Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim...

Normális, hogy a szüleim bérleti díjat akarnak tőlem beszedni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és januárban döntöttem úgy hogy szüneteltetem az iskolát szeptemberig ezért elkezdtem dolgozni heti 30 órában, hogy legyen egy kis pénzem és addig is csinálok valami hasznosat. Erre a szüleim kitalálták hogy ha nem tanulok akkor fizessek be 40 ezer forintot havonta mert hogy annyit buknak havonta mert már nem vagyok diák. Ennek utána néztem és két gyerek után jár 40 ezer (20 ezer gyerekenént), az öcsém pedig még mindig tanul és 18 év alatti úgyhogy maximum azt a 20 ezret bukják rajtam nem 40 ezret! Ráadásul a saját házunkban élünk, nem kell bérleti díjat fizetni, 2 autónk van, apám céges autóval jár, anyám is dolgozik, van egy nyaralónk a Balatonnál és egy lakás ami ki van adva szóval nem állunk annyira rosszul anyagilag hogy szükségük legyen az én pénzemre.

A másik, hogy azért dolgozok, hogy csinálhassak egy saját vállalkozást (pont azért hogy a saját életet kezdjek), nem pedig azért hogy minden hétvégén leigyam magamat a pi.csába (amit azért nem sok 18 éves mondhat el magáról).Értem én 40 ezer nem sok, de nekem igenis számít!A fizetésem jelentős részét veszik el és engem is visszafognak ezzel nem kicsit, arról nem is beszélve hogy így egy évben kb 3-4 hónapot kell dolgoznom csak hogy nekik kitermeljem ezt az összeget.Én szeretném őket támogatni de akkor amikor már kevésbé okoz ez gondot.

A legjobb hogy ezt ők úgy állítják be, hogy ők mennyire jófejek hogy csak ennyit akarnak tőlem:D Én nem így látom a helyzetet...



2019. máj. 15. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
81%

Rosszul néztél utána. Ugyan nem 40-et, de 31-et valóban buknak. Egy gyerekre csak 10 jár, két gyerekre 40.

Plusz ott van a családi pótlék is, ami egy ezressel csökken, ha te nem tanulsz és így kedvezményezett eltartottnak se számítasz

2019. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
69%
*ja és ha később folytatod se kaphatják újra
2019. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
71%

Őszinte leszek veled. Persze nyugodtan pontozz le, nem zavar. Ha te lennél a fiam, minden bizonnyal én is kérnék a keresetedből x összeget, és nem azért, mert bukom azon, hogy nem tanulsz, amugy azt hiszem a családipótlék+adókedvezmény amit buknak 30-40ezer közt van, hanem azért, hogy megtanuld a penzed beosztani rezsi stb.

Itt szerintem nem az a lényeg, hogy apádéknak mijük van, meg mi nincs, csúnyán kifejezve ahhoz nincs közöd, mert azt ők epítették fel, az ő sok éves kemény munkájuk, hogy idáig eljutottak, nem a te érdemed.

Én a te fizetésedhez mérten nézném ezt a hozzájárulast. Nem tudom, mennyit keresnél egy hónapban, de ez nem is az én dolgom

Anyám ennél durvább volt, ő a fizetéseim felére éhezett, ami 10-15 éve, mikor még ott laktam volt 40-60ezer. Jó nyilván hazudhat is az ember, hogy többet tartson meg, de teszem azt, ha elköltöznél albérletbe, 40ezerért sehol nem kapsz albit, de még szobát sem. Eddig az ő pénzükön éltél, most 18 vagy, és belecsöppentél az életbe. Ha nem keresel 80ezret sem, akkor nyilván sok, de akkor ülj le velük a bérpapíroddal, hogy anya apa, ennyi a havi bérem, nem tudnánk ebből a 40ezerből lefaragni, hogy nekem is maradjon pénzem? Ha megértőek, nem fognak szerintem ágálni ellene. Viszont jobb minél előbb megtanulnod a kiadások mellett a sprórolást, félrerakást, és ez addig könnyebb, míg otthon élsz.

2019. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyjából reális összeg, bár más kérdés, hogy ha nagyon jó színvonalon éltek, megtehetnék, hogy nem kérnek semmit, hogy tudj félre tenni minél többet.


Én havi 30-at adtam abban a pár évben, mikor már nem tanultam, de még otthon laktam és dolgoztam. De mi kevésbé jó anyagi körülmények közt éltünk, így nagyon jól jött a szülőknek.

2019. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim válasza:
79%
Normàlis, mert ahogy más is írta, az igazi ok nem az, hogy mennyit buknak rajta hogy nem tanulsz. Kényszeríteni nem tudnak és nem is akarnak hogy ne hagyd félbe a tanulást, de szeretnének bevezetni a felelős döntésekbe, és a fizetés beosztásába. Egyébként is dolgozó ember beszàll a háztartásba bárhol él, akárhàny éves, ez így normális. És ez még így is nagyon olcsó, a leírás alapján nagyon normàlisak a szüleid, 25 évesen sem fognak elzavarnarni ha te még 1-2 évig otthon lakva spórolni szeretnél majd.
2019. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
79%

Ha te úgy döntöttél, hogy abbahagyod az iskolát, akkor nyilván felnőttnek érzed magadat. Felnőtt, egészséges embereket pedig nem szokás eltartani.

Nem a támogadásodra várnak a szüleid, ha tanulnál, nyilván szemrebbenés nélkül kifizetnék a rezsit, a tankönyveidet és egyéb költségeidet. Azt viszont nem akarják finanszírozni, hogy abbahagyd a sulit, a keresetedet eltedd zsebpénznek.

Ha vállalkozásra gyűjtesz, az szép, de a vállalkozónak is el kell tartania saját magát.

2019. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim válasza:
72%

19 éves vagyok és dolgozom

A szüleimmel élek

Fizetek nekik havonta 20ezer forintot a rezsibe

Csatlakoznék az előttem szólóhoz

Dolgozol felnőttnek érzed /gondolod magad ez felelősséggel jár és így tenyleg megtudod tanulni beosztani a pénzt.

Ha külön költözöl sokkal több kiadásod lesz

2019. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
78%

Anyádék nem bérleti díjat kérnek tőled, hanem a rezsihez, kajához való hozzájárulást, mivel nem tanulsz, hanem dolgozol.


"Én szeretném őket támogatni "

Fordítva ülsz a lovon. Ők tartanak el, etetnek, itatnak, rezsit fizetnek utánad, miközben dolgozol.

2019. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
85%

Laksz, használod a közműveket, eszel, a tisztító-és tisztálkodószerek sincsenek ingyen.

Nagykorú vagy, gondolom az iskola abbahagyásához sem kérted az engedélyüket, akkor milyen alapon akarod eltartatni magad velük?

A havi 40ezer nagyon méltányos összeg, ha felnőttnek tekinted magad a jogaidban, akkor a kötelezettségeidben legyél az!

Vagy meg lehet próbálni nélkülük és rájössz, hogy még mindig milyen sokat kapsz a szüleidtől!

Ja és a ház nem a "saját házatok", hanem a szüleid háza, aminek a fele majd akkor lesz tiéd, ha a szüleid meghalnak és még meglesz a ház.

2019. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
80%
Felnőtt, dolgozó, a szüleiknél élő embereknél ez kérés nélkül is így szokás. Nem bérleti díjat kérnek, hanem az ott lakásod költségeit. Ezt 18 évig állták, de most, hogy nem tanulsz, már elkérik. Az pedig, hogy a szüleid mit értek el, az az ő érdemük, ne arra alapozz.
2019. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!