Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom összeállt egy sráccal...

A lányom összeállt egy sráccal, aki úgy akar előnyösebb színben feltűnni, hogy minket állít be borzalmas, rossz szülőnek, ezért a lányom már beszélni sem akar velünk. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

A lányom (20 éves) összejött egy nála jóval idősebb sráccal, aki úgy próbálja meg magát mr. tökéletesnek beállítani, hogy elhiteti a lányommal, hogy mindenki más csak rossz volt neki, és ő a megmentője. Fél éve még semmi gond nem volt vele, tök jó volt a kapcsolatunk, de amióta ez a srác megvan, azóta teljesen kifordult önmagából, folyamatosan romlott a kapcsolat, és ma már szóba sem áll velünk. (Sőt, ma már nem csak velünk, a nagyszülőkkel sem.) A legújabb álláspontja szerint borzalmas gyerekkora volt, mi tettük tönkre az életét, stb. Valóban elváltunk a feleségemmel, de még mielőtt ez a srác nem került képbe még szó sem volt ilyen hülyeségekről, ha bárki kérdezte is azt mondta, hogy ez őt sosem zavarta, nem volt neki gond. Minden évben nyaralni vittem, mindent megkapott, sosem szenvedett hiányt semmiben. A nagymamától is rendszeresen kapott nem kis összegű zsebpénzt, de ma már vele sem áll szóba. Viszont a srác nem véletlenül nem talál magának nőt a saját korosztályában, mert azok nem naívak, és minimális elvárásaik is lennének. Én kétségtelenül nem csípem a srácot, mert egy beképzelt semmirekellő, de ha neki ez kell, nem szólok bele. Viszont ő pont ezért mossa át a lányom fejét hogy elmarjon minket. Az a stratégia, hogy ha mindkét szülő gonosz, rossz, akkor ő majd még szuperebb lesz (relatíve). Most nagyon el vagyok keseredve, mert úgy érzem elvesztettem a lányom, pedig mindent megtettem érte.

Mit tehet ilyenkor egy szülő egyáltalán?


2019. máj. 10. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
20+jóval idősebb, tehát legalább 40 éves az nem srác.
2019. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Még egyáltalán nem biztos, hogy elvesztetted. Hallottam már nem egy esetről, hogy a lány ott hagyta a szüleit egy srác miatt, de egy idő után észre vette, hogy valami nem oké a sráccal és vissza ment a szüleihez. Röviden.

A lányod amúgy is fiatal még, kicsi az esélye, hogy örökre együtt maradnak. Szerintem.

2019. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

A mi családunkban a nagynénémmel történt hasonló. Összeállt egy léhűtő, sunyi alakkal. Nagymamám, nagypapám mindketten aranyos emberek voltak. Ott rontották el, hogy erősen próbálták tiltani a férfitól, ellene beszéltek folyamatosan. Így ők tűntek fel rosszabb színben. És ugye amitől tiltanának az vonzza az emberek egy részét. Nagynéném sajnos a saját kárán tanulta meg, hogy rossz emberrel kezdett, teljesen elcseszte az életét.

Én csak annyit tudok ezek alapján tanácsolni, hogy ne annyira mutassátok ki (főleg a volt feleséged és a nagyi), mennyire ellenzitek ezt a kapcsolatot és ne szidjátok a srácot.

2019. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Én azért szívesen meghallgatnám a másik fél véleményét is, egyszerűen nem találom reálisnak, hogy valaki a szüli ellen fordul, minden ok nélkül csakmert mondják neki. Ezt olyankor lehet eljátszani, ha valóban voltak sérelmek... Eleve az, hogy a kapcsolat folyamatosan romlott fél évig már mutatja, hogy a kommunikáció nem volt megfelelő, ha egyáltalán volt. Elősz9r is ez utóbbit kell rendbehozni, szépen leülni vele, elmondani te hogy látod, és meghallgatni ő hogy látja.
2019. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Ne tegyetek semmit. De akkor se foglalkozzatok a lánnyal ha a pasi kidobja és jön kaparni a küszöböt. 20 évesen azért már illene normálisabban gondolkodnia.
2019. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a pasas?

Szerintem amúgy a lányod elképesztő naív lehet, a pasi meg nagyon jó manipulátor. Én csak ebben a kombinációban tudom elképzelni a leírtakat. Ne csináljatok semmit. Néha írjatok neki egy-egy sms-t, hogy mizu, de ennyit, nem többet (ha jól értelmezem akkor külön él). Hagyjátok rá, nem hiszem, hogy ez a kapcsolat olyan hosszú lesz majd, az ilyen emberek mint ez a pasas, előbb-utóbb elkezdik nyeregben érezni magukat, és majd kiesnek azok a bizonyos csontvázak a szekrényből, a lányodnak pedig akkor fog felnyílni a szeme. De addig nem tehetsz semmit, csak még jobban magadra haragítanád, ha a párja ellen beszélnél és megpróbálnál beleszólni az életébe.

2019. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2%

Megkene mondani a csavojanak hogy takarodjon vagy eltoritek kezet labat.

Ez mindig bejon

2019. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az egyetlen, amit tehetsz, hogy

(1) biztosítod a lányod, hogy ha baj van, van hova visszatérnie,

(2) elkéred a srác címét a lányodtól, hogy ha eltűnik a lányod, tudd, hova küldd a rendőröket.


Egy felnőtt nőről van szó, nincs hatalmad fölötte, és ez így van jól. Most már csak a biztonsági háló tudsz lenni, hogy ha a lányod már átlát a szitán, akkor ki merjen lépni a kapcsolatból, mert tudja, van hova mennie.


Hogy kialakult ez a helyzet, az pech, de sajnos megesik az ilyen. A leírásod alapján tényleg nem tűnik a fiú ideális partnernek, de ítélkezni az egyik fél beszámolója alapján nem lehet.

2019. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Én azért utánanéznék ennek a srácnak!

Ha ti rosszak vagytok,elképzelhető,hogy a saját szülei is rosszak?

Van munkája? A lányod dolgozik vagy tanul? Albérletben laknak?

A lányod korábban is befolyásolható volt?

Megkérdeznéd a lányodat miben segíthetsz neki? Jó az SMS.

Mit szeret a lányod abban a férfiban? Te tudod?

Nekem rossz gondolatokat okoz,amikor valakit a családja ellen fordítanak!

2019. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

En meghallgatnam a lanyodat is.

Az en szuleim is elvaltak ,bar sosem mondtam ...de durva serelmeket okozotak , a nagyszuleimmel egyutt.

Amig nem ismertem meg a paromat , en pl nem mertem kinyitni a szamat es elmondani a serelmeimet.

Persze a csaladtagok ugy allitottak be ,hogy a szemet parom forditott ellenuk, pedig errol szo sincs ...o csak arra tanitott meg ,hogy nem szabad elnyelni az erzelmeimet.

2019. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!