Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy ne telepedjen...

Mit tegyek hogy ne telepedjen rám anyám?

Figyelt kérdés

Anyukám mióta beteg vagyok és leszázalékoltak elvette a bankkártyámat és nem ad egy fillért se hogy vehessek magamnak amit szeretnék néha egy pár kifli is jó lenne de mivel semmit nem ad az én pénzemből így nemtudok mit csinálni.

Nem szokott főzni csak ha jön a párja és az én pénzemből utazgat hozzá 150km re vonattal nem tudom mit csináljak gondolkodtam hogy elmegyek egy szociális otthonba ott legalább minden nap adnak meleg ételt és ha nem is jó annyira abban mégis jó lehet hogy lelki nyugalom van

Bármilyen Ötletet tanácsot elfogadok előre is köszönöm !



2019. máj. 14. 04:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem kezelt skizofrénia lenne, akkor most nem így beszélgetnénk és nem csak leszázalékolva lenne, hanem gyámság alá lenne helyezve. Nekem tünetmentesnek tűnik. Ha nem szedné a gyógyszereket akkor nem lenne betegségbelátása.
2019. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
igen szedem a gyógyszereket 180 ezres fizetése van édesanyámnak nemtudom miért kell elvennie a pénzem dehát védjétek csak őt mindenki ezt teszi nemszámít hogy kiskoromba ököllel vert folytogatott a fürdőkádba verte a fejem és még sorolhatnám dehát ugye a gyerek sose ért a szép szóbol verjük meg annyira hogy nemcsak hogy akkor fáj hanem még később is évek multán
2019. máj. 14. 18:40
 23/34 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla hogy ilyen beteg vagyok nem vesznek fel sehova így csak egy esélyem maradt az eggyiket nem mondom mert ezt nemkell közölni a másik a szociális otthon vagy ilyesmi
2019. máj. 14. 18:46
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem helyeztek gondnokság alá, akkor tedd, amit a többiek mondtak az elején. Le kell tiltani a kártyádat és igényelni újat.
2019. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
73%

" Én sem bíznám rá az ellátásához szükséges pénzt. " - szerencsére ezt nem a "csak a legjobbat akaró" anyucika dönti el... ahogy írták már, ha nincs a Kérdező a cselekvőképességet kizáró gondnokság (más néven a cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság) alá helyezve a Bíróság által, akkor a saját pénze felett ő maga rendelkezik, és itt a pont.

(és ha a saját nevén van bankszámlája, akkor vélhetően nincs a cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alá helyezve)

2019. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%

"és ha a saját nevén van bankszámlája, "


Ezt nem tudhatjuk.

2019. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
79%
Olvassátok már el újra a kérdést. Komoly problémái lehetnek ti meg a bankkártyán filozofáltok. Ha a szülője valóban úgy szórja piramis játékra stb, akkor nem értem miért így álltok hozzá. Negatívan, és rosszándékúan, mint valami antiszoc 30 macskás nagymama. Gondoskodó közeg kéne neki erre még trollkodtok is.
2019. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, azért nem biztos, hogy egy paranoid skizofrénia diagnózissal rendelkező embernek minden egyes szav úgy igaz, ahogy mondja. Nem zárható ki, hogy valóban olyan az anyja, amilyennek írja, viszont az ellenkezője sem, miszerint a leírtak csak a kérdező elméjében létező dolgok. Végigasszisztáltam egy kolléganőm kínszenvedését a testvérével, aki szintén ebben a betegségben szenvedett. Nagyon kemény tud lenni ez a dolog.
2019. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
35%
#25: léteezik részleges gondnokság is, ami jelentheti csak a vagyoni jellegű ügyeiben való korlátozást. Nem tudhatjuk egyelőre, hogy kérdezőnél mi a helyzet, mert erről bölcsen hallgatott eddig.
2019. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

#29, a "korlátozó gondnokság" az a 14-18 éves kor megfelelője...és akkor bizony a saját pénzével önmaga rendelkezik, csak nagyobb adásvételekhez (pl ingatlan, vagy nagy értékű ingóság eladása vagy vétele) kell a gondnok ellenjegyzése. Szóval a korlátozó gondnokság a saját rokkantsági járadékát kb sehogy se érintené.

A különbség a 14-18 éves korhoz képest annyi, hogy itt a bíróság kijelölhet olyan területeket, amit a korlátozás sehogy se érint, tehát ezeken a területeken továbbra is teljes jogkörrel jár el.

(a harmadik eset az eseti gondnokság, amikor kifejezetten csak egy ügyet érint a dolog)

2019. máj. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!