Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megvetendő, ha csak a lányunkn...

Megvetendő, ha csak a lányunknak ajándékozzuk az édesanyámtól örökölt ingatlant?

Figyelt kérdés

A nászasszonyommal kaptunk össze. A házasság nem feltétlen örök sajnos, így még az előtt eladtuk jelképes összegért az ingatlant a lányunknak, amiről a férje tud. Házasság előtti vagyont válás esetén nem érhet kár ilyen szempontból. Azt szerettük volna, hogy ha bármi történik, ne kerüljön az utcára a lányunk, hozzánk se kelljen beköltöznie főleg ha gyerekek lesznek. Mi nem a lányunkban vagy a házasságukban nem bízunk, hanem biztosítani szeretnénk neki egy alternatívát ha baj lenne. A lakás most egyébként kiadták, és a bevételt közösen költik el.


Erről a nászasszonyom nem tudott, és az hétvégén derült rá fény, miközben a lakókról beszéltek a lányomég az ebédnél. Akkora hisztit rendezett, hogy ez igazságtalanság a fiával szemben, hogy ő ezt nem engedheti meg magának, hogy ezzel csak arra sarkalljuk a lányunk, hogy hagyja el a férjét.


Erről pedig szó sincs. A férj is világosan tud róla, most együtt adják ki és használják fel a bevételt, és nem bánja, hogy legalább ebből sosem lesz köztük probléma mert ez egy fix pont bármi történik. Ráadásul ha egyszer lesz gyerekük akkor hasonlókép tervezik tovább adni neki.


Nem értem, hogy miért ekkora probléma azt a biztosítékot megadni valakinek, hogy ne kerüljön a híd alá, főleg ha ez kettőjük között nem okoz problémát.



2019. máj. 12. 22:36
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
93%
Jól tetted! A Te gyereked legyen az első, minden körülmények között! Ez csak egy biztosíték, ha jól meglesznek, akkor úgy sincs jelentősége, ha elválnak, akkor a gyermeked áldani fogja a nevedet!
2019. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem is értem, miért lenne igazságtalan ez a fiúval szemben. Mi köze lenne neki a TE édesanyádtól származó vagyonhoz? Épp az lenne igazságtalan, ha válás esetén ezt is felezni kellene.
2019. máj. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Minden normális szülő ezt tette volna.

A nászasszonyod egy harácsoló, másokon élősködni akaró boszorkány. Remélhetőleg fia nem örökölte a természetét.

2019. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
13%
Azt se tudod eldönteni, eladtátok vagy elajándêkoztátok a lányotokbak???
2019. máj. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

A szerelem nem gondolkozik,muszáj a szerelmes helyett.

A nászasszonyod adott bármit is a fiának vagy a közösbe?

Vagy csak a szájával?

Szülőként én is így csináltam volna,bár mi nem tudtunk lakást adni,de amikor adok pénzt kérés nélkül,azt mindig a gyerekem dolgai közé dugdosom.

2019. máj. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%
Nászasszony primitív liba.
2019. máj. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
99%
Ez így természetes, ahogyan csináltátok! Nem is értem a kiakadást, nem szégyelli magát a fiú anyja? Ezzel elárulta magát, hogy egy haszonleső élősködő, simán kisemmizné a lányodat, ha arra kerülne a sor, lazán elvenné azt is, amihez semmi köze. Vigyázni kell vele!
2019. máj. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan így tennék. Szerintem jól tették. Nálunk is volt hasonló gond, Én a házasságom előtt eladtam az ingatlant amit örököltem és még házasság előtt vásároltam egy újat 1/1be. Természetesen ha netán történik valami az ingatlanra fordított összeg(felújítás) fele megilleti a férjemet zokszó nélkül, hisz az már közös kasszából történt és történik is évek óta. És remélem nem kerül ilyenre sor de amugy egy öröklésből származó ingatlanhoz, sincs köze a házastársnak jog szerint.
2019. máj. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Csak annyit tennék hozzá, hoyg ha a házasság alatt adod neki, akkor is saját vagyon maradt volna, az ajándék, sosem lesz közös.
2019. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Nászasszonynak az fáj, hogy ő valószínűleg nem volt olyan anyagi helyzetben, ami lehetővé tett volna hasonlót fia esetében. Erről persze nem tehet senki.

Szerintem jól tetted.

2019. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!