Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem anyat. Tényleg...

Nem értem anyat. Tényleg velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy érzem, anya néha megfojt. Szinotos tanulo vagyok, egesz evben nem volt 8nal tobb 4esem, egesz evben egy 3ast kaptam. Mostanaban ha anya megkerdezi, mi van a suliban, es mondom, hogy pl evvegi hajtas, hetente lazan 8-10 temazarot irunk. Penteken lesz toribol(az általam kevesbe preferalt tantargy) temazaro, es otost kene irjak. Az utolso óra anyaga alapjan tanultam ra tegnap 2 orat, meg ma is fogok,ezzel nem is lenne baj.. Tegnap este durvan Nekem tamadt, hogy mit kepzelek tobb orat tanulást szinlelni, o nem fogja tobbet azt nezni, hogy en kozben zenet hallgatok, csendben kell tanulni. Illetve hogy en mi jogon kezdek szerinte zulleni, amiert en egyfolytaban azt hajtogatom, hogy tzt irtunk, mikor ez a dolgom. Próbálom tartani a szintet a suliban, de a negyesekert mar cseszeget, hogy miert nem jobb, stb., mrg persze azert takaritsak nonsztop, mert az a minimum(nrm banom, segitek persze, en is itt lakok, de mikor meg 5 dogara tanulnek, nem tul jo..)


Maskor mar azt mondja, hogy en sosem vagyok otthon(minden heten 3-4napot dolgozik, sokszor mashogy), en arra sem vagyok kepes, hogy itthon legyek vele, mikor o is, ha meg itthon vagyok, egybol miért nem vagyok a barataimmal. Illetve szinte sehova nem enged el. Konkrétan ha biciklizni megyunk, es nem tudja, merre megyunk(kisebb városban élünk), egybol kiakad,stb. Ezert mar honapok ota nem voltam szinte sehol a barataimmal.


Egyszeruen nem ertem... Ma mar felhozta a pszichologust is, mert hogy ram ferne szerinte.. Szerintetek? Bocsanat, ha hosszu, es köszönöm, ha elolvastad.



#iskola ##szintemegfojt
2019. máj. 15. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Menj bele a pazichologusba az meg majd elmondja neki hogy o a fogyatekos nem te
2019. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
93%
Szerintem is elkéne fogadnod a pszichológust, de úgy, hogy ketten mentek. Mert abból amit én kiveszek az írásodból, te egyedül biztos nem tudod/tudtad megbeszélni vele, de általában egy 3. embertől legtöbbször elfogadják a tanácsot, még ha ugyanaz is..
2019. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
Egyértelműen pszichológus kell, de úgy, hogy veled megy. Ott megbeszélitek a jelenlétében a dolgokat. ÉS akkor rövid úton kiderül a pszichológusnak és az alapján talán anyukádnak is, hogy itt ő a dilis, nem te.
2019. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Anyádnak nem veled van baja, hanem saját magával. Neki soha semmi sem elég az életben, mert nem találta meg a lelki békéjét. Neki te csak egy eszköz vagy, amin keresztül megmutathatja, hogy ő milyen kiváló, hiszen milyen szuper lányt nevelt (ha fiú vagy, bocs, így tűnt az írásodból). Az, hogy amúgy te egy tőle különálló személy vagy saját akarattal, nem jut el az agyáig. A pszichológus tényleg nagyon jót tenne, akkor is, ha ő végül nem menne el veled. Ezt nagyon nehéz lehet így elviselni, le a kalappal, hogy ilyen szépen csinálod a dolgokat! Nincs gyerekem, de ha ilyen lenne, nagyon büszke lennék rád. Sok sikert és kitartást kívánok, és ha gondolod, írd majd le itt, higy mire jutottatok!
2019. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%
Én meg nem értelek téged: miért nem vele beszélsz, ha tényleg meg akarod érteni?
2019. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
#6: " miért nem vele beszélsz" Mert az ilyen anya a saját dilije/zsarnoksága/beszűkültsége miatt nem tárgyalóképes a saját problémái tekintetében. Minimum beszédszünet, de inkább harag, sértődés, némi üvöltözés lenne a vége. Nem minden emberrel lehet "beszélni". Legalábbis alárendelt pozícióból (eltartott, nevelt gyerek) nem.
2019. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Kerdezd már meg tõle,hogy neki volt-e olyan jegyei mint neked.Sajnos agybeteg az anyud, csak vigyázz,hogy lelkileg meg ne sérüljél.
2019. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Igaz van az első válaszolónak irány a doki,hátha ott felfogja,hogy nem te vagy a probléma forrása hanem ő maga.
2019. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan fogadd el a pszichológust, (báár sztem nem mondta komolyan) ugyanis az be fogja vonni anyukádat a helyzet megoldásába. Még nem is kell kérd hogy ő is járjon. Apukáddal mi van? Úgy érzem nem éltek együtt. Esetleg ő tud segíteni?
2019. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Két pofon kéne a hülye anyádnak. Azt hiszi, attól lesz jó anya, hogy éjjel-nappal hajt, mint az állatot, és követeli az eredményt? Az ilyet nevezik "tiger parent"-nek az angolszász irodalomban, és az egyik legrosszabb fajta mérgező szülő. Általában ázsiaiak szokták így elnyomni a gyereküket. Ráadásul egy nárcisztikus gyökér is, azt is akarja, hogy kiszolgáló személyzet legyél körülötte. Nem gyereknek szült téged, hanem háziállatnak, amit trükkökre idomíthat.


Nem, anyádnak nincs igaza, és nagyon rossz szülő! Téged pedig alaposan félrevezetett, mert elhitette veled, hogy az életben a jó iskolai jegyek számítanak. Dehogy számítanak! A kutyát sem érdeklik. Igazából az iskola csak arra jó, hogy egy életre megnyomorítsa az önálló gondolkodásod, és engedelmes robotot faragjon belőled.


A tanácsom az, hogy szard le. Az iskolát is, őt is. Menj el a barátaiddal, érezd jól magad, legyél szerelmes, keveredj balhéba, de ne csináld ezt az ostoba életet, mert szomorú és megkeseredett felnőtt leszel. Ha hisztizik, toporzékol, mondd meg neki, hogy nem vagy a tulajdona, és viselkedjen végre anyaként. Üvölteni fog, visítozni, fenyegetőzni, de állj a sarkadra, és kérdezd meg, mi a fenéért szült meg, ha nem hagyja, hogy életed legyen? Biztos meg fog fenyegetni azzal, hogy kitesz a házból. Erre szelíden mondd meg neki, hogy rendben, de akkor készüljön magányos öreg napokra, mert ha egyszer kimész az ajtón, vissza már nem hívhat soha.


Ne hagyd magad!

2019. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!