Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok, el kell...

Ti mit gondoltok, el kell (ene) mondani, ha már meg volt a első alkalom?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, én nem értem, sok ember annyira jó kapcsolatba van az anyukájával. Biztos anya is örülne, de én nem tudok rá úgy tekinteni, és soha nem is tudtam, mint ha a legjobb barátnőm lenne.

Sok embet ezt is megbeszéli vele, de én valahogy úgy érzem , hogy nem szükséges erről beszélnünk, nem tudok és nem is akarok vele bff lenni.

Ti mit gondoltok az anya-lánya kapcsolatról? És ezekről a dolgokról?



2019. máj. 4. 18:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%

De ha úgy állsz hozzá, hogy a lányod szexuális élete nem tartozik rád, akkor hogyan segítesz neki bármilyen tanáccsal?

Nem arról van szó, hogy egy kamaszlány számoljon be részletesen a szexuális élményeiről az anyjának, hanem arról, hogy pl. beszéljen egy új kapcsolatáról, akár bemutassa a partnerét, és ne legyen tabutéma köztük a szexualitás, a fogamzásgátlás, és hasonlók.

2019. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

Az első alkalmat nem mondtam el neki, de rá 1 hónapra szóltam neki, hogy szeretnék fogamzásgátlót szedni. 19 éves voltam, mikor elveszítettem, azóta is együtt vagyok a párommal, és már együtt is élünk 3 éve.

Nem beszélgettünk róla, megkérdezte, hogy hogyan kell szedni, elmondtam, és miután megnyugodott, hogy gondolok a védekezésre “áldását” adta ránk.

2019. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%
Én anyaként már X idős korában beszélni fogok a szexről lányommal. Nem fogom előadni,h csakis az élete szerelmével... sajnos nekem is voltak kalandjaim..amit bánok. Egy szinten! ezt el is mondom neki. Elmondom mire számítson lelkileg- testileg...és ha ő engem megtisztel azzal majd,h elmondja az ő élményeit is, akkor nagyon büszke leszek magamra. Tehát- ez attól is függ,az anya,hogy áll ehhez a témához.
2019. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Számomra ez mindig egy abszurd dolog volt, az én szememben ez nagyon furcsa és igazából nem értem. Nekem jó a kapcsolatom az anyukámmal, azt gondolom, hogy sokan örülnének, ha a helyemben lennének. Elég sok mindent meg szoktunk beszélni egymással és, ha nem is értünk egyet mindenben, akkor sem veszekedés vagy hisztéria a vége, hanem normálisan megbeszéljük, elfogadjuk egymás véleményét, mindig támogat, segít mindenben, bármiben kérhetek tőle segítséget vagy tanácsot stb., stb. Ennek ellenére bennem soha nem merült fel, hogy be kellene számolnom neki a szexuális életemről és amúgy azt gondolom, hogy ő sem várta és nem igényli. Soha nem éreztem azt, hogy bármit is titkolnom kellene előle, de ez egyszerűen nem egy olyan téma, amit szerintem egy "külsőssel" is meg kellene beszélni. Amikor komolyabbra fordult a kapcsolatom és úgy éreztem, hogy ebből tényleg lehet valami, akkor meséltem róla, később be is mutattam a páromat, sokszor átjön hozzánk, szoktak beszélgetni, anyukám is mindig érdeklődik felőle és felőlünk. Viszont inkább az érdekli őt, hogy mi van velünk, mi történik, minden rendben van-e stb. és nem arra kíváncsi, hogy mi folyik a hálószobában... Én azt gondolom, hogy ez csak arra a két emberre tartozik, akik részt vesznek benne és az nem az anyukám. Szerintem ettől nem lesz rosszabb, kevesebb a kapcsolatom az anyukámmal, számomra nem azt jelenti a bizalom, hogy minden apró intim dolgot kötelező jelleggel meg kell osztani a másikkal...ez sokkal inkább hasonlít valami felügyeletre, ellenőrző rendszerre vagy nem is tudom. Biztos vagyok benne, hogy így is segítene bármiben, ha megkérném rá és valószínűleg nem okozna vagy okozott volna problémát az sem, ha elmondom, de nem tudok túllépni azon a kérdésen, hogy "Minek?" De most komolyan, minek? Miért kellene elmondani? Én pl. a barátnőimnek sem mondtam el ezt így konkrétan, mert bennem ez sem merült fel egyáltalán, pedig együtt nőttünk fel, tehát rengeteg mindent tudunk egymásról. Ugyanakkor ugyanazt tudom mondani, hogy ez egy intim információ, ami magánügy. Igazából el sem tudom képzelni, hogy a másik fél (pl. anyukám) mégis mit tudna kezdeni ezzel az információval. Jó, talán tényleg fiatalabb korban ilyen kiskamaszként még van valami abban, hogy a szülő tudjon róla, segítsen, félti a gyereket, túl fiatal, túl tapasztalatlan stb., de később ilyen kb. 17 éves kortól már nem értem, hogy miért lenne szükségszerű... Nem azt mondom, hogy nem lehet, mert mindenki úgy élje az életét ahogyan akarja, de nekem furcsa, ha valaki ezt is megosztja a szüleivel.
2019. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam el. De majdnem 3 évig voltunk együtt exemmel, többször együtt aludtunk, nyaraltunk is, gondolom leesett anyámnak. Egy idő után már viccelődni is tudtunk szex témában.

