Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anyának érzem magam,...

Rossz anyának érzem magam, jogosan?

Figyelt kérdés

11,5 éves volt a lányom mikor egyedul kezdett járni az iskolába. 500 méterre van tölunk a suli

Mindig egyutt jöttunk mentunk , nagyon féltettem , mai világ furcsa. Egyedul nevelem, egyetlen gyerekem

Februártól egyedul jár azaz a barátnöivel , 2 másik lánnyal találkozik félúton.

A helyzet az , hogy borzasztó lelkiismeretfurdalásom van , amikor egyedul látom elmenni , ugyanakkor könnyebbség is, hogy én is nyugodtan készülhetek a munkába. Ez a könnyebbseg erzes miatt faj a lelkem hogy milyen semmi ember vagyok

Kérdeztem es nem akarja hogy vele menjek , a baratnöivel akar menni

Fáj egyedul elengedni , sir a lelkem , rengeteg a pedofil , a gyerekrabló , akiknek pont ez a korosztály a gyengéje . Ö szöke es olyan mint egy baba

Megtanitottam hogyan védje meg magát ilyen helyzetekben de az én lelkemben ö még másfél éves .

Minden reggel aggódok érte és lelkiismeret furdalásom van



2019. máj. 1. 08:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
800 méterre van az iskola, a hasonlóan szőke lányom kb. 9 éves korától jár reggel egyedül, idén meg kettesben az elsős húgával. Nem teszel jót neki, ha ennyire félted.
2019. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy rossz anya. A lányod belép a tinédzser korba, amikor a kortárs kapcsolatokat helyezi előtérbe. Ezen mindenki átesik. Addig örülj, amíg csak a suliba akár egyedül menni. ;) Különben az csak jó, ha önállósodik. Nem leszel vele mindig mindenhol egész életében. Én iskolában dolgozok. Kb. 10-11 évesen a diákok már természetes, hogy egyedül, illetve barátokkal érkeznek a suliba. :)
2019. máj. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy rossz anya, viszont ez a túlzott féltés, lelki terror magaddal szemben nem egészséges.

El kell fogadnod, hogy egyre idősebb, egyre önállóbb lesz.

2019. máj. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Olvastam valahol, hogy 10 éves kortól képesek a gyerekek abszolút biztonsággal felmérni például egy közeledő jármű sebességét stb. Sajnos nem tudom, hol olvastam, de ez megragadt a fejemben. Szóval ilyen szempontból (is) érett már a gyermeked.

Amit érzel természetes, jó anya vagy, mert ezek ellenére elengedted.🙂

Szerintem ha nagyon megvisel, keress valakit vagy valakiket segítség gyanánt.

2019. máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Túlságosan aggódsz, lassan már szexelni fog. 13-14 évesen nem nagy dolog. Arra lennék kíváncsi, hogy a gyerekrablóktól hogyan tanítottad meg megvédenie magát. Gumilövedékessel járok felnőttként. Az apja mit mond erre?
2019. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rablók ellen úgy hogy ne álljon szóba senkivel aki autóhoz csalogatná, szaladjon el , kiabáljon stb
2019. máj. 1. 08:40
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A valóban rossz anyáknak fogalmuk sincs róla, hogy azok! Te egy kicsit sem vagy rossz anya. Ennyi idősen már el is várható, hogy egyedül közlekedjen, nem foghatod a kezét! Nekem 3 lányom van, a nagy még csak 9, de kiengedem egyedül a boltba, ami pár házzal odébb van tőlünk (falu), én is aggódva várom a kapuban. De sokkal talpraesettebb lesz, lesz önbizalma, hogy ő erre is képes, mert hiába mondod neki, milyen ügyes, ha egyedül semmit nem tehet. 17, de 27 évesen is betalálhatják a beteg emberek, a te feladatod, hogy megtanítsd az alapokat és hogy tudjon segítséget kérni, vagy megvédeni magát. Annyi minden van, amiért mindig retteghetnénk: felszalad az autó a járdára, jön egy agresszív kóbor kutya, a gyerekünk lesz rosszul stb. Tönkreteszed magad, ha minden percben stresszelsz!
2019. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, de ahogy már előttem írták, a túlzott aggodalom sem neked, sem a gyereknek nem jó, és nem egészséges.

Az önállóságra nevelés nagyon fontos.

Helyes az is, hogy felhívod a gyerek figyelmét a világban található különböző veszélyekre. Ezt lehet "játékosan" is:

Felvetsz neki egy veszélyforrást, és közösen ötletelgettek, hogy milyen módszerekkel lehet elkerülni. Nyilván hagyni kell, hogy ő mondjon többet, milyen megoldásokra gondol.

2019. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, ez teljesen természetes, hogy fèlted.

De, túlságosan aggódsz.

Szerencsére a gyerekrablások nagyon ritkák Magyarorszàgon, nem kell attól fèlni.

Sokkal inkább az miatt, hogy biztonsàgosan közlekedjen, az úton ne játszanak, ilyenekre tanítsd meg.


Semmi jó vége nincs az ilyen túlontúl aggódásnak.

Egyre önàllóbb lesz, egyre töbször fog egyedül menni, később hazaérni.

Te, meg ha minden egyes percet azon aggódsz, hogy elraboljàk a lànyt, kikészülsz idegileg, és tönkre mész.

2019. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok.

Plusz ha kimutatod neki, hogy ennyire félted a rablastól, akkor akaratlanul is beleneveled abba a tévhitbe, hogy az utcàn csakis rossz történhet vele, minimális időt töltsön ott, ott is örökké hátra nézzen, nem-e követi valaki.

Az óvatosság nem egyenlő a félelemmel.


Óvatosnak kell lenni az idegenekkel persze, nem àllni le velük, stb. stb., de közben önállóságra is nevelni kell a gyereket egy szülőnek.

2019. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!