Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Totális ellentétek vagyunk...

Totális ellentétek vagyunk mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szoval anyum valamint nevelő apummal élek akik mind ketten jó módú családból származnak. Apum pedig egy egyszerű traktoros.(nem is értem hogy jöttek őssze anyumal). Szoval szinte minden hétvégét apumal töltöm akivel traktorozni szoktam traktort szerelni kimenni a szöllöbe a saját traktoromat javidgatni meg az állatokat megetetni szoktam van 70-80darab hús marha. Szembe anyuékal akik azt akarnák hogy tanulják meg velük menyét étterembe meg kirándulni. Ők mindig azt akarták hogy kitűnő tanuló legyek meg erős gimibe menjek aztán egyetemre én meg csak egy sima mg suliba akartam menni. Ez szerencsére így is lett de kijelentettem tegnap hogy én nem akarok éretségizni mert minek. Amiért akkora lebaszást kaptam hogy még ma is azt hallgattam. Amugy ha találkozunk anyumék barátaival és én nem tudom hogy kik ők akkor mindig megkapom hogy nem apádnál kéne lenni hétvégente hanem ilyen emberekkel kéne barátkoznom mert ők azok akik számítanak. Apum hoz költözni nem tudok mivel a sulim 120km van tőle bentlakásos meg nem tudok lenne. Mit tennétek a helyemben? 16f

2019. máj. 9. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Figyelj, csináld azt amit szeretsz. Hamarosan 18 vagy, arra mész, azt teszel amit akarsz. De anyudéknak igaza van, az érettségi manapság sajnos nagyon fontos dolog. Szerezd meg, utána tanuld azt amit szeretnél! Sokkal jobb kilátásaid lesznek az életben!
2019. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát az érettségi sosem árt, talán addig megtanulsz helyesen is írni.


Anyádék elég sznobnak tűnnek a leírtak alapján. Mellesleg édesapád se hiszem, hogy ne lenne jómódú, ha van traktora, szőlő, meg állatok. Továbbra is töltsd a hétvégéidet apádnál, ha te ott érzed jól magad. Nem tilthatnak el tőle. Az érettségit azért megcsinálnám, utána leköltöznék apámhoz, és dolgoznék neki/vele.

2019. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Kell az érettségi, akkor is ha traktoros leszel, vagy gazdász. Manapság már ahhoz sem árt a diploma. De 16 évesen ilyen helyesírással?
2019. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ahhoz képest, hogy 2 év múlva kéne érettségizned, a helyesírásod valami botrány! Így kb. alsó tagozatban írnak!

Anyukádék jót akarnak, miért nem érted meg? Abból még senkinek nem származott baja, ha több szakmája van, több végzettsége, ellenben az aluliskolázottak nem nagyon tudnak válogatni. Apádnak is erre kéne bíztatni, nem pedig a lázadásra. Nekem hagyták, hogy azt csináljam, amit akarok, el is kallódtam rendesen. Közepes érettségi, majd melóztam 18 éves koromtól nagyon kevés pénzért, 30 évesen, munka mellett, éjszaka tanulva szereztem diplomát, vért izzadtam. De azóta szuper melóm van.

2019. máj. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az érettségi nagyon fontos, nagy hiba lenne, ha nem vizsgáznál le. Én ellinkeskedtem annak idején, később estin kellett tanulnom, munka mellett, nagyon kemény volt. Ma már mindenki egyetemre jár, mert még a portástól is diplomát kérnek. A lányoknál is kevés esélyed lenne, ha még az érettségid sincs meg, mindenki csak lesajnálna.
2019. máj. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizz le, az nagyon fontos. Ha mezőgazdasággal/állattartással akarsz foglalkozni, ahhoz sem árt tanulni, pl Gödöllőn vannak ilyen szakirányok
2019. máj. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Iskolaváltásban nem gondolkozhatunk,a beilleszkedés egy új közösségbe,több energiát venne el tőled és mire sikerülne,addigra végzel az iskolával.A követelmények is lehetnek másak.

Mindenesetre ne maradj ki az iskoládból,az előttem válaszolókhoz hasonlóan azt mondom,szerezd meg az érettségit.

Napjainkban évente változik a követelmény amit a diáknak tudni illik.Ha kimaradsz nem biztos,hogy folytatni fogod (nem, szeretsz tanulni,a fenntartások miatt muszáj pénzt keresni) továbbá a növekvő,változó tananyag is komoly nehézségeket,lemaradást okoz!

Kedves Fiatalember! Légy szíves,ameddig megteheted addig érettségizz le,az apukád is ezt szeretné!

2019. máj. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Érettségizz le! Önmagában nem sokat ér, de sokmindennek előfeltétele. Esetleg mégis egyetemre akarsz menni.

2. Az nagyon nem baj, ha egy gazdálkodónak egyetemi papírja van, mert akkor jobban ért majd a vegyszerekhez, berendezésekhez, a mindenütt megjelenő informatikához. Ha gazdálkodni akarsz, hát van az országban nem egy agráregyetem, ahol diplomás parasztokat állítanak elő.

3. Diplomázás után sem lesz tilos hajnali 4-kor kelni szénabálát pakolna a marhák elé, alá, ha ezt akarod. Ugyanakkor a magasabb végzettség nagyobb VÁLASZTÁSI lehetőséget ad NEKED.

4. Anyád nem biztos, hogy flancolni akar és téged arra rávenni, hanem csak megmutatni más dolgokat. Valószínűleg kicsit nyomulósan teszi, mert magadtól nem mennél, mert 1. Nem látod jelenleg értelmét. 2. 16 éves nagykamaszként zsigerből ellenállsz annak, ami nem egészen az elképzeléseid szerinti. (Ez sajnos egy ilyen korszak.) 3. 16 évesen kezdesz leválni a szüleidről, azzal ellenkezel jobban, akivel szorosabb kapcsolatban vagy.

2019. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(legyint)
2019. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!