Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl spórolós, vagy reális...

Túl spórolós, vagy reális hozzáállás ez a szülőktől?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban azt hittem, hogy mi nagyon szegények vagyunk. Folyton ment a vita a pénzen, pedig saját házunk volt, illetve semmilyen hitelt vagy tartozást nem fizettünk soha.

Mégis a rokonok megunt, gyakran 10 éve a divatból is kiment ruháit hordtuk, sose voltunk étteremben sem nyaralni, cipőt azon a pénzen kaptunk, amit a nagyszülők ünnepre adtak.

Sokszor üres kiflit kaptam tízóraira, mellé maximum egy háromszögsajt meg csapvíz. Sokszor 3 napig ettük ugyanazt.

Szinte soha nem kaptunk meg semmit. Se kinézett ruhát, se zsebpénzt, se semmit. Emlékszem, mennyit nyúztam anyut olyan apróságokért, mint egy reklámban látott drágább sampon, vagy egy tábla Milka csoki.

Évekig azt hittem, hogy a szüleimnek tényleg konkrétan a semmit kellett beosztani.

Aztán már felnőttként tudtam meg, hogy szándékosan tartották a színvonalunkat (és a sajátjukat is, bár maguknak azért jobban megengedték - mondjuk igazuk van), igazából volt félretéve néhány milliójuk, meg van is.

Én már nem élek otthon, most kicsit többet megengednek maguknak, mint anno, de nem sokkal.


2019. ápr. 22. 21:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem taníttattak ki, arra nem volt annyi keret, már később, munka mellett láttam neki.
2019. ápr. 22. 21:37
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem túl spórolós, sosem értettem, hogy ennek mi értelme
2019. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Egy ismerösöm örökölt így szép summát! Annyit mondott rá,jobban örült volna ha éltében adja,osztogatja,mert jobban szerették volna,szeretettel vették volna körül és lett volna kinek megköszönni! Egy szelet csokoládét nem kaptak soha!


Lám-lám és batyus halott sem lett!

2019. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Túlzás. Alapból spórolósan neveltek (értelmes határokon belül), és én is később tudtam meg, hogy sokkal többet engedhetett volna meg a családom magának.
2019. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
15 év után van félretett 1-2 milliója ennyi spórolás után = teljesen reális és biztonságot adó 1-2 millió nem jelenti azt, hogy gazdagok vagytok.
2019. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sehol sem mondtam, hogy gazdagok voltunk (bár egy cseppet nagyobb összeg, mint 1-2 millió), csak azért néha napján kaphattunk volna egy tábla csokit...
2019. ápr. 22. 21:56
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez nyilvánvalóan nem normális dolog, valami lelki defektjük van, de érdekes, hogy egyszerre ugyanaz mind a kettőjüknek. Valószínűleg gyerekkorukban nagyon szegények voltak, és félnek, hogy megint azok lesznek, gyűjtögetnek rosszabb időkre. Az ilyen szintű irreális kuporgatás már beteges. Én biztos ugyanezt adnám vissza nekik öregségükre.
2019. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem túl spórolós. Az az 1-1 csoki néha és ha szükség van valamire az nem a világ vége.
2019. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%
A tanulás ingyen van. Ha nem tanultál, nem miattuk volt, mert nem fizettek.
2019. ápr. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Túl sporolosak voltak ,azért normális kaja, normális ruha ,jobb lett volna .mint kuporgatni a pénzt .
2019. ápr. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!