Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megteheti, hogy nem ad...

Anyám megteheti, hogy nem ad pénzt koleszra?

Figyelt kérdés
Összevesztünk és most nem kaptam pénz, pedig a kaját is fizetni kell
2019. máj. 13. 07:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem utolso, nem azt csinal vele amit akar. A 18 ev alatti gyermekenek a KAJAJAROL koteles gondoskodni.
2019. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%

#11 Ki írta, hogy 18 év alatti? Lehet egyetemi koleszos is.


Amúgy meg sehogy se köteles adni neki pénzt. A között, hogy gondoskodik a kajáról és, hogy pénzt ad óriási különbség van.

2019. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%
Már nincsenek nappali tagozatos gyerekeim, de nem úgy van, hogy legalább a családi pótlék összege őt illeti, míg nappalin tanul? Koleszból kiindulva feltételezem csak, hogy nappalis vagy kérdező!
2019. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
73%

Jesszus odairta... Kajat is fizetni kell = menzat be kell fizetnie, most van itt a havi befizetes ideje!


Hat megmondod bent h nem adott pénzt, hivjak fel nyugodtan. Remeled jovoheten mikor visszamesz odaadja az arat. Neki lesz ciki...

2019. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%

"családi pótlék összege őt illeti, míg nappalin tanul"


Egyetemisták után rég nem jár családi, 13-ban kezdtem már akkor sem adtak semmit.


Hány éves vagy kérdező? Nem elhanyagolható részlet.

2019. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
80%

"Jesszus odairta... Kajat is fizetni kell = menzat be kell fizetnie, most van itt a havi befizetes ideje!"


Ez sem jelent semmit, van olyan 25 éves haverom aki szakmát tanul okj-n, nappali tagozatos, mivel a kolit igénybe veszi rá is a "kicsikre" vonatkozó szabályok vonatkoznak és étkezést is fizetnie kell.

2019. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mondd el a kollégiumvezetőnek, vagy akinél be kell fizetni. Ez nem neked szégyen. Kíváncsi lennék anyukád arcára, amikor felhívják, hogy miért nem adott pénzt a gyereke alapvető ellátására. Mert összevesztetek? Egy felnőtt embertől ez hihetetlen primitív kifogás.
2019. máj. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, ha 18 év feletti vagy (és nem középiskola nappalin tanulsz) akkor meg. Te meg beperelheted:

Itt a Ptk:


XXII. Fejezet


A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása


4:219. § [A rokontartásra és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó szabályok alkalmazása]


A nagykorú gyermek tartására a rokontartás közös szabályait és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó rendelkezéseket az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.


4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]


(1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.



(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.


(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha



a) a gyermek a tartásra érdemtelen;



b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy



c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.



(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.



(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

2019. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2019. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
91%

13. vagyok. Valaki kérdezte, és én is csak kérdeztem, hogy így van-e még, hogy jár a családi. Egyébként 50 vagyok. Csak egy példát írtam, hogy esetleg az neki jár. De tévedtem.

Kérdező, most már te is igazán leírhatnád, hány éves vagy, mert ezek szerint nem mindegy. Meg is kaptam miattad a magamét, pedig csak segíteni szeretnénk - szerintem. De hát mindegy, ha nem, akkor nem reagálsz a kérdéseinkre. Szíved joga.

2019. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!