Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék ez ellen a rossz...

Mit tudnék ez ellen a rossz tulajdonság ellen tenni?

Figyelt kérdés
Na szóval kezdeném ott a történetet, hogy nagyon szerettem volna ha egy barátnőm átjön hozzán, mert nálunk még senki, de tényleg SENKI nem járt a rokonokon kívűl. Amikor megkérdeztem anyukámat, hogy átjöhetne e a barátnőm kifogásokat kersett, hogy miért ne. Ezután elkezdtem vele vitatkozni, majd megengette. Sokáig morcos volt, amit nem értek, ezért kérném a véleményeteket, hogy ez nálatok is így van vagy nekem kéne beszélnek anyukámmal?

2019. máj. 6. 12:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy én is lány vagyok!
2019. máj. 6. 12:15
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Én anya vagyok, de hozzánk mindig mindkét gyerekemhez eljöhetettek a barátaik. Mikor barátkozzanak, ha nem most?

És jobban örültem, ha a barátok jöttek hozzánk, mintha a gyerekeim mentek el azokhoz. Így legalább nem aggódtam, hogy merre, kikkel bandáznak, én is megismertem a barátaikat. A baráti társaság fiatalkorban elengedhetetlenül fontos. Mondd ezt el anyukádnak.

2019. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Anyukádnak megkéne értenie, hogy szükséged van az iskolán kívül is kapcsolatot tartani a barátaiddal, amihez hozzátartozik, hogy átmentek egymáshoz. Nekem három lányom van, 10 év alattiak, de hozzánk jönnek át a barátok és ők is mennek. Nincs átjáróház, de azért van társasági élet. Én jobban örülök, ha nálunk vannak, én is megismerem a barátnőiket is. Valami miatt anyukád nem szeretné az otthonotokat mások előtt megnyitni.
2019. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olyan jó érzés, hogy ezeket leírtátok, megpróbálom anyukámmal közölni, mert őszintén szólva elrontotta az egész napomat.
2019. máj. 6. 12:35
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is kimondottan szeretem ha jönnek hozzánk a gyerekek barátai. Ahova mennek ők is azokat a szülőket ismerem es jóban vagyunk.

Nekem se jöhettek át gyerekként barátaim ami nagyon hiányzott, nem is volt kérdés hogy en nyitott leszek és jöhetnek bármikor.

2019. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
nem lehet hogy kupi van és anyukád lusta rendet rakni, de azt se akarja hogy mások lássák?
2019. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem, anyukám pont az ellentéte ennek, mert nagyon nagyon rend mániás.
2019. máj. 6. 13:04
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Míg gyerek voltam, nálunk is ez volt.

Anyám kellemetlenségként élte meg, ha bárki odajött, mert az azt jelenti, hogy nem lehet kényelmesen a saját lakásában addig sem. Egyszerűen feszélyezte, ha ott volt egy idegen. A másik gyakori érv volt, hogy nem kíváncsi arra, hogy valaki véleményezze/kritizálja a lakásunkat, életünket, stb. Ugyanez miatt azt sem szerette, ha én járok àt baràtokhoz, mert akkor viszonozni kell szerinte...

2019. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Az Ő háza, az Ő otthona, ezt is tiszteletben kell tartani. Meg azt is, hogy addig Ő tartozik felelősséggel a barátnődért is, amit nem biztos hogy szeretne. Például azért, mert nincs jóban a szüleivel, vagy mittudomén.

Szóval 1000 helyen lehet még találkozni a haverokkal

2019. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Eppen azert mert rendmanias nem akar mas utan pakolni, takaritani. Ilyen embereket meg az is zavarja, ha a WC papir nem ugy all a tarton mint ahogy ok felraktak. Plusz, esetleg meg meg is kell kinalni a vendeget valamivel. Ti mentek vendegsegbe? Meg vagytok hivva baratokhoz? Vagy a felnottek sem mennek es nem hivnak senkit?
2019. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!