyzet.

Nincs már hatalmi pozícióban, szóval vegyen vissza magából. Hidd el ezzel teszel a legjobbat a kapcsolatnak is köztetek. Sajnos vannak olyan emberek, akiknek meg kell tanítani, hogy mi a szerepük az életedben, mert maguktól nem ismerik fel.

2019. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

56 éves, kb 10 éve tart nála a kapuzárási pánik. A saját lánya nem mond el neki semmit, mert vele is ugyanilyen. Változni már úgysem fog, ez csak rosszabb lesz.

Régebben még próbáltam neki elmagyarázni a dolgokat, mert nagyon korlátolt ember, de csak a saját "igazát" fújja mindig, és minden más szempont hülyeség neki. Pl. okostelefonja van, de állítja, hogy azzal nem lehet internetezni, mert "nem arra való". Vagy hogy az autójában nem lehet a telefonról zenét indítani, és ordít, ha próbálnám beállítani, vagy megmutatni neki, hogy igen, lehet. Teljesen szűk látókörű, és magamnak azzal teszek a legjobbat, ha nem foglalkozom vele, mert változtatni úgysem tudok rajta.

Csak én mindigis lelkis voltam valamennyire, egyszerűen nem bírom, hogyha kiabálnak velem, vagy ha csúnyán beszélnek. Nem tehetek róla, de nem vagyok az az olaszos típus, és hiába tudom, hogy nincs igaza, akkoris megvisel.

2019. ápr. 21. 14:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Hanyagold a fickót, ne legyél vele egy légtérben, egyáltalán ne létezzen számodra, oda se menj. Ha ez azzal jár, hogy anyukádat is ritkábban látod, hát nem vesztettél vele semmit. Főjön ő a saját levében.
2019. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de az ilyen hulyekre egyszerűen rá kell hagyni. Erre nincs gyógyszer :-)

Ha meg elkezd ordibálni, akkor szépen kimész az ajtóm, és elmész valahová. Esetleg annyit mondhatsz, hogy majd visszajössz, ha befejezte.


Anyukádat sajnálom, bár lehet, hogy ő jól bírja az ordibálást.

Esetleg vele is beszélhetnél, hogy szerinte meddig mehet ez így, meddig fogja bírni? És akar-e ezen változtatni, kell-e segítség hozzá.


Még annyit, hogy ha velem így ordibálna valaki, akkor biztosan nem mennék oda. Anyukám bármikor jöhetne, de egy ilyen emberrel nem vagyok köteles tartani a kapcsolatot, főleg, hogy lényegében semmi közöm hozzá.

2019. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nem laksz anyádékkal együtt.

Nos, akkor én a helyedben nem is nagyon látogatnám. Megmondanám, hogy őt, a férje nélkül szívesen látom, vagy találkozhatunk kettesben másutt, de én őhozzájuk nem akarok menni. És a férjével együtt se jöjjön, mert akkor be sem engedem őket.

A másik: Amikor lazán kibeszéli, amit kértél, hogy ne mondjon, hogy ne gerjessze a feszültséget, akkor utólag, négyszemközt kérdezd meg anyukádat, valahogy így: "Ezt miért csináltad? Te direkt törekszel arra, hogy a férjed veszekedjen velem?"

Én egyébként konkrét konfliktus nélkül is rég az orra alá dörgöltem volna, hogy őt is minősíti, hogy egy ilyen agresszív, mások életébe beleugató alakkal van együtt.

2019. ápr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves válaszolók. Az rendben, hogy kerüli a fickót, én is ezt tenném, de az anyám párját nem lehet mindig elkerülni.

Ha átmegy az ember karácsonykor vagy esetleg csak hivatalos egy családi ebédre, ne hogy már a kedves kérdezőnek kelljen meghunyászkodva, lesütött szemmel titkolóznia és kifogásokat keresnie egy másik ember korlátoltsága miatt.

Én nem érezném így magam teljes jogú felnőttnek. Egy felnőtt emberrel ezt nem lehet megcsinálni.

Nem kell megváltoztatnod ezt az embert kérdező. Ez nyilvánvalóan lehetetlen. Nem kell megváltoztatnod, amit gondol rólad vagy arról hogy mit csinálsz. Nem kell megértetned vele a korlátoltságát, csak annyit kell elérned, hogy veled szemben ezt ne engedje meg magának, hanem tudja, hogy hol kell behúzni a féket.

Annyit kell elérned, hogy egy ilyen "én hagylak élni téged, te engem" szituáció és légkör jöjjön létre.

Ehhez viszont nagyon súlyosan bele kell állni minden szavába és minden modortalan gesztusba, amit feléd tesz.

Igen, ha ordít veled, akkor torkod szakadtából vissza kell neki ordítani és addig kiabálni vele, amíg ő nem marad csendben és nem unja meg.

Nem azért, mert ilyen ember vagy, hanem azért, mert ezt a helyzetet, ezt a konfliktust így lehet a leghatékonyabban kezelni. Néha az életben sajnos körbe kell kerítened erővel a saját területed, különben mások áttaposnak rajta a legkisebb körültekintés nélkül.

2019. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Uramatyám, hetes, csak nem gondolod, hogy egy huszonéves kislány nekiállhat üvölteni egy meglett korú agresszív férfival? Jézusmária, milyen szánalmas jelenet lenne már az! Aztán járkálhatna az orvoshoz, hogy kikúrálja a betegre rekedt torkát, a pasi pedig a világból is kiordítaná, még meg is verné! Nem gondolod, hogy ordibálással egy férfivel szemben bármit el lehet érni!? Az rendben van, hogy meg kéne húzni a határokat, de ez olyan hosszú idővel és energiabefektetéssel járna, ami nem éri meg, és azalatt sokkal többet rombol a kérdező idegein, mint a nyereség, ráadásul nem is mindenki olyan határozott, hogy erre képes legyen. Nem kell ám mindig agresszíveskedni! Sokkal egyszerűbb elkerülni. Nem veszít semmit. Inkább nyer. Nem kell egy levegőt szívnia egy idegen ellenszenves alakkal.
2019. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!