Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim...

Normális, hogy a szüleim bérleti díjat akarnak tőlem beszedni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és januárban döntöttem úgy hogy szüneteltetem az iskolát szeptemberig ezért elkezdtem dolgozni heti 30 órában, hogy legyen egy kis pénzem és addig is csinálok valami hasznosat. Erre a szüleim kitalálták hogy ha nem tanulok akkor fizessek be 40 ezer forintot havonta mert hogy annyit buknak havonta mert már nem vagyok diák. Ennek utána néztem és két gyerek után jár 40 ezer (20 ezer gyerekenént), az öcsém pedig még mindig tanul és 18 év alatti úgyhogy maximum azt a 20 ezret bukják rajtam nem 40 ezret! Ráadásul a saját házunkban élünk, nem kell bérleti díjat fizetni, 2 autónk van, apám céges autóval jár, anyám is dolgozik, van egy nyaralónk a Balatonnál és egy lakás ami ki van adva szóval nem állunk annyira rosszul anyagilag hogy szükségük legyen az én pénzemre.

A másik, hogy azért dolgozok, hogy csinálhassak egy saját vállalkozást (pont azért hogy a saját életet kezdjek), nem pedig azért hogy minden hétvégén leigyam magamat a pi.csába (amit azért nem sok 18 éves mondhat el magáról).Értem én 40 ezer nem sok, de nekem igenis számít!A fizetésem jelentős részét veszik el és engem is visszafognak ezzel nem kicsit, arról nem is beszélve hogy így egy évben kb 3-4 hónapot kell dolgoznom csak hogy nekik kitermeljem ezt az összeget.Én szeretném őket támogatni de akkor amikor már kevésbé okoz ez gondot.

A legjobb hogy ezt ők úgy állítják be, hogy ők mennyire jófejek hogy csak ennyit akarnak tőlem:D Én nem így látom a helyzetet...



2019. máj. 15. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim válasza:
77%

Valószínűleg többet buknak, mint 40.000, mivel egy gyerekre jóval alacsonyabb a családi adókedvezmény, mint kettőre.

De az is lehet, hogy azt a 40-et félreteszik Neked, és majd visszakapod.

2019. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
58%
sokan leírták már előttem, csatlakoznék én is: igen, normális. sőt, az mégnormálisabb lenne, ha nem akadnál fenn ezen hanem te ajánlanád fel.
2019. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
50%

Miközben olvastam a kommenteket, a szó szerint a szr is megfagyott bennem!

Ez lenne a magyar mentalitás amúgy? Azért szülünk gyereket, legyen kin zsarnokoskodni? Errefelé ez a normális? Basszus, akkor ne csodálkozzunk már, hogy fogy a magyar!

Aki mártírt játszik, az ne akarjon gyereket! Az a szülő, aki folyamatosan felhánytorgatja, hogy mennyibe kerül a gyerek, az nem szülő, az egy pszichopata zsarnok! Senki nem fogott fegyvert a fejéhez, hogy szüljön! Ő mégis valakin uralkodni akar! Ha már megszülte, akkor becsületesen nevelje is fel!

Mert a gyerek lemondással jár (SŐT! Az egész élet lemondással jár, de az egy másik téma)! Ha nem bírod elviselni a lemondást, és akkora ... vagy, hogy sajnálod azt a pár tízezer forintot is tőle, akkor ne akarj gyereket! Nem neked való a gyerek!


Szüleim mindig mindent megtettek értem az utolsó pillanatig, nem sajnálták a pénzt, én is így fogom nevelni a gyerekem! Ha szüleim megöregednek, mindent megfogok tenni értük! Ez kölcsönös, és ez idáig azt hittem ez a normális. De úgy látszik errefelé nem...

2019. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
38%

Én a szüleid helyében azt mondanám, hogy bérelj egy albérletet és húzd el a csíkot itthonról. Szobát lakótárssal már tudsz találni 40K körül rezsivel együtt (én is ennyit fizetek), és akkor sokkal advancedebb skillekre tehetsz szert - takaríthatod a szobát, megtanulhatsz főzni magadra stb.


25/F

2019. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
55%
Mennyi szarevő van itt te jó ég (tisztelet a kivételnek)! Remélem nem fogtok szülni gyereket, mert nektek nem való! Saját véredet képes vagy megtagadni, ráadásul 18 éves korban végtelenül kiszolgáltatottá tenni és eladod a lelked pár tízezer forintért! Szégyelljétek magatokat! Az ilyenek ne szüljenek! Genetikailag is biztos valami pszichés bajuk van! Inkább ne! Amúgy is túl sok lelki nyomorult van itt ebben az országban! Ne akarjatok még többet!
2019. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
55%
Én a GYIK-en kívül sehol nem láttam még ilyet, hogy a szülő albérlőként kezelné a gyerekét. A kérdés láttán először azt hittem, van egy kiadott fölös lakásuk a szüleidnek és oda akarsz költözni, akkor természetes lenne, hogy pótold a kiesést.
2019. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
50%

Én se akarok hinni a szememnek.