Kicsit off, de én pl nagyon berágtam exemre, mikor elmondta az anyjának hogy konkrétan mikor volt az első és milyen volt neki meg nekem meg mittomén... Szerintem ezt is érdemes megfontolni.


19/L

2019. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltam ügyet belőle, huszonévesen vesztettem el, nem volt ilyen kamaszkori lázas készülődés. Mondtam neki, hogy összejöttem a sráccal, akiről már meséltem (tetszett már egy ideje), innentől gondolhatta, hogy nem hímzőszakkörre járunk együtt.
2019. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

Engem anyám elhagyott kicsi koromban,ezért apai magymamám mevelt fel. Vele semmi ilyen témát nem.lehetett megbeszélni. Gondolom a korából adódó konzervatív nebelés miatt. 1930 ban született. Még a memzeszemről sem tudtam kérdezni,mikor először megjött.

Most a lanyom 13 éves. Én szeretnék.vele ilyen dolgokról beszélgetni. Persze mem a szexről,hanem pl a vedekezésről.Remélem,hogy sikerül.olyan bizalmas kapcsolatot kiépíteni,hogy legalább meghalgatja az ilyen tanácsaimat. Nem nyomulós szeretnék.lenni,csak tudom mi az,mikor senki nem mond semmit a témáról,és inkább kerülöm a gólyafészket is,nehogy terhes legyek.

2019. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%
Mi nagyon jó viszonyban vagyunk a lányommal. Nekem ő előre elmondta, sőt megkért, hogy menjek el vele, és vegyünk pár nagyon szép fehérneműt. Nagyon örültem ennek, hogy így bízik bennem, azóta is nagyon jó a kapcsolatunk (már nem lakik itthon, levált.)
2019. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
74%

Páran itt fogalomzavarban szenvedenek.

Az, hogy megbeszéli a gyerek az anyjával ezeket a dolgokat, nem azt jelenti, hogy naturális részletességgel ecseteli az együttlétük mozzanatait. Hanem azt, hogy bizalommal fordulhat hozzá, ha bármi problémája, kétsége, félelme van a dologgal kapcsolatban, esetleg - ahogy valaki írta - akár segítséget kér a "felkészüléshez" akár a megfelelő fehérnemű kiválasztásánál.

Nekem mindkét lányommal nagyon jó a kapcsolatom, remélem, hogy a bizalmukba avatnak, ha arra kerül a sor. Ismétlem: nem azt akarom tudni, hogy hogyan és hányszor csinálták. Csak jó ha képben vagyok, ha netán bármi probléma merülne fel ennek kapcsán akár előtte, akár utána.

2019. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%
19-es És ehhez miért kell bejelenteni, hogy meg fog történni/megtörtént a dolog? Számomra itt van a fogalomzavar... Én azt gondolom, hogy a normális szülő-gyerek kapcsolat része a bizalom, az, hogy a gyerek merjen segítséget vagy tanácsot kérni vagy csak szimplán beszélni valamiről, ha akar. Ugyanakkor nem gondolnám, hogy erre csak akkor van lehetőség, ha a gyerek szól és és értesíti a szülőt az első alkalom megtörténtekor. Pl. én is leírtam a válaszomban, hogy eszembe nem jutott tájékoztatni a szüleimet az első szexuális együttlétemről, de ettől függetlenül tudom, hogy van olyan a kapcsolatunk, hogy bizalommal fordulhatnék anyukámhoz tulajdonképpen bármivel.
2019. máj. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!