Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Le akarok lépni apukámtól,...

Le akarok lépni apukámtól, mert unom, hogy folyton részeg, de bűntudatom van mert gyerekként mindenemet kifizette. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Anyukám ás tesóm már lelépett, már csak én maradtam neki, de baromira unom már, hogy hazajövök és csak szt látom, hogy részeg. Egyszerűen unom és megvegem mi nem fair. Gimnázium végégi nem dolgoztam és az egyetemet is kifizette nekem. Bűntudatom van a lelépéssel kapcsolatban, mert már csak én vagyok neki.

2019. ápr. 21. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Fizess be egy családterápiás ülést egy jó pszichiáternél, hívd el rá apádat, és beszéljetek róla. Ott mondd el neki őszintén, hogy hogyan érzel.


Elvileg négyszemközt is meg lehetne beszélni, de a gyakorlatban ez nem szokott működni, mert az ilyen kapcsolatokban a kommunikáció a felek között már régen elakadt.

2019. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hosssszú válasza:
41%
Azt már kérdezted töle,hogy miért piázik? Probálj meg segiteni rajta nem pedig eldobni. Ö az édesapád,ha piás ha nem.
2019. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Ne dobd el te is az a végzete lesz.Inkább vedd rá,hogy menjen el alkoholelvonóra.
2019. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg nem véletlenül lépett le mindenki.

Ha nem hajlandó elvonóra menni és abbahagyni az ivást, hagyd ott. Aki azt írja, hogy "mégiscsak az apád", az nem gondol bele, hogy tönkreteheti az életét egy fiatal, ha egy alkoholistával marad. Ne áldozd fel az életed!

Ha viszont igyekszik, elvonóra megy, akkor add meg neki az esélyt, hátha sikerül leszoknia.


Azért, mert taníttatott, hálás lehetsz valóban, de ez nem jelenti azt, hogy a rabszolgája vagy. Ha ő nem tud változtatni, és lelépsz,ne legyen lelkiismeret-furdalásod.

2019. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Beszélj a házidokijával és vitesd el kényszerelvonóra.
2019. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Beszéld meg vele, hogy ültettessen be magának bőr alá gyógyszert, ami megakadályozza, hogy igyon.
2019. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két történet az nem működőképes. Adj neki annyi esélyt, hogy egy józan pillanatában mond el neki, hogy érzel. Hogy szereted, hálás vagy neki, nem akarod magára hagyni de egyszerűen nem bírod ezt tovább és arra kéred oldjátok meg a problémát. Fejezze be az ivást vagy menjen elvonóra. Ha nem akkor le fogsz lépni. Hagyj neki 2 hetet elmélkedni. Ha nem változik semmi menj mert a te életed nem mehet tönkre az ő hülyesége miatt. Nem kötelező innia. Vannak lehetőségei, ráadásul felajánlod a segítséged. Ha nem él vele az nem a te hibád. És ha költözéskor úgy mész el, hogy azt mondod neki ha meggondolja magát számíthat rád. Akkor végképp nincs miért bűntudatozt érezned. Pláne ha elérhetőséget is hagysz neki ahova fordulhat kezelésért. Ebben a háziorvosa tud segíteni.
2019. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tibi12345835 válasza:
Az alkoholista emberek általában azèrt nem mennék bele ijen el vonó kúrákba mert nem váltják be saját maguknak sem hogy ők alkoholisták èn is éhez hasonló szituációban nőttem fel ès az èn èdes apám sem tudja letenni az italt mai napig sem mert meg sem próbálta többször meg igèrte de nem tartotta be beszèlj vele hogy mit választ tèged vagy azt a hüje sörös üveget mert attól rosszabb nincs ha valakinek alkoholisták kell együtt èlni mert mikor rèszeg biztos csak siránkozik hogy hova jutott miközben be sem tudja vallani hogy az ital miatt van az egèsz vagy te vagy az ital ha nem tetszik neki hagyd ott nem mondtam hogy ne tartsd vele a kapcsolatot de ne èlj ojannal akinek csak arra vagy jó hogy ne legyen egyedül
2019. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%

"Anyukám ás tesóm már lelépett"


Ha eddig mindenki csak kihasználta és csak a pénze kellett nekik, majd a legkisebb lelkiismeret furdalás nélkül leléptek, nem csoda, ha inni kezdett.

Vagy segítesz neki túllépni ezen a nehéz időszakán, vagy te is lelépsz mint a többi családtagod, hiszen már minden pénzt kipréseltetek belőle...

2019. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, bármilyen rossz a helyzet nem kötelező innia valakinek. Egyébként meg hol olvastad amiről írsz?
2019. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!