Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim...

Normális, hogy a szüleim bérleti díjat akarnak tőlem beszedni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és januárban döntöttem úgy hogy szüneteltetem az iskolát szeptemberig ezért elkezdtem dolgozni heti 30 órában, hogy legyen egy kis pénzem és addig is csinálok valami hasznosat. Erre a szüleim kitalálták hogy ha nem tanulok akkor fizessek be 40 ezer forintot havonta mert hogy annyit buknak havonta mert már nem vagyok diák. Ennek utána néztem és két gyerek után jár 40 ezer (20 ezer gyerekenént), az öcsém pedig még mindig tanul és 18 év alatti úgyhogy maximum azt a 20 ezret bukják rajtam nem 40 ezret! Ráadásul a saját házunkban élünk, nem kell bérleti díjat fizetni, 2 autónk van, apám céges autóval jár, anyám is dolgozik, van egy nyaralónk a Balatonnál és egy lakás ami ki van adva szóval nem állunk annyira rosszul anyagilag hogy szükségük legyen az én pénzemre.

A másik, hogy azért dolgozok, hogy csinálhassak egy saját vállalkozást (pont azért hogy a saját életet kezdjek), nem pedig azért hogy minden hétvégén leigyam magamat a pi.csába (amit azért nem sok 18 éves mondhat el magáról).Értem én 40 ezer nem sok, de nekem igenis számít!A fizetésem jelentős részét veszik el és engem is visszafognak ezzel nem kicsit, arról nem is beszélve hogy így egy évben kb 3-4 hónapot kell dolgoznom csak hogy nekik kitermeljem ezt az összeget.Én szeretném őket támogatni de akkor amikor már kevésbé okoz ez gondot.

A legjobb hogy ezt ők úgy állítják be, hogy ők mennyire jófejek hogy csak ennyit akarnak tőlem:D Én nem így látom a helyzetet...



2019. máj. 15. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, ez nem bérleti díj, hanem reális elvárás egy dolgozó ember fel- ugyanis alap hogy fizeted a rád eső rezsit kaját miegyebet. Azzal a negyvenezerrel még mindig nagyon lazán vagy fogva, marhára nem fedezi a kiadásaidat egy hónapra. Szóval ébredj fel, még így is jócskán eltartanak... Miért ennyire alap a dolgozó fiataloknak hogy eltartassák magukat?
2019. máj. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem elég gáz dolog a szülők részéről pénzt kérni,főleg úgy,hogy saját lakásban éltek.


Az kifejezetten gusztustalan,hogy azt számolgatják mennyitől esnek le.

Azt a pénzt eddig sem ők kapták,mert az a gyereknek jár.

Most ők következnek,nemcsak addig kell gondolkodni a gyerekvállalásban,amíg 18 éves koráig jár utána a családi.


Annak is örülniük kellene,hogy elmész dolgozni ebben a pár hónapban,más gyerek ezt sem teszi meg.

2019. máj. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
52%
A hozzászólások elég megdöbbentőek.
2019. máj. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
65%

20-as válaszoló én is le vagyok döbbenve a válaszokon.

Nem csoda,amilyen állapotok vannak ebben az országban.

2019. máj. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen jól csinálják a szüleid. Ez nem arról a 40 ezer forintról szól, annál sokkal többe kerül a rezsicsökkentés még a kajád. hanem nevelés, az életre való felkészítés.
2019. máj. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
37%

Nem, nem normális. Hiába írja annyi válaszoló, de ha körülnézel a környezetedben, nem igazán fogsz a szüleidhez hasonló embereket látni.

A normális szülők támogatják a gyereküket. Ha egy gyerek elmegy dolgozni, akkor elmondják a véleményük, hogy suliba kéne menni vagy ilyesmi, de nem állnak neki pénzt követelni. Ha valamire kell, akkor talán, de ha amúgy anyagilag rendben vannak, akkor nem. Egy normális szülő, ha a gyerek közli, hogy dolgozni akar, akkor segít neki, amiben tud és ha a gyerek közli, hogy később milyen céget akar, akkor segít ahhoz spórolni.


Kérdező, ahogy tudsz, menekülj. Nyeld le ezt a havi 40-et és tegyél félre későbbre, vagy ha már most tudsz, költözz össze valamelyik barátoddal.


#23: Nyugi, nem ez az átlag. Itt minden kategóriában vannak élettelen emberek, akik 1-1 szöveget mantráznak. Ebben a kategóriában felnőttek mondogatják még fiataloknak, hogy húú, ők már felnőttek, ezért csinálják ezt és azt.

