Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám folyamatosan kritizál,...

Apám folyamatosan kritizál, mit csináljak? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az apám folyamatosan kritizál, és nagyrészt ennek is köszönhető, hogy önbizalomhiányos vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen kihatással kezd ez az életemre? Én is kritizálni fogom majd a gyerekem?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 10. 22:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*lesz az életemre. Egyébként az utolsó kérdést azért tettem fel mert azt hallottam, hogy a gyerek ha felnől hasonlóan fogja növelni a gyerekét, mint őt nevelték. Nem pontos választ várok rá egyebként csakhogy megvan e rá az esély?
2019. máj. 10. 22:51
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Hat ha eldontod hogy nem leszel olyan akk nem leszel olyan
2019. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha felismered, hogy ez egy súlyos hiba, akkor nem.


Az én apám is ilyen köcsög volt, mindenbe beleugatott, mindent csak kritizált, egyszer nem volt képes elismerni akár engem, akár a nővérem. Én is évekig önbizalomhiánnyal küszködtem, megmukkanni sem mertem sehol, rettegtem, hogy más is kritizálni meg büntetni fog minden szarságért. Aztán elkezdtem túlkompenzálni. Ahelyett, hogy jól pofán vertem volna azt a vén hülyét.


Én biztosan nem fogom ezt tenni a gyerekemmel. Ő soha nem volt ott mögöttem, soha nem támogatott, mindig csak számon kért, kritizált, bírált, szidott és büntetett. Mérgező szülő volt.

2019. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2- nagyon sajnálom, nem is értem, hogy az ilyeneket mit gondolnak.

2019. máj. 10. 23:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét gondolom. Mármint nyílván van ilyen is olyan is, és nagyon fontos, hogy ki milyen példát lát otthon, de szerintem ez elsősorban a párkapcsolatokban nyílvánul meg (nyílván nem csak ott), de ha valakiben tudatosul, hogy ez nem jó, akkor biztosan törekedni fog az ellenkezőjére.
2019. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez a párkapcsolatban miként nyilvánul meg?
2019. máj. 10. 23:19
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan visszaadni, de a lényeg, hogy a szülői minta a párválasztásban nyílvánul meg leginkább, vagyis gyakran olyan párt választunk aki hasonló jellemvonásokkal bír mint a velünk ellenkező nemű szülőnk. Persze ez sem vonatkozik mindenkire, mint ahogy semmi sem. Szerintem akivel gyerekként rosszul bántak, az ügyel arra, hogy ne kövesse el azokat a hibákat amiket a szülei, mert tudja milyen érzés.
2019. máj. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es, majd segítek. Mindenki ösztönösen valami olyasmi párt keres, mint amilyenek a szülei voltak. Ha a szülei abuzív, megbízhatatlan trógerek, akkor szimpatikusnak fog találni egy megbízhatatlan, link nőt/férfit. Továbbá ösztönösen továbbviszi az otthoni mintákat, tehát ha otthon apu folyton üvöltött, akkor ő is agresszív lesz a párjával. Ezeket a hibás mintákat csak tudatosan, hosszú munkával lehet leépíteni, és messze nem intelligencia kérdése.
2019. máj. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány éves vagy? Amúgy én visszaoltogatnam a helyedben. Sose azt nézd hogy mit mond, hanem azt hogy ki mondja. Apád valószínűleg egy megkeseredett vén fütyi és rajtad éli ki a frusztrációját. Röhögd ki legközelebb mikor piszkál
2019. máj. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
milyen nemű vagy, a korodon kívül azt sem ártana tudni
2019. máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!