Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám veréssel fenyeget?

Apukám veréssel fenyeget?

Figyelt kérdés
Egy kiskori rossz emlék miatt nagyon félek (hát betegesen még éppen nem) de nagyon félek. Ha sírok akkor abba kell hagynom magamba kell fojtanom mert akkor még jobban kiabál velem és avval fenyeget hogy idejön és megpofoz. Ja és kiabáltak velem és mert így is lelkileg nagyon rosszul vagyok (legszívesebben meghalnék) azt mondta hogy ennyi éves létemre ott tartok mint egy 4 éves óvodás hogy mindenen elsírom magam. Mit tegyek? Ő is pontosan jól tudja hogy félek és nagyon rosszul esett. :(
2019. máj. 14. 16:44
1 2
 1/16 anonim válasza:
57%
Hány éves vagy?
2019. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Hany eves vagy?
2019. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Apád egy gyökér. Ugyanolyan, mint az enyém volt. Ő rendszeresen megvert, és a sírtam, megfenyegetett, hogy még jobban megver, és "akkor majd lesz okom sírni". Nekem is volt elég bajom az életben a büdös paraszt "nevelése" miatt.


Mit tudsz tenni? Nem derül ki az írásodból, hogy hány éves vagy, fiú vagy lány. Ha ezeket elmondod, meg pár dolgot magadról, adhatok tanácsot. Privátot is írhatsz, ha gondolod.

2019. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
60%
1 alkalom amikor bánt téged és látszik a seb meg minden rohanj a rendőrökhöz majd ők elintézik. (Ha ennyire utálod meg ennyire rosszul érzed magad, de amig csak mondja addig ne csinálj szerintem semmit max lépj fel ellene és érvelj, hátha lesz valami bár nemtudom milyen az az apuka aki veréssel fenyegeti a gyermekét) a lelki bántás ugyanolyan bántalmazás vedd fel hangrögzítőre ha tudod, vagy beszélj valakivel mindenképp mert ezt nem szabad annyiban hagyni.) Remélem megoldódik a viszály köztettek. (Ne feltétlenül halgass rám, én ezt tenném de hála istennek ilyenre sosincs példa nálam.) De elösszőr mindenképp az apáddal beszélj.
2019. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom, hogy ezen kell átmenned. Az én apám is egy állat, és ha gyerekkoromban sírtam, akkor azon annyira bedühödött, hogy megvert miatta, vagy még jobban megvert, mint ahogy eredetileg tette volna. Azt hinné az ember, hogy egy felnőtt férfi meghatódik egy kislány könnyeitől, hát francokat...

Próbáld elkerülni, hogy megverjen, és készülj úgy a felnőtt életedre, hogy mihamarabb leléphess otthonról. Nem sokat írtál magadról, de akár fiú vagy, akár lány, a könnyeket vissza lehet fojtani. Sírj akkor és ott, ahol a gyökér apád nem látja.

2019. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Valójában nagyon jó viszonyom van vele és mindketten nagyon szeretjük egymást de ha valami miatt mérges lesz akkor elveszti a fejét. Sajnos nem egyszer mondta hogy b@lfasz vagyok és hasonlókat...
2019. máj. 14. 17:19
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, apád nem ver meg, csak kiabál.

VAlószínüleg neki valamiért fontos lenne, hogy ne kezdj mindenen sírni (föleg, ha fiú vagy)

Nem írtad, mennyi idös vagy, ez valamennyie fontos lenne.

Másrészt ami segithet, ha egyszer, amikor nem vagy ideges, szépen elmondod neki, hogy milyen gondod van, és megpróbálod megbeszélni vele, hogy miként lehetne elkerülni az ilyen eseteket. (Vagy ha tartasz attól, hogy nem tudod sírás nélkül elmondani, akkor írd le levélben és kérd meg, hogy ö is írásban válaszoljon, hogy meg tudd örizni a nyugalmadat.)


Azt nem írtad, MITÖL félsz ennyire, de nem lenne hülyeség elmenni az (iskola)pszichológushoz, hogy segítsen feldolgozni a problémádat.

2019. máj. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja a lényeg kimaradt attól félek hogy megver mivel fenyegetőzik meg a kiskori rossz emlék stb.
2019. máj. 14. 17:37
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Nincs jó viszonyotok. Azt hiszed, hogy jó viszonyotok van, mert érzelmileg a túsza vagy. Apád egy gusztustalan féreg, aki senki máson nem tudja gyakorolni a kontrollmániáját, mint egy gyereken. Amint lehet lépj le, ha előtte töbkre tudod tenni a gyámüggyel, annál jobb.


Kívánom, hogy hamar jobb legyen a helyzeted.

2019. máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tényleg látom rajta hogy szeret és ha elveszteném belehalnék és ő is elmondása szerint legalábbis egyszerűen csak elveszti a fejét.
2019. máj. 14. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!