Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjak nemet anyukámnak?...

Hogy mondjak nemet anyukámnak? (Nagyon szeretem)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy elég fontos kérdésem lenne. Alapvetően 5-ős tanuló vagyok egy elég jó gimnáziumban. Anyukám nagyon odafigyel rám de mindig volt egy fajta nyomás rajtam a maximum érdekében. Pontosan jól tudom, hogy nagyon jót akar nekem, és ezért roppant hálás is vagyok. A problémám az, hogy fiatal gimnazista vagyok, egészen pontosan 8-os, és már most az érettségimen gondolkozik. ELTE pszichológia szakára szeretnék menni, és egy internetes oldalon megnéztük hogy mennyi a minimum várgatóan hogy bejussanak, még ha 4 év alatt sok minden változhat is. Eddig rengeteget szorongtam a tanulmányaim miatt, hogy mindenből tökéletes legyek. A gondom viszont az, hogy már most sok tárgyból érettségire felkészítő tanárhoz szeretne járatni. Fèlreértés ne essék, hálás vagyok amiért az anyám törődik a jövőmmel. Sosem járok el nagyon sehova, negyedévente elmegyek moziba, meg a barátommal találkozók heti 1x pénteken. Sosem kérem a csillagokat az égről, viszont szeretném élvezni a kamasz koromat. Heti egyszer kapcsolódok így ki(pénteken). Hozzátenném hogy a gimimből az érettségi után továbbtanulók 98%-át felveszik az elsőnek megjelölt helyre. Alapvetően nem vagyok hülye. Matek tanárhoz szeretne járatni(matek emelt csoportos vagyok mert nálunk két csoportra van osztva), amit én csak akkor vennék igénybe ha egy adott tananyagot nem értek teljesen. Emellett szeretne már mostantól külön 2. Idegennyelv miatt tanárhoz járatni, hogy jövőre előnnyel indulok annak ellenére, hogy én már most magamtól elkezdtem. Szerinte kémiából se ártana (a tanárom nem magyaráz órán) de így is jóval 4 felett van az átlagom és amúgy sem érettségiztek belőle. Angol tanárhoz szeptember óta járok és január végén sikeresen meg is lett a középfokú komplexem. Segítséget szeretnék kérni hogy hogy értettessem meg anyával hogy sueretnék szórakozni is. Apum már mondta neki de csak összevesztek rajta(hozzáteszem válnak). Ismerem anyát, ha elmondom neki támadásnak venné és mondaná hogy ő csak jót akar de én szar anyának tartom, pedig ez nem így van. Kérlek, az ,,ilyen idős korban tanulnod kell az a dolgod" a ,,más örülne ha ilyen élete lenne" meg ehhez hasonló szidásokat a hálátlanságomért ne írjatok. Tanácsot szeretnék. A hasznos válaszokat előre Köszönöm szépen!

