Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy emiatt a...

Lehetséges, hogy emiatt a "gyerekkori trauma" miatt nem akarok a (pár) kapcsolataimról beszélni neki?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, külön élek a szüleimtől, és elég gyakran szoktam ismerkedni férfiakkal. Szóval van, hogy randizgatunk csak, de mióta egyetemre járok, volt két hosszabb kapcsolatom is. Viszont otthon ezekről nem nagyon beszélek... Főleg azért, mert 260 km-re élnek a szüleim, tehát "csak úgy" egy kávéra nem fog beugrani hozzájuk az aktuális barátom. Ráadásul régen is ha tetszett mondjuk egy fiú osztálytársam, az anyám azonnal elkezdte fikázni. Hogy néz ki, hogy öltözik, kik/mik a szülei, milyen házban lakik, stb. Ráadásul ami nagyon megmaradt, az két dolog:

-14 évesen, nyolcadikosként jóban lettem egy sráccal, anya nem rajongott érte. Ezért nem is beszéltem nagyon róla otthon, meg nem is volt igazából miről, mert ami történt közöttünk, az a konkrét semmi. De egyszer tanítás után megkérdezte, hogy hazakísérhet-e, én pedig azért, hogy több időt legyünk kettesben, kerülőúton indultam el... Útközben anya látott minket, lehúzódott kocsival az út szélére, és elkezdett kikiabálni az autóból, hogy azonnal szálljak be, különben a hajamnál fogva cibál be a kocsiba. Pedig amúgy sosem volt ilyen hirtelen haragú, nem is értettem, meg a srác sem. Aznap este írt, hogy úgy érzi, "a körülmények nagyon ellene játszanak", és talán jobb lenne, ha kicsit kevesebbet lógnánk együtt. Közben én már teljesen belezúgtam, és totál összetörtem úgy ott akkor.

-A másik, hogy 17 évesen "barátság extrákkal" kapcsolatban voltam egy barátommal, aztán anya addig nyaggatott, amíg elmondtam neki, mi a helyzet. Ezen annyira kiakadt, hogy mondta, ha akár csak egy üzenetet váltok a fiúval, ő rájön, de akkor nem a sráccal fog beszélni, hanem a szüleivel egyenesen (a fiú 19 volt akkor, nem is élt otthon már). Ott is ezt a megalázást éreztem, meg hogy mindenáron beleszólna a kapcsolatomba.


Most viszont meg van rám sértődve, hogy a legjobb barátnőm anyukáját beavatom a dolgaimba, de őt nem, és hogy miért...


2019. máj. 15. 23:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%
17 évesen barátság extrákkal...az igen! Neked aztán van önbecsülésed!
2019. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%

Jo, oke, ne szoljon bele az anyja a dolgoiba, mert o onallo ember. Aha ok, szóval ha az en 17 eves GYEREKem azt modnja hogy anyu en csak szexkapcsizok valakivel a gimiben akkor alljak továbbra is ugyanugy hozza? Hahaha. A gyerekem marad nyilvan, de valami nem fer bele az ertekrendembe. Most is 21 éves és ELEG GYAKRAN ismerkedik ferfiakkal? Ez mi a fraszt jelent? Ha volt ket komolyabb kapcsolat is benne, ami minimum 1 ev. Tenyleg az lett belőle aminek az anyja látta 17 évesen, egy ribizli.

Igen, lehetseges hogy neked ezek a "traumák" amik miatt nem osztod meg anyaddal a dolgaid. Ok, tenyleg röhej a no kicsit, nem fikazzuk a gyerekünk parjat max jóindulatúan es egyszer.

De nem is az a lényeg, a kérdésedben ott van egy teljesen masik sztori. Miert hibaztatod anyad, amikor o azt akarta hogy ne legyel riherongy? (Aztan persze vegul az lettél de az mindegy most) 😀

2019. máj. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Miért lennék az?!

Eddig összesen 4 férfival feküdtem le, az egyik kapcsolatom 14 hónap volt, a másik 11. Sajnálom, ha valakinek nehezen jönnek össze a dolgok/nem tud ismerkedni, de én nem fogom azért rosszul érezni magam, mert nekem ezek "könnyebben mennek". Felnőtt vagyok, nem ülhetek itthon barbiezva. Igen, 1-1 buliban is ha szimpi egy srác, hagyom hogy meghívjon, utána beszélgetünk, táncolunk is. Ezért sem vagyok ribi, nem a férfi wc-ben sz..pom le az embereket.

