Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hagyják hogy a...

A szüleim hagyják hogy a kisöcsém rugdossa az állatokat. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Tudom hogy lesznek akik nem hiszik el, de a kisöcsém (3 éves) rugdossa a macskánkat, átgurul a kutyánk farkán rollerrel és felrúgja a hörcsögöt mikor a padlón mászkál és ezellen a szüleim semmit sem tesznek. Mikor a cica ivartalanítva lett és gallérja volt akkor is direkt hátukról hogy ne lássa felrúgta szerencsétlent. Általában a szüleim beérik egy "Nem szabad"-dal vagy nevetnek rajta.

A nagyobbik öcsém ugyanígy ki van akadva a dolgon mint én (övé a cica) Egyébként a kicsi a bölcsiben is verekszik, az ovónők sokat panaszkodnak rá. Próbáltam beszélni a szüleimmel erről de általában úgy végződik hogy én ne szóljak bele majd ők megoldják, meg hogy majd a saját gyerekeimet majd úgy nevelem ahogy akarom. Apukám is nagyon tiszeletlenül bánik a kutyussal. Volt olyan hogy megfogta a fejét, odahajolt hozzá és lebüfögte. Én ezen kiadkadtam és anyámmal ott röhögtek hogy ne sajnáljam, biztos még élvezte is. Idegen állatokkal nincs baj. Egyébként ne értsétek félre, mert egyetemre járt, értelmes szüleim vannak, de ebben a témában sosem értettünk egyet. Szerintük túlreagálom de szerintem meg elkényeztetik a kisöcsémet. Bocs ha túl érzékenynek találjátok a témát.



2019. ápr. 28. 13:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanazt megtenném vele, amit az állatokkal tesz a kis gyökér. Akár az öcsém, akár nem.
2019. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
70%
Esetleg ha mélyen belegondolsz nem jut eszedbe vagy nem tudsz valami régebbi traumáról ami mondjuk kiválthatta az agressziót a kisöcsédben? Vagy a szüleid mennyit foglalkoznak vele? Nem kétségre akarom vonni őket hogy nem jól nevelik csak egyszerűen tényleg nehéz azt elképzelni hogy egy kisgyerek magától válik ilyenné...
2019. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, csak felidegesítettem magam :D - Szerintem - neked is jogod van elmagyarázni neki, hogy nem szép dolog, amit csinál.
2019. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem amint lehet,ajándékozzátok el az állatokat és ne is akarjatok többet tartani amíg ott vagytok...


A szüleiddel sokat nem tehetsz,max (ha nem félsz a pofontól) hangoztasd,hogy milyen undorítóan primitívek és gusztustalanok. Ertelmes emberhez nem méltóan viselkednek.


Nos a kisöcséd ellen (mivel nem nevelheted és a normális elbeszélgetés nem segít) annyit tehetsz,hogy olyankor mikor bánt egy állatot,azt teszed amit ő nem szeret pl cukkolod. Egyéb iránt szólj valamilyen szervezetnek,hogy kínozzák az állataidat... Ha más nem,egyik nap vidd el őket mikor senki sem tud róla és ajándékozd el előre megbeszélve ezt az új tulajokkal.

2019. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
97%
A sorozatgyilkosokra jellemző, hogy gyerekkorukban módszeres állatkínzók voltak. Nem lesz egészséges felnőtt a kis szarosból, ha a szülők nem tesznek ez ellen.
2019. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy van diplomájuk, de értelmesnek nem nevezném őket, ne haragudj. Legalább ketten normálisak vagytok a családban, ez pozitív. Én megmutatnám kisöcsémnek mit éreznek szegény állatok ilyenkor, amikor az ősök nem látják.
2019. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
89%

Miért ne nevelhetné egy testvér a kisebbik testvérét? Egy család az közösség, nem csak apa anya nevelhet. Ha a kisöcsi ennyire tiszteletlen az állatokkal akkor igenis meg kell tanítani neki hogy bánjon velük, főleg akkor ha a szülők sz@rnak erre.

Nálunk is kisebbik öcsém egy elkényeztetett vakarék volt, meg is kapta mindig a magáét tőlem meg a másik öcsémtől, aztán ha ment vinnyogni anyának akkor utána még nagyobbat kapott. Egy idő után megtanulta mit szabad és mit nem. Nem megfélemlítettük, csak rászoktattuk arra rendszerre, hogy nem minden úgy van ahogy ő akarja.

2019. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
15%
3 éves, még nem tudatosan bántja. Szólj rá és ne csak nevetve, hanem, hogy súlya legyen. Az én fiam 3 évesen húzta a kutya fülét, kiscicát a wc-n akarta lehúzni stb. Most 4 éves szeretettel simogatja, eteti őket, nem bántja őket, de még kellett neki tanítani, hogy bánjon velük.
2019. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is egyből az jutott eszembe amit az 5-ös válaszoló írt. Később ebből komoly problémák lehetnek ha már most a társaival is agresszíven viselkedik. Hiába kisgyerek, ez még jobban el fog fajulni, ha hagyják neki. Az meg egyszerűen tragikus, hogy a szüleid ezt nem veszik komolyan. Szerintem is csak annyit tudsz tenni, hogy amikor a szüleid nem tudnak róla (mert ezek szerint neked nincs jogod ilyenekhez) megbünteted és leszidod, amikor látod, hogy olyat csinál amit nem kéne. A nagyobbik öcséd szintén tegye ezt.
2019. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%

Ez a leböfögős sztori olyan abszurd... a környezetemben élő értelmes, egyetemet végzett párokról egyszerűen nem tudom elképzelni hogy a pasi ezt csinálja a nő meg röhög rajta. Ez milyen reakció már?

Ahogy azt sem tudom elképzelni egy normális családban, hogy a szülők nem szólnak a gyerekre.

Szerintem egyébként nem a kisöcsivel van a baj. Nem lesz minden ilyen gyerekből pszichopata, hiszem az öcséd nem szándékosan akar fájdalmat okozni, inkább csak nem fogja fel hogy mit csinál. El kell neki magyarázni kedvesen hogy az állatoknak ez fáj.

(Tudod mint amikor elestél a múltkor és lehorzsoltad a térded, emlékszel mit éreztél? Ugyanezt érzi a kiscica, hörcsög is.)

És el kell neki mondani hogy nem szabad bántani az állatokat (meg az ovis társait sem).

2019. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!