Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyankor mit kell tennem, ha...

Olyankor mit kell tennem, ha iskolat akarok valtani, de a szuleim nem normalisak?

Figyelt kérdés

At szeretnek menni egy masik gimibe, de ahogy fent irtam sem anyam, sem apam nem normalis.

Apam mindig csak a rosszat keresi bennem, de komolyan. Tegnap pl talaltam egy kutyat es felhivtam a gazdajat, visszaadtam neki. Na pl ebbol is ki tudta hozni, hogy en milyen egy hulye gyoker vagyok.

Szoval o ilyen. Azt mondta, hogy o egy metert nem tesz meg azert, hogy en atiratkozzak, szoval ez kilove, de nem is zavar ez engem. A lenyeg, hogy megengedte.

Anyam sem normalis. Egyaltalan.

Duhkitoresei vannak, ugy gondolom. Most is elkezdett utogetni(nem utottem vissza, pedig nagyon konnyen megtehettem volna es nem hiszem, hogy en lettem volna a verekedes vesztese), meg fenyegetozni, mert en megmondtam neki, hogy most amit valtig allit, azt regebben nekem elmondta, hogy nem igy volt. De ugye az rossz fenyt vetne ra, igy...hat en nem is tudom igazabol. Azt sem, hogy mit kezdjek a helyzettel. Nemnormalis, egyik se.

Es persze mondhatjatok, hogy en is hibas vagyok. Vagyok igen, de egy normalis szulo akkor sem lesz ilyen a gyerekevel, en ugy gondolom.

Szoval mit csinaljak ez ugyben? Ha pl elmegyek az igazgatohoz az iskolaba, az nem veszi ki hulyen magat? Hogy nincs ott a szulo, mert pont nem erdekli? Gondolom az alairasokat meg ilyeneket csak megcsinalja valamelyik.

Csak elkezdeni kellne valahogy. Vagy beszeljek osztalyfonokommel a helyzetrol?

16/l



2019. máj. 1. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Akiben megbizol annak mond el de ne igy h nemnormális kicsit fogd vissza magad.(nem bunkóságból szántam) aztán menj el az igazgatóhoz mond azt h majd othhon aláíratod a szüleiddel és mond azt hogy egy felmérést csinálnak és kell a beleegyezésük. Vagy valami hasonlót találj ki.
2019. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Persze, most azert a tortentek hatasa alatt vagyok kicsit. Tanaroknal meg visszafognam magam.

Az egeszet meg tanarnak nem akarom elmondani, csak azt, hogy egyik se akar bemenni.

2019. máj. 1. 11:12
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

"mondhatjatok, hogy en is hibas vagyok."

méghozzá teljes mértékben. A te korodban ilyen úgyeket magam intéztem, nem rinyáltam. Ahogy kiveszem a siralmadból, az ôseid nincsenek ellene, csak nem hajlndóak tenni is érte.

2019. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert az most sokat segített neki hg hülye gyökerek lehordták :D. Megsúgom hg annó se lehetett ezt szülők nélkül egyedül elintézni. Ha tényleg szükségesnek érzed keresd meg az igazgatót,iskolapszichológust,védőnőt ők tudna neked segíteni de nem tudod kikerülni a szülőkkel való elbeszélgetést, mert ők felelnek érted ezt ne felejtsd el.
2019. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Csak a lényeget nem írtad le, hogy milyen suliból, miért, milyen suliba akarsz átmenni, és ez igényelne-e valamilyen plusz erőfeszítést a szüleid részéről (pl. kolidíj) stb.

Mert az is lehet, hogy épp h*lyeséget készülsz csinálni, meg az is lehet, hogy igazad van, ennyiből nem ítélhető meg.

A kiszemelt iskola igazgatójához az egyik szülődnek kell elmenni, ezt te nem intézheted.

2019. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolo: nem igazan erdekelnek az ilyen kommentelok. Mar megszoktam ezt itt gyakorin, igazabol barmilyen kerdest tesz fel az ember, ez megy alatta. Csak az a gond, hogy ok nem ismerik fel, hogy szanalmasak.

De mint mondtam, engem nem hatnak meg, sot. Ha nekik jol esik, hagy csinaljak.😂😂

2019. máj. 1. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

8, olvasni tudsz?


At szeretnek menni egy masik gimibe

2019. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Marmint az elozot az utolso elottinek irtam.

Utolso valaszolo: sehogy sem lehet azt megoldani, hogy ok csak alairjanak, ne menjenek sehova?

Egy erosebb gimibe mennek at egyebkent.

2019. máj. 1. 11:58
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Erősebb gimi?

Az írásod alapján a gyenge is túlzás.


És arra annyira ne legyél büszke, hogy 16 évesen mennyire tudtad, mire számíts a gyk-n, mert nem tudom, ehhez mennyit kellene itt lógnod.

2019. máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülőnek jelen kell lennie, neki kell megírnia a kérvényt.
2019. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!