Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek most mit csináljak?

Szerintetek most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most volt a ballagásom és kaptam egy laptopot ‘virtualisan’, szóval amikor unnepeltunk, akkor egy képet kaptam róla és anya azt mondta, hogy majd választhatok X összegig, hogy azt szeretném-e, amiről ő belerakott képet vagy egy másikat.


Még nem döntöttem el, de igazából az mindegy, hogy milyen lesz.


Az a baj, hogy nem tudom, hogy anya vegye-e meg (ugyan tőle kaptam ajándékba ) vagy inkább nyár végéig spóroljak (dolgozni fogok nyáron) és majd akkor, egyetem előtt én vegyem-e meg.


És amiért ez felmerült bennem, az nem az anyagi helyzetünk, mert anya csak akkor ad ilyet, ha tényleg megtehetjük, szóval nem ezzel van a probléma.

Csak sokszor, amikor kiakad rám, akkor felhozza a pénz témát, hogy pl mennyit költ erre meg arra a külön órámra vagy hogy mennyiért vettünk múltkor cipőt vagy bármi, szóval az ilyen kicsit nagyobb összegeket (nem a 3. Kakos csigát, amit vettem).

Pedig amikor megvettük, nem kellett konyorognom vagy épp tényleg szükség volt egy új cipőre és ő se húzta a száját és bőven belefért a költségvetésbe.


De amikor odaadta most az ajándékot mondta félig viccesen, hogy “de tanuljál ám” és emiatt a mondat miatt nagyon felek, hogy ha mondjuk ne adj’ isten nem úgy megy az egyetem a tanulás mellett se, ahogy kellene, akkor kiakad és ez lesz a téma, hogy bezzeg ő megvette nekem az X ezer Ft-os laptopot.

Pedig ha most az érettségit nézzük, elég sokat készültem azokra a tárgyakra, amik a tovabbtanulashoz kellenek és aminél tudunk eredményt, ott egész jól állok, 4-es, 5-os mindegyik és a többi is min. 4-es lesz, de inkább 5-os. (Tudom, az egyetem durvább, mint az erettsegi, csak azért hoztam fel, mert amikor azt mondta, hogy tanuljak, akkor az érettségire is gondolt)



Szóval nem tudom, hogy mit csináljak.


Szerintetek?

Ti mit tennének ebben a helyzetben? 🙂



2019. máj. 17. 17:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
6%
Miért lettem lepontozva? Mert elmondtam a véleményemet, ami neked nem tetszik? Király.
2019. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%
Te jó isten, micsoda tragédiákkal kell megküzdeniük a mai fiatalokkal.
2019. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
21%
fiataloknak.
2019. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#11 nem tudom melyik a te kommented, de én senkit nem pontoztam se le se fel 😂😂


#12 ha nem tetszik a kérdés, nem kell válaszolni 🙂

2019. máj. 17. 19:31
 15/23 anonim ***** válasza:
96%

Engem nagyon tud idegesiteni,amikor valaki ajándékot vesz és utána felhánytorgatja,és zsarol vele.


Nyáron ha dolgozol, akkor majd kérdezd meg az anyudtól, hogy kifizetheted -e a felét vagy az egészet, fõleg akkor,ha felhánytorgatja.

2019. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem fogadd el. Ha ilyen, úgyis találni fog valamit amit felhozhat "ellened" akkor már miért ne lehetne a laptop?
2019. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
22%

Én azt mondom hogy fogadd el, de nem vedd még meg, hanem a nyári munka után, ha a te keresetedet is hozzá tudod tenni és vehetsz egy jobbat, ami jobb játékokat is elvisz. Persze akkor is kérd majd ki egy hozzáértő ismerősöd véleményét, mert az emberek sajnos tudnak hülyeségeket venni, saját tapasztalat...

Hozzám is hoztak már olyan gépet, hogy jall nem tudják mi van a laptopukkal, most vették ,és csak Facebookra használják és azt jelzi hogy tele van a lemez...

Mikor megnéztem majdnem dobtam egy hátast...

Üzletben vették kb 120 ezerért, és valami 32gb-s beépített meghajtó volt benne, mégcsak nem is SSD amit cserélni lehet...

Magyarán a gép még a rá telepített Windows 10 frissítéseit sem képes fogadni, nem hogy bármi mást.

Szóval kérd ki egy hozzáértő segítségét, mert nem mindegy az hogy mit fogsz venni. Mert a laptopnál az a fontos mi ketyeg belül. Azaz mire képes, hogy még sok évig nyugodtan használhasd, és ne legyen gondod rá.

És persze érdemes ismertebb márkát választani, pl Asus, Acer, Dell, HP, stb.

És persze dedikált videokártyája legyen természetesen.

És a mai világban a minimum a 8gb ram.

2019. máj. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mondd el neki ezt az egészet így, ahogy van, őszintén.
2019. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%
Fogadd örömmel az ajándékodat,és használd boldogan..ennyi🌼
2019. máj. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#17

Nem tervezek rajta játszani, de attól függetlenül nem egy 50e Ft-os gépet tervezek venni 😃

És természetesen kikérem egy ismerősöm véleményét, aki ert is hozza 😃

2019. máj. 18. 23:20
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!