Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Le akarok lépni apukámtól,...

Le akarok lépni apukámtól, mert unom, hogy folyton részeg, de bűntudatom van mert gyerekként mindenemet kifizette. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Anyukám ás tesóm már lelépett, már csak én maradtam neki, de baromira unom már, hogy hazajövök és csak szt látom, hogy részeg. Egyszerűen unom és megvegem mi nem fair. Gimnázium végégi nem dolgoztam és az egyetemet is kifizette nekem. Bűntudatom van a lelépéssel kapcsolatban, mert már csak én vagyok neki.

2019. ápr. 21. 17:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem élek együtt az apámmal, mert elváltak a szüleim, de hasonló a szitu. Nyaranta együtt mentünk kempingezni, de akkor is ivott mindig, amit én nem tudtam elviselni. Amikor józan volt megbeszéltem vele, hogy ha vele vagyok, akkor napi egy sörnél ne igyon többet, mert egy kicsi alkoholtól is megváltozik a személyisége és sértegetni kezd. Felfogta, megígérte. Működött is a dolog egy pár évig, de aztán egyszer mégis sokat ivott. Emlékeztettem, hogy mit ígért nekem anno, hátha csak elfelejtette. Közölte, hogy márpedig nekem nincs jogom megmondani neki, hogy mit csináljon. Nos, azóta nem találkoztunk. Érdekes, ő sem keresett. Egyáltalán.

Szóval szerintem neked is ezt kéne tenned. Beszélj vele, mondd el neki mit érzel, ajánld fel a segítségedet a leszokásban. Aztán ha nem hajlandó, hagyd ott. Nem éri meg, hogy a sajátján kívül a te életedet is tönkretegye.

2019. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!