2019. máj. 16. 09:28
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy éppen mostanra kezdtél felnőni, hogy rájöjj, vannak dolgok, amik csak rád tartoznak (és a barátnő anyukájára sem).
2019. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

Az én anyukám is ilyen volt és még ennél durvább dolgokat is csinált, átkutatta rendszeresen a szobám minden egye zugát, és ha talált valamit (kis naplóbejegyzést, levelet, egy fényképet a szeretett fiúról, stb.), akkor diadalittasan kirakta az asztalomra, az várt otthon, mikor hazaértem. Rendszeresen kirángatott kis ártatlan, általános iskolásoknak szervezett "bulikról" (ezek annak idején eleve este 8-ig tartottak, ne gondoljatok ennél többre), amelyekre előzőleg, igaz, hosszas kérlelés után, de ő engedett el. Rengeteg megalázást kellett elviselnem.


Most 40 éves vagyok, három gyerekem van.


Az anyukámmal teljesen rendeződött a kapcsolatunk, mert ő is rengeteget változott, bölcsebb lett, és én is sok mindent megértek, ami benne lejátszódhatott, még ha őrölt rosszul kezelte is a féltését. Ő olyan anya, aki a rengeteg hibája ellenére mindig jobban szeretett az életénél is, sajnos igen, rámtelepedett és maradandó károkat okozott nekem, de megbocsátottam, mert soha nem rosszindulatból csinálta ezeket, hanem vagy tudatlanságból, vagy gyengeségből, mert nem tudott uralkodni az érzésein. Nem mondom, hogy minden anya ilyen, van, akinél a szeretet is hibádzik, és olyna is van, aki soha, még öregségére sem látja át a hibáit/bűneit és akinek ezért nem is könnyű (vagy nem is lehet?) megbocsátani. De reméljük, a te anyukád nem ebbe a csoportba tartozik.


Viharos kamaszkorom volt és az egyetemista éveim alatt olyan súlyos anorexiás lettem, hogy majdnem meghaltam. Az észhez térített anyukámat. Viszont normális esetben nem szabad ilyen messzire menni, erre nincs szükség ahhoz, hogy a Tiéd is észhez térjen.


Ülj le vele beszélgetni, menjetek el egy kávézóba ketten, vagy cukrászdába, vagy kirándulni, és mondd el, hogy minden jószándéka mellett milyen érzéseket kelt benned, amit csinál, hogyan hat mindez a kapcsolataidra, életedre. Ha már van olyan tudati szinten édesanyád, hogy ezt megérti, akkor változtatni fog. Ha nincs, akkor sajnos többet nem tehetsz egyelőre, de nem szabad csodálkoznia, hogy az eljátszott bizalmadért most neki kell erőfeszítéseket tennie, hogy visszaszerezze.

2019. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj, de kicsit túlzásba esel szerintem. Velem is hasonló történt 14 éves koromban, anyukám eljött biciklivel(!) oda, ahol találkoztam a sráccal, hogy hazarángasson és halál kellemetlen volt, sosem felejtem el. De mégis túléltem és 25 évesen eszembe se jut, hogy ezt traumaként fogjam fel. Nagyon érzékeny lehetsz.
2019. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
3%

Elég picsogós vagy, ha ilyeneken rágódsz még mindig és traumának állítod be őket. Szerinted melyik szülő örülne, hogy a 17 éves lányát még csak nem is rendes kapcsolatban dugja valami kisgyerek? Egyik sem. Anyukád nem igazán megfelelően reagált, ez igaz, de valószínűleg csak féltett.

21 évesen meg 4 pasi elég sok, azért nem kell minden szembejövő alá odafeküdni. Hidd el, nem csak nálad vannak jelentkezők, de azért nem mindenki ribi.

2019. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehetséges és teljesen normális, hiszen elvesztetted felé a bizalmad és az már soha nem fog helyreállni. Ezt legközelebb szépen meg is mondhatod neki, ha pedig nem vesz komolyan, az az ő problémája legyen, ne a tiéd.
2019. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Atyám, hogy itt mennyi frusztált/ronda ember lehet... Hol lenne már 4 férfi sok?! Tudod te, hol kezdődik a "sok"? Elárulom, nem ennyinél.


Kár volt kérdést írjak ide, mert látszik, hogy nagyon más az emberek világnézete. Nem vagyok ribi, teljesen átlagos lány vagyok, de nem élek zárdában. És igen, nekem is vannak bizonyos igényeim, amik már 17-18 évesen is megvoltak. Ez nem bűn.

2019. máj. 16. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!