Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazajöttem külföldről, azóta...

Hazajöttem külföldről, azóta a szüleim, a nagyszüleim, és a testvérem is gonosz velem. Miért jó ez nekik?

Figyelt kérdés
Nagyapám már az elején úgy volt vele, hogy hogyan engedhetnek ki a szüleim (felnőtt vagyok, de nem érdekes). Amióta hazajöttem vizsgázni, egy csomó mindenben kell segítenem, ami elvileg természetes, viszont olyan jelige alatt kell házimunkát végeznem, hogy "csak nehogy elszálljál magadtól" vagy "még az én házamban laksz, tehát azt teszed, amit mondok". A családom eddig kedves és támogató volt, most viszont autoratív lett és mindent támadásnak vesznek. A minap mondtam egy mondatot, amiben benne volt a brainstorming szó, apukám vicceskedve elküldött melegebb éghajlatra, hogy játszom az eszemet.
2019. máj. 15. 12:53
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
* autoritatív, srry
2019. máj. 15. 12:54
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Mikor tudsz elköltözni? Valószínűleg eddig is ilyenek voltak csak most vetted észre hogy nem voltál olyan sokat a közelükbe. Meg hát az is ott van hogy hozzá szoktál ahhoz hogy nem ugráltat a család és úgymond azt csinálsz amit akarsz ezért jobban feltűnik. Én erre tudok gondolni
2019. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%

Az nem lehet, hogy tényleg játszod az eszedet?


Mert ez így úgy hangzik, hogy mindenki gonosz, csak te vagy jó....


Mindig kettőn áll a vásár, szerintem konkrétan tőlük kérdezd meg, hogy mi bajuk van veled, hiszen erre itt senki sem tud választ adni.

2019. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Adtál bármi okot arra, hogy így viselkedjenek?


Egyértelmű, hogy irigység és/vagy ksiebbrendűségi érzés van a háttérben, csak te tudhatod, hogy volt bármi amivel akár akaratodon kívül de kiváltottad ezt bennük. Vagy pedig csak simán rosszindulatú, dögöljön meg a szomszéd tehene mentalitású emberek?


Akárhogyis, felnőtt embereknek ciki ez a hiszti. Ha van mit megbeszélni, beszéld meg velük... ha nem, akkor sürgősen próbálj meg továbblépni rajtuk, mert belebetegszel (és ez nem vicc)...

2019. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Csak ideiglenesen jöttem haza, utána megyek vissza, mert kint is vannak vizsgáim.
2019. máj. 15. 13:16
 6/24 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk a leírtak és a szóhasználatod alapján tényleg úgy néz ki, hogy te most eljátszod a menő csaávót mert hazagyüttél külföldről. Aztán itthon azt hiszed mindenki lefog eléd borulni.
2019. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én így tanulok angolul. Idegen szavakat használok napi szinten, hogy az angol jelentésük is bevésődjön.


És azért nem a tekintélyelvű szót használtam, mert az nem illik ide. Parancsolgatóak és emlékeztetnek rá, hol a helyem a családban (csak mert te ott tanulsz, attól még én vagyok az apád)

2019. máj. 15. 13:21
 8/24 anonim ***** válasza:
2019. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem kritizálok semmit nagyképűen. Mindig elmondtam a véleményemet azokról a magyar szokásokról, amiket hülyeségnek tartok (kétfogásos ebéd, névnapozás, vendégségben huszonöt félét kell főzni), de ugyanúgy elmondom a véleményemet arról, ami az adott országban nem tetszik. És évek óta használok külföldi szavakat. Nem úgy jöttem el itthonról, hogy "csá gyíkok, elhúztam külföldre".
2019. máj. 15. 13:26
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván nem úgy viselkedsz te sem, ahogy elvárható lenne, van egy kis fellengzős beütés a kommunikációdban, amit a többiek nehezebben viselnek. Mind a két oldal hibás szerintem, neked is alkalmazkodni kéne és nem éreztetni, hogy tanultabb vagy, hiszen apád tekintélyét ásod alá, amit ő azzal igyekszik védeni, hogy így beszél veled.
2019. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!