2019. máj. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
39%
Én támogatnám a gyerekem, amíg el nem tudja kezdeni a saját életét. Gyűjtögessen csak. És szal addig támogatom, amíg saját lábára nem tud állni ,és kirepülni a fészekből. Gyűjtögessen ügyesen szépen arra, hogy tényleg el tudjon költözni, és a saját lábára állni. Amíg velünk lakna, de már lenne keresete; addig nagyon minimális összeget kérnék tőle; mert attól, hogy egyik pillanatról a másikra 17-ről 18-ra felnőtt és nagykorú lett; attól ő még ugyanúgy nekem a gyerekem, és fontos, és szeretem. Tehát pl ha még csak 17 lenne teszemaszt; akkoris ugyanúgy fizetném a dolgait, tehát akkor már most ezt az egy évet; vagy ha pl 16 lenne mondjuk tegyük fel. Tehát azzal, hogy felnőtt lett, és már nem jár iskolába, nem változott köztünk semmi, ugyanúgy az én kicsikém maradt. Szóval nekem amúgy tényleg alapvető dolog lenne, hogy amíg a gyerekem nem tud a saját lábára állni, és saját életet kezdeni, addig támogatom, és hagyom, hogy gyűjtögessen, és nem húzom le anyagilag. Meg amúgy például ha normális nyugdíjak lesznek; pl még lehet, hogy van, sőt, itt az oldalon olvastam is olyat, hogy még a nyugdíjas nagymama segít be anyagilag=pénzügyileg a fiatal párnak meg a kisbabájuknak. Asszem volt egy kisbaba is a sztoriban. Szóval amíg nem tud elköltözni, addig gyűjtögessen nyugodtan. Max 1-2X kétszer küldeném úgy a boltba, hogy most teljesen saját maga vásároljon be, és mondjuk lehet, hogy nem adnám neki oda amennyiért vásárolt, max egy részét. Tehát ez akár előfordulhatna, tehát nem mondom, hogy nem; de tökre örülnék amúgy, ha önállósodni akarna, meg nem akarna tőlem függeni, meg kiszolgáltatott lenni nekem a gyerekem, hanem tényleg önálló, felnőtt életet akarna kezdeni. Tök büszke lennék, és biztatnám arra, hogy gyűjtögessen. Egy fiatal, új embertől, új felnőttől, akinek még semmije nincsen, szerintem kicsit aljasság elvárni, hogy ennyied részt adjon bele. És akkor miből kezdje el a jövőjét? Az önállósult, önállósodott, felnőtt életét. A függetlenséget, függetlenedést, mint egy rendes, boldog, kiegyensúlyozott, semmilyen részben sem kifosztott ember. Max egy nagyon keveset kérnék ilyenkor , hogy adjon bele. Nem tehet róla, hogy már 18 éves. De ráadásul tényleg nincs semmije. Se kocsi, se lakás, semmise. Semmilyen önálló élet nem adatott meg neki. Egyébként tényleg, hogyha meg tudod oldani, hogy valami barátoddal összeköltözz, akkor az tényleg Kérdező, jó lenne; mert akkor nem anyádnak kéne elszámolnod a fizetéssel, fizetéseddel, hanem tudnál magadnak fizetni mindent. Én nem tartom normálisnak a gyerek kizsigerelését. Ha nagykorú már, hanem. Ha tanul még, ha nem. Éppen most kezdené el az életét; arra kéne gyűjtenie, és a szülei nemhogy nem támogatják, hanem visszahúzzák ebben. Okés, ne adjanak neki pénzt, de a fizujának a felét ne szedjék már el tőle. Meg pl nem tudom, mennyibe kerül a rezsi, lehet, hogy most már pl hónapok óta pl az összes családtagra te fizeted a rezsit; pl akár az egész vízdíjat, vagy az egész áramot, v fűtést. Én nem tom, mennyi, de lehet, hogy ebből az egész családra való kijön. Ennyit nem szednék el semmiképp a gyerekemtől. Max egy valami kis jelképes összeget, hogy 'ő is kiveszi a részét a dolgokból'.
2019. máj. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
23%
*Meg tényleg , nem azért szülünk gyereket, meg nem azért neveljük fel, hogy idős korunkra majd legyen, aki eltart, meg foglalkozik velünk. Ez nem sézp. A szüleid nem értékelnek sajnos, kérdező. Csak a pénzlehetőséget látják benned; és a jövőd meg nem is érdekli őket.:S
2019. máj. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
21%
*szóval ezzel meghekkelik a jövődet,és nem tudom, tisztában vannak-e vele. Ha igen, az még gonoszabb:S:S
2019. máj. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
20%
*mondjuk úgy,hogy rémesebb.
2019. máj. 16. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!