2019. máj. 13. 16:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most olvastam vissza, van egy pár elírásom. Ne ítéljetek el!
2019. máj. 13. 16:16
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Az anyukád kicsit túlzásba viszi szerintem. Bár ő csak tényleg jót akarnak neked és azt akarja hogy előnyöd legyen az életben, de ezzel már megfolyt téged. Próbálj leülni vele beszélgetni és kérd meg arra hogy kicsit engedjen el. Hadd szórakozz többet, a barátaiddal. Hadd mozdulhass ki, lazíts. Az se jó ha folyton folyvást a könyveket bújod. Talán emiatt el is veszítheted a barátaidat mert nem foglalkozol velük, nem tudsz foglalkozni velük. Biztos hogy nehéz lesz de próbáld meg. Kérd meg hogy csapjatok anya lánya napot. Én imádok anyukámmal vásárolni meg kávézni a kedvenc helyünkön.
2019. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Kell hogy pihenj is.
2019. máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igazán hálás vagyok a válaszokért! Mi is imádjuk az anya-lánya napot amikor van néha, és ha megkérem el is enged általában, de például hétköznap nem mehetek el egy két órára barátnőzni vagy valam, mert másnap iskola. Én igyexem mindig elégedetté tenni és tudom hogy csak segíteni szeretne, de elég nehéz dűlőre jutni. Ezt már a tanáraim is észrevették hogy kissé ,,félek tőle". Köszi mégegyszer a választ, megpróbálok beszélni vele.
2019. máj. 13. 17:09
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Na ehhez kepest az en lanyom maximalista hiaba konyorgok hogy kicsit lazitson... nem jar el szinte sehova es ravenni se tudom. Csereljunk :-D
2019. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én is maximalista vagyok, mindenki annak tart, csak szeretném élvezni az életemet. Ugyanígy tanulnék jól, nyilván nem célom hogy rosszabb legyen, csak ennyi különtanárt feleslegesnek tartok. Az angol tanárommal beszéltem az érettségi előkészítésről, nyilván el is mondtam miért, és mondta hogy sajnál hogy már most ezen gondolkozom. Szeretnék kitűnő maradni, (najó azért ha 4 lennék kémiából nem halnék bele) de ennyi különóra szerintem nem kellene. Inkább majd ha megvan az angol érettségim és nem kell angolra mennem. Matek tanárhoz meg csak akkor mennék hogyha nem értem az adott anyagot.
2019. máj. 13. 17:26
 7/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Teljesen jól látod a helyzetet, felesleges ennyi különtanár. Ennyire rápörögni az érettségire ráérsz 11.-ben.

A rosszhír, hogy édesanyád mindenképpen azt fogja gondolni, hogy te "szaranyának" tartod, amennyiben az oktatási elvakultságával szembe mész, főleg, ha az apád is melléd áll. Ebben közrejátszik, hogy ő most ezzel akarja magának és a világnak bizonyítani, hogy ő felelős szülő, a "henyélésre" biztató apáddal szemben. Mindenképpen fájni fog mindkettőtöknek, de ez sajnos természetes.


A magad részéről a károkat úgy mérsékelheted, ha segítséged kérsz apádtól és ő bevállalja a villámok nagyját. Szóval, ha apád megvitatja édesanyáddal a dolgot, és a dolog odáig fokozódik (ha kell ki kel provokálni), hogy a te véleményedet is kikérje anyukád. Ekkor kell nagyon higgadtan és nagyon tömören elmondani, hogy mekkora pluszóraelmaradásról lenne szó, mekkora átlagcsökkenéskor mennyivel fogsz többet tanulni/kevesebbet mozizni stb.


Sok sikert! Ebben az országban nem jut el kellően sok ember terapeutához. Remélem 10 év múlva te is a kínálati oldalt erősíted.

2019. máj. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen felesleges különórákra járni már most. 4 éved van még az érettségiig. gondolj bele mennyi pénz lenne mondjuk heti 1 órával számolva 4 éven keresztül, óránként 2-4000 forint (lehet több is, nem tudom, 7 éve érettségiztem). arról nem is beszélve hogy felesleges. szerintem ha annyira jó tanuló vagy és az iskolád is erős, akkor lehet nem is lesz szükség semmilyen különórára. max utolsó évben ha a fakultáció nem elég (nekem pl nem volt elég, a tanár mindennel foglalkozott a tananyagon kívül...)
2019. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
95%
Szerintem ha értelmes választ akarsz tőle akkor értelmesen és komolyan ülj le vele beszélni..hidd el megfogja érteni
2019. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem úgy tűnik, hogy anyukád rajtad keresztül próbálja bepótolni azt, ami az ő életéből kimaradt, vagy nem sikerült neki, de eléggé túlzásba viszi.

Próbálj meg vele leülni és normális hangnemben megbeszélni a dolgokat. Esetleg bevonni valakit akinek a véleményére ad az anyukád, talán úgy könnyebb lenne meggyőzni, hogy egy kicsit vegyen vissza.

2019. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!