Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem fogadnak el úgy ahogy vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Tudjátok az a gond,hogy nem vagyok az a jo tanuló háne olyan közép szintű.A szüleim azt akarják,hogy jobbá tanuljak és ezért azt mondják,hogy lusta vagyok pedig próbálok minden tőlem telhetőt megtenni.Már kezdek lassan depresszióba esni emiatt.Ma megkérdeztem tőlük,hogy ha nem fogadnak el olyanná amilyen vagyok akkor miért tartottak meg.Azt válaszolták,hogy szeretnek.De én egyáltalán nem érzem úgy.Mit tegyek szerintetek?

2019. ápr. 27. 21:52
 1/8 anonim válasza:
61%
Mond meg nekik,hogy neked sajnos csak ennyi megy hiába beleteszel mindent és igyekezel! Mondd meg nekik,hogy azt nézzék,hogy mindent megteszel ne azt ami nem megy és,hogy zavar téged,hogy azt akarják,hogy sokkal jobb legyél,szorongsz ettől,ès èrtsèk meg,hogy zavar ez téged és szorongsz miatta! Üljetek le és beszèljètek meg!
2019. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérjetek a tanuláshoz segítséget közösen, vagy tanuljatok együtt.
2019. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem azt kene osztalyozni hany pontot ersz el a dolgozatban.

Hanem azt hogy a KEPESSEGEIDHEZ kepest mennyire igyekeztel, mennyire fejlodtel. De ez csak a waldorf iskolakban mukodik igy sajnos.

Amit tehetsz, az a magantanar vagy szulokkel kozos tanulas, de azt se tartom jonak, ha valaki bele szakad a tanulasba.... lehet azt csinalni ugy is, hogy elvezd, de ha szuloi nyomas van mogotte ugy nem lehet elveznu

2019. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"megkérdeztem tőlük,hogy ha nem fogadnak el olyanná amilyen vagyok akkor miért tartottak meg" Gondolod, hogy amikor "megtartottak" tudtak rolad valamit is? Max elképzeltek maguknak egy aranyos, okos, értelmes gyereket. Nem igy véled? Ugye nem szoktad meggondolni amit kérdezel?
2019. ápr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

" Max elképzeltek maguknak egy aranyos, okos, értelmes gyereket"


Oké, de milyen alapon képzelnek el maguknak ilyen gyereket? ŐK ilyenek? Szerintem nem, ezek a szülők sem aranyosak, okosak, értelmesek. A gyerek meg ugye belőlük lett.

2019. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem depresszióba kell esni, hanem neki kell állni dolgozni. És nem a szüleid miatt. Tudod a magyar közoktatás követelményei, bár az anyagmennyiség óriási, nem túl nehezek. Tehát ha valaki közepes tanuló, akkor ott tényleg csak egy kicsivel több szorgalom hiányzik, hogy jobb legyen. És tényleg, közhelyesen hangzik, de magad miatt fontos, hogy a lagymatag közepességből kitörjél.
2019. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el Szabó Magda Mondják meg Zsófikának c. könyvét, mert ott egy közepes tanuló a rokonszenves főhős.
2019. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Megfogadom őket
2019. ápr. 29. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!