Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem keres, anyám utál,...

Apám nem keres, anyám utál, fél lábbal hajléktalan vagyok, mit csinálhatnék 17 éves lány létemre?

Figyelt kérdés

Anyukám folyton "pasikat" keres magának, egy albérlet nem tudna kivenni, még egy szobát se, munkát se keres.

A nevelőapám gyűlölt, és szó szerint megakart ölni, úgyhogy anyámmal elmentünk rokonokhoz egy éve, de mivel kidobtak minket, így visszajöttünk.

A nevelőapám folyton terrorizál engem, ha nem tudok mindent megenni ami a tányéron van, rámborítja és mindennek elhord, nem engedi meg hogy ágyban aludjak, csak a földön, és még fésülködni is csak házon kívül fésülködhetek, merthogy "porolok" a hajammal. És én már nagyon belebetegedtem ebbe az egész helyzetbe, anyám meg folyton rámkiabálja hogy miattam ment tönkre az élete, és hogy ha nem lennék, akkor ők nagyon jól kijönnének a nevelőapámmal, semmi baj nem lenne köztük meg ilyenek.

Pár éve már gyermekotthonba is beadott miatta, akkor apám hozott ki, de aztán kicsapták az albérletből amit bérelt, visszaküldött a nevelőapámékhoz és lelépett.

Már már nagyon öngyilkos vágyaim vannak, mert teljesen alapvető dolgokat nem tehetek meg, mint amit más emberek...

Amikor karácsonykor felakartam építeni a fát, a nevelőapám kidobta az ajtón, hogy itt nem lesz karácsony így meg úgy, aztán kizárt a házból is éjszakára, meg ilyenek...

És azon gondolkodom hogy hova mehetnék, mit csinálhatnék, mert már lelkinyomorék vagyok, a helyzetem senkit nem érdekel, csak sajnálnak, de nem segítenek. (Persze nem várom el, csak olyan helyzetben vannak hogy megtehetnék, hogy segítsenek...)

Hajléktalan nem szeretnék lenni mert félek hogy megtámadnak esténkét, vagy elkapnak, megerőszakolnak aztán megölnek, mivel fiatal is vagyok, meg szép is.. (ha szabad így fogalmazni)

Azon gondolkodtam hogy valahogy ki kéne jutnom külföldre, csak aztán hogy hogyan tovább, azt nem tudom. Csak általános iskolát tudtam végezni a sok költözés miatt, meg a nevelőapám nagyon sokszor iskolába se engedett el.

Csakhogy a gyermekotthonba még rosszabb volt, szóval inkább csendben maradtam.

De már nem bírom tovább, azt se hogy folyton kidobnak, kicsuknak, úgy bánnak velem mint egy kutyával, stb.

Két lehetőséget látok csak magam előtt, megölni magamat, vagy elmenni valahova, de sehova se tudok. Tanácstalan vagyok, mit tehetnék...



2019. ápr. 23. 13:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy az iskola mit szólt ahhoz, hogy tankoteles korukent nem jártál suliba. Azért ezeket szigorúan veszik. Ha van x hiányzás megvonjak a családi pótlékot stb. Másrészt akár estire beiratkozhatsz érettségizni és mellette keresel munkát. Esetleg még kollégiumba tudsz menni.
2019. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Külföldre így ne menj. Ott sincs kolbászból a kerítés, és pont a magadfajtákat használják ki legjobban.
2019. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Először is keress munkát. Gyárban, diákmunka, bárhol. Ha ez megvan 1-2 hónapot húzz ki, amíg lesz elég pénzed egy szoba bérlésére, utána költözz el. Munka mellett kezd el az érettségi lerakását esti tagozaton. Ha ez is megvan elkezdhetsz jobban fizető munkát keresni. Elkezdhetsz szintén estin szakmát tanulni, esetleg jelentkezni egyetemre vagy főiskolára.


Sajnálom a helyzetedet, kemény lesz munka mellett tanulni, de nem lehetetlen. A saját kezedben van a sorsod.


Ne add fel az életed, azzal csak anyádéknak teszel örömöt, kezdj el dolgozni, tanulni, törj ki, és majd amikor 10 év múlva térden állva csúsznak hozzád pénzért kuncsorogni, akkor te következel, hogy úgy bánj velük, mint a kutyával.


Hajrá kislány, mutasd meg, töröld fel a padlót velük!

2019. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Barátaid, távolabbi rokonaid nincsenek akiknél átmenetileg meghúzhatnád magad? Milyen segítség lenne az, ami valóban hasznos volna neked?
2019. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a gyámhatóságra és ott kérj segítséget!
2019. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Két hónap múlva töltöm a 18-at...nem igazán látom értelmét már, pedig bemennék szívesen..
2019. ápr. 23. 13:49
 7/21 anonim ***** válasza:
28%
Mese! Csúnya mese! Kicsit elfelejtkeztél arról két kizártság közötti internetezés közben, hogy 16 éves korod tanév végéig tanköteles voltál, és a hatóságok rég rátok szálltak volna. Ha az így lenne, már rég tudnának róla az iskolában és intézkedtek volna. Amúgy meg hogy lenne már rosszabb egy gyerekotthonban a földönalvásnál, utcán fésülködésnél, tányérráborításnál, bárcsak ne élnél-nél, sőt majdnem megölésnél. Túlspiláztad ezt!
2019. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem igazán érdekel mit mondasz... Abban az időszakban amíg gyermekotthonba voltam nem jártam.

Egyszer még meg is buktam.

15 évesen fejeztem be az általános iskolát, és mivel nyáron töltöttem a 16-ot, (a középiskolát elkezdtem, de nem tudtam folytatni) így már nem voltam tanköteles.

Igazából, ha szeretnéd hidd mesének, nem gondoltam volna hogy ennyire számít ez az egész.

Nem mellesleg, tényleg küldtek ki értesítéseket hiányzások miatt, de nem volt semmi következménye, és nem szeretném ezt a témát tovább feszegetni.

2019. ápr. 23. 13:57
 9/21 A kérdező kommentje:

Tapasztalatból mondom, hogy százszor rossz némelyik gyermekotthon.

Például egy Borsodi.

Bárhol aludnék, csak ott nem.

2019. ápr. 23. 14:00
 10/21 anonim ***** válasza:
20%

Csak tudnám, hogy miért kell gagyi magyar sorozatokat, meg filmeket csinálni, ótvar sztorikkal, miközben itt meg olyan drámai műveket írnak egyesek, hogy Oscar díjas hollywoodi forgatókönyvírók ölnének egy ilyen sztoriért?


De tételezzük fel, hogy ez nem kamu. Vonulj be katonának ott kapsz mindent, vagy költözz koleszba, vagy olyan melót keress, amihez van munkásszálló, vagy mint sok lány...keress egy kant, aki eltart.

2019. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!