Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok a zsebpénz...

Ti mit gondoltok a zsebpénz adásról kamaszkorban?

Figyelt kérdés
Szerintetek szükséges? Ha igen, meddig és mennyi a reális összeg? Ha nem, miért nem?
2019. ápr. 25. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem szükséges, kisebb gyerek esetében is. Segít a gyereknek megtanulni a pénz értékét és gazdálkodásra tanít. Összeg család pénztárcájától, megegyezéstől függ. pl: van olyan szülő aki csak a programokra adja a pénzt, más meg mondjuk nagyobb összeget ad a gyereknek de megbeszélik, hogy abból költ ruházkodásra és tisztálkodási szerekre is magának.

Szerintem havi 8-10 ezer már reális. Ha minden mást a szülő áll. Az heti 2000ft programozásra.

2019. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk sosem volt zsebpénz,amikor mentem valahova pl fiatalabb koromban moziba a barátnőkkel vagy a későbbiekben bulizni,mindig kaptam pénzt rá amit elkölthettem,ami pedig megmaradt azt elrakhattam magamnak.Nálunk teljesen jól működött ez a rendszer,amit pedig zsebpénznek szántak a szüleim bankszámlára rakták és a 20.születésnapomon kaptam meg,óriási segítség volt az önálló élethez.
2019. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem jó dolog kezdetben. Inkább az én heti 500 Ftomat verje el nasira, vagy gyűjtögesse amire akarja, minthogy az első saját fizetését (diákmunkából), ami nagyobb összeg (40.000-100.000) verje el és akkor jöjjön rá, hogy hoppá én ezért sokat dolgoztam.

Nem, nem szükséges és nem is kötelező. Illetve megértem azt is ha valaki nem akar vagy nem tud adni a gyerekének, nem lesz ettől rosszabb szülő.

A meddig az kérdéses. Én addig adok neki, amíg azt látom, hogy szüksége van rá és nem megy el dolgozni (pl télen ha moziba akar menni), a reális összeg meg szintén változó. Amennyit te szeretél/tudsz neki adni. Én annó havi 1.000 Ft-ot kaptam, bőven elvoltam vele. Később nagyobb összegeket és egy bankkártyát, de spóroltam vele. A havi kiadásom, ha vettem magamnak ruhát/cipőt vagy akármi nagyobb dolgot nem volt több, mint 5.000. De az is igaz, hogy a szüleim mindig azt mondták, hogyha szükségem van valamire akkor szóljak, megveszik (nem használtuk ki soha ezt a lehetőséget!).

Ha valaki úgy dönt, hogy nem ad akkor megértem. Akkor fog kiderülni, hogy a gyerek mennyire lett jól nevelve, hogyha az első nagyobb összeget amit kap elkölti e (valami hülyeségre, mint 5 nike cipő) vagy félreteszi jogsira, házra stb... Ami meglátásom szerint nevelés és példamutatás alapján fog történni.

2019. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó dolog, mi a testvéremmel kaptunk és mindketten tudunk gazdálkodni a pénzzel. Párom nem kapott, ő nem is tud
2019. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Mindenképpen szükséges, hogy megtanuljon a pénzzel bánni. Én sosem kaptam zsebpénzt, mert a szüleim úgy gondolták, hogy minek, úgyis megvan mindenem. Nem tanultam meg a pénzzel bánni, most itt vagyok 35 évesen, egy ezresem nincs félretéve, akármennyit keresek, nem tudom beosztani, tele vagyok adóssággal.
2019. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is jó dolog. Megtanultam spórolni és beosztani a pénzt, és ha már van mondjuk 10 000 Ft-om, hirtelen gazdagnak érzem magam :D Mi négyen vagyunk testvérek, mindenki fejenként 2000 Ft-ot kap egy hónapra, és bár ez nagyon kevésnek tűnik, de én akár egész hónapra képes vagyok ezt beosztani.
2019. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem kaptunk mi soha. Ha valami kellett és indokolt volt, ugyis kaptunk rá pénzt. Ha meg valami csecsebecse marhaság kellett, ott volt a névnapi, szülinapi ajándék pénz a nagyszülőktől, szülőktől ha azt kértünk.
2019. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én általános iskolás koromtól kezdve kaptam havonta zsebpénzt. Nem akarok nagyképű lenni, de azóta felnőttként nagyon jól bánok a pénzzel. Sok más felnőttnèl látom, hogy hónap elején elkölti hülyeségekre a fizut, utána meg kölcsönből fizeti a számlákat..

Jó szerintem, ha már gyerekként megtanulni bánni a pénzzel. Az is szuper, ha havonta egyszer kap, mint később a fizetést.

Nálam úgy volt, hogy az extra dolgokra költöttem, amiket a szüleim nem vettek volna meg, de vágytam rá. Volt, hogy hónapokig félre tettem és egy nagy dolgot vettem belőle.

Én is fogok adni a gyerekeimnek, ha lesznek majd

2019. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha azt akarja a szülő, hogy megtanujon bánni a pénzzel a gyerek, ha feladatának érzi, hogy segítsen neki ebben, akkor igen, szükséges, és igen, szerintem is korábban kell kezdeni, nem csak kamaszkorban: amikor már tud stabilan összeadni, kivonni, akkor lehet kezdeni, akár egész kicsi összegekkel.

Beszélni nem elég a pénzbeosztásról, mert az csak elméleti tudást adna: ott kell, hogy legyen a pénz a gyerek zsebében, hogy megtapasztalhassa, milyen az, amikor már a hét/hónap elején elveri mindet, aztán egy hétig/hónapig nincs újabb adag, anélkül kell élni az életét. Tehát nem csak az szükséges, hogy igen, kapjon valamennyi zsebpénzt, hanem az is, hogy legyen rendszer benne, hogy mikor kap (és akár hetente, akár havonta kapja, menet közben ne kapjon akkor se, ha nem sikerült beosztania, így idő előtt elfogyott).

Hogy mennyit kapjon, az sokmindentől függ. Nyilván csak annyit, amennyi még nem megterhelő a családi kassza számára akkor se, ha nem sikerül beosztania. Meg az se mindegy, hogy még csak 10 éves a gyerek, vagy már 17. És azt is át kell gondolni, hogy mi az, amit a család fog fizetni neki továbbra is (villanyszámla, vízfogyasztás persze, na de tankönyvek? telefonfeltöltések? ruhák? stb.), és mi az, amit a zsebpénzéből kell majd kigazdálkodnia magának. Ilyesmiknek a függvénye, hogy mennyi is legyen az annyi. Ha már nagyobb, és a tapasztalatok alapján nagyobb összeget is rá lehet bízni, akkor akár úgy is meg lehet állapítani a zsebpénz összegét, hogy abban már benne legyen az is, amit majd be kell fizetnie ebédre, tanfolyamra, stb., hogy egyúttal megtanulja azt is, hogy hogyan figyeljen oda a befizetési határidőkre, a mindenféle ügyintézésre.

2019. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Jó dolog és szükséges. Én nem kaptam, szerencsére tudok bánni a pénzzel. Ha élsz gyerekem, ő kapni fog.
2019. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!