Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem lenne érdemes...

Szerintetek nem lenne érdemes tartani a szülői kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődik, hogy a nagypapám alkoholista volt, azon kívül mindig kitalált valami hülyeséget amit akármi akadálya is van, de megvalósította. Az anyám ezt az alkoholizmusnak tudta be, hogy azért volt pihent agyú a nagyapám, de anyám szintén ugyanolyan, mint ő, de mégsem iszik soha semmit sem. De amikor elmegyek bulizni a barátokkal és egy keveset iszunk, mindig leszúr, hogy a "nagyapádra hasonlítasz", utálja ha még buliban is egy keveset, de iszok.

Most megyek egyetemre, mellette már több éve dolgozok, így már tudnék venni egy lakást a párommal együtt (tudom hihetetlen, de igen, összeszedtem ennyi pénzt), és arra gondoltam, hogy nem szeretném tartani a kapcsolatot a szüleimmel, mert a fent említett módon nagyon tolakodóak, parancsolgatóak. Nektek mi a véleményetek erről?



2019. máj. 4. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Ha ennyi miatt megszakítanád a kapcsolatot, ne menj egyetemre és ne vegyél házat sem... Még nem vagy elég érett gondolkozásban.
2019. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért is? Manapság az nem megszokott, hogy néha egy italra összejönnek a barátok?
2019. máj. 4. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem azzal van a probléma, hogy kivel meg mikor, mennyit iszol, hanem anyuci beszól valamit és te már meg akarod szakítani a kapcsolatot.

Óvodás szint: "Óvó néni Pirike csúnyán mondott, ezért többet nem szólok hozzá".

2019. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Miért kellene megszakítani a kapcsolatot? Veszel egy házat, senki nem fog beleszólni, mikor hogyan bulizol. Ha te tartod el magad, saját házban, akkor már nem sok beleszólásuk lesz a dolgaidba. Ha még megpróbálják, akkor először meg lehet beszélni, aztán ha nem értenek belőle, akkor ritkábban találkozni. De rögtön ennyiért arra gondolni, hogy megszakítani a kapcsolatot?! Vertek, lelkileg bántalmaztak? Anyukádnak van egy rossz tapasztalata és aggódik. Valahol meg lehet érteni. Normálisan meg kellene beszélni a dolgokat.
2019. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell megszakitanod vele a kapcsolatot.Legfeljebb ildd meg higy ne tudja hogy iszogatsz.Zavarja meg egy korty is,es ezt meg is ertem.Gondolj bele egy kicsit.Persze koltozt kulon mert ideje ia volna foleg ha mar megvan a penz ra,megis a magad ura lehetsz.De nem erdemes megszakitani a kapcsolatot.Ez neked is rossz lenne
2019. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!