Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha apám így viselkedik?

Normális, ha apám így viselkedik?

Figyelt kérdés

Anyukámmal mindig nagyon jó volt a viszonyom, felnőttként is mindent vele beszélek meg. Sajnos egy ideje már csak telefonon, mivel külföldön élek a férjemmel, és nem tudok olyan gyakran találkozni anyuval, mint szeretnék.

Ma is beszélgettünk, és felmerült, hogy annyira törődhetnékem van, annyira szeretnék gondoskodni valakiről, hogy ha megkapjuk a másik albit kerttel (az alsó szintjét is ennek a kétszintes családiháznak), akkor szeretnék befogadni egy kiskutyát vagy egy kiscicát. Sajnos a lakásba nem lehet, de kertbe nyugodtan.

Mondta anyu, hogy megérti, amikor összeházasodott apuval, már nagyon szeretett volna gyereket, de még korai lett volna, így ő is kiscicát fogadott be. Akkor anyu 23 éves volt, 27 évesen lett gyereke végül.

Mondta, hogy tudja, hogy én is szeretnék, ez az én koromban normális, és valamennyire tudja pótolni ideiglenesen egy kisállat.

Most még nekem se lehet, 2 évem van hátra a tanulmányaimból, illetve legalább 2 évet kell dolgoznom utána, hogy ne csak a minimumot kapjam szülés után.

Erre apum (nem is tudtam, hogy bent van és hallja) elkezdett utálkodni meg kötekedni, hogy inkább elkezdtünk másról beszélni, csak menjen ki.


Miért abszurd, ha egy 25 éves házas nő a gyerekvállalásról beszél?

Nem most szeretnék még gyereket, én is tudom, hogy nem hagyatkozhatok a férjem bevételére, ezért végzem el az iskolát és helyezkedek el arra a minimális időszakra utána.


(2 ledolgozott évem már van korábbról, de ugye a szakmámban fog kelleni még 2, mert munkaviszonyból kell anyaságira menni, ha szeretném, hogy legalább minimális jövedelmem legyen amíg bölcsis nem lesz a pici)


2019. máj. 8. 16:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom mondani, apum miket mondott, de nem szereti hallani, hogy én valaha gyereket szeretnék.
2019. máj. 8. 16:52
 2/5 anonim ***** válasza:
1%

Mert apád realista!


Fiatalon akarsz szülni, hogy ne kelljen dolgoznod?! Na ez kemény...és ezért nem vesznek fel sok helyre nőket!

2019. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem normális a viselkedése, de egy két okot el tudok rá képzelni. Az egyik lehet az, hogy nem szereti a férjed. A másik pedig az, hogy nem akar vele szembenézni, hogy már felnőttél és saját családot akarsz.

Ennek az okát csak akkor tudhatod meg, ha konkrétan rákérdezel. Mondd el neki, hogy bántóan viselkedik, hátha változtat rajta és meg tudjátok beszélni.

2019. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

43%, fiatalon?!


2 évet már dolgoztam, most az egyetemet akarom befejezni, amiből még 2 év maradt, majd 2-t kell dolgoznom minimum, tehát 29 leszek, mire leghamarabb gyerekem lehet, tehát 30 évesen fogok szülni.

Nemhogy fiatal leszek, de inkább már már kifelé a korból.


Fiatal anyukák az én felfogásomban a 20-24 éves nők.

2019. máj. 8. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
25 évesen egyáltalán nem vagy túl fiatal a gyerekhez, sőt, a legjobb kor még mielőtt a genetikai kockázatok előjönnének. Amúgy gondolj bele ha most szülsz, ötven éves korodig akkor is biztosra vehető hogy gondoskodnod kell majd a gyerekről. Mikor kéne szülnöd? Negyven évesen? Így még van esély hogy nem megfáradt öregasszony leszel mire kirepül a gyereked, és ha neki is lesz gyerkőce, klassz, fiatalos nagyi lehetsz 😉 Igazán nem értem mi értelme van amit sokan csinálnak-negyvenöt-negyvenhét évesen szülő nőt is ismerek, végigrettegték a genetikai, meg egyéb vizsgálatokat, nehezen szültek, és előre borítékolható hogy a gyerekük előbb fogja őket ápolni, minthogy saját élete lehessen...
2019. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!