Saját lakást, házat, mindent megadnék a gyerekemnek! Nemhogy elvegyem az első fizetésének egy részét!


Igazad van teljesen kérdező.



Tudjátok lehet így is, ahogy ti gondoljátok, de tőlem egyszer kérnék el a rajtam bukott összeget (ez is milyen már, a gyerek tudtommal normál családoknál nem bevételi forrás), utána leshetik mi lesz, ha megöregszenek. Se unoka, se pénz, se ápolás.

Majd ha kifizetik :) vagy akkor se, az időm megfizethetetlen.



Néha el nem tudom képzelni egyesek miért vállalnak gyereket, ha arra nem képesek, hogy önfeledten szeressék, támogassák és segítsék az életben.


Hú, de nagyot csalódtam.

2019. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
59%

"Saját lakást, házat, mindent megadnék a gyerekemnek! "


ismerek ilyen gyereket. a legélhetetlenebb ember akivel valaha találkoztam. fogalma sincs a pénz és a tulajdon értékéről, mert minden a segge alá volt tolva. most is az a szerencséje hogy a párja jól keres, különben egyedül nem tudná eltartani magát.

2019. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
64%

Aki itt mindent a gyerek segge alá tolna, gondolkodjon el egy kicsit. Nem csak a gyerekért élünk, nem azért, hogy csillogósra nyaljuk a fenekét, hogy majd öreg korunkra szarba se vegyenek.

Ha a kérdező felnőttnek érzi magát, igenis neki killett volna megkérdeznie, mivel/mennyivel tud hozzájárulni a családi élethez, nem háborogni, hogy de szemetek a szülei, mert nem tolnak a feneke alá mindent.

Szép dolog, ha segít a szülő, és a jelen példában azzal segít, hogy biztosítja a lakhatást, es az otthont. Lehetséges, hogy az a pénz, amit elkérnek, majd később visszaköszön.

Becsülendő, hogy saját vállalkozást akarsz, de előbb szerezz tapasztalatot, 18 évesen ráérsz azzal, gyüjtögess, és ne háborogj 40ezren. És ezt nem azért mondom, mert eddig ők fizettek mindent, de igenis meg kell tanulnod beosztani a pénzt, plusz azt, hogy vannak kötelező kiadások, amiket nem lehet elsumákolni.

Egy jó szülő-gyerek kapcsolat nem attol ledz jó, ha mindent a segge alá tol anyuci a fiának, ez ennél komplikáltabb.

2019. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
64%

Én is elképedve olvastam ezeket a válaszokat. Örülök hogy a harmadik oldalon van néhány hozzám hasonlóan gondolkodó ember.

Sajnos nincs meg a két nyelvvizsga közül csak az egyik, így nem kaptam még ki a diplomám. Keveset keresek. Itthon lakok. Mikor megkaptam az első fizetésem mentem oda a szüleimhez, hogy adjak belőle x összeget. Azt mondták nekem, hogy semmit nem fognak elfogadni, mert ők attól nem boldogabbak, hogy odaadok 30-40 ezret nekik havonta, hanem gyűjtsem a számlámra, hogy tudjak majd haladni az életben. Pedig nincs nyaralónk, egy kocsink van... Igaz hogy mióta dolgozok a saját dolgaimat magamnak veszem, szóval nem kérek tőlük semmire pénzt. És akinek hasonló gondolkodásúak a szülei azokat nullára le kell pontozni? Nehogy már az legyen a szr ember aki támogatni akarja a gyerekét és nem lehúzni. Jézusom. Ilyet mondani, hogy kiesik a családi pótlék és akkor azt fizesse a gyerek. Ráadásul a kérdező sem szórná el a pénzt. Ne haragudjatok de hányingerkeltő ami ezen az oldalon megy.

A szüleimtől se kértek el a nagyszüleim pénzt míg otthon laktak. Nevelő célzattal ugye :D Mégis így tudtak gyűjtögetni és fel tudtak építeni egy családi házat a saját keresetükből.

Soha nem fogok a gyerekemtől pénzt elvenni én sem ha oda kerülök! Remélem a sok hasznos választ adó emberre majd rá se fogja nyitni idős korában senki az ajtót. :) Nevelő célzattal ülhettek majd egyedül.

2019. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!