Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utál ENNYIRE NAGYON az...

Miért utál ENNYIRE NAGYON az édesanyám?

Figyelt kérdés
9 éves koromig nagyon jól megvoltunk anyával, egy csomót foglalkozott velem, rajzoltunk, sokat nevettünk együtt, aztán megszületett a testvérem. A testvérem születése óta nagyon rossz kapcsolatom lett anyával. A testvérem már 7, én 16 éves. K**** anyázik nekem, bemutat nekem, idegesit, azt meg sem hallja. Ha eldurran az agyam, és ráorditok hogy fejezze be egyből leszid az anyám. Ma nagyon eldurvultak a dolgok, olyanokat mondott nekem az anyám hogy dögöljek meg, meg hogy nem lesz belőlem soha semmi (orvos akarok lenni) és azt mondta hogy még utcaseprőnek se kell az ilyen. Ez egy kicsit rosszul esett, de én tűröm.. Most mit tegyek? Szökjek el itthonról? Nem tudom mi tévő legyek..

2019. máj. 17. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha elszöksz otthonról, hogy lesz belőled orvos?

Nézz utána, hogy hogy kerülhetnél be koleszba. De előbb gondold végig, hogy nem lakhatnál-e valami rokonnál - és hogy milyen előnyei, meg milyen hátrányai lennének, ha elköltöznél.

2019. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként édesapád hol van? Egyáltalán édestestvérek vagytok?
2019. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem jó színjáték ez a 7 éves testvéred előtt. Apád ilyenkor hol van? Nem él veletek?

Amit jó szívvel ajánlani tudok: abban a korban vagy, amikor az ifjú szeret visszaszólni a szülőnek, mert azt hiszi hogy ő mindent jobban tud és helyesebben tesz, mint ahogyan a szülei elvárják. Tehát, első sorban türtőztesd magad. Ha ezt betartod, akkor majd javulnak a dolgok. Ismétlem: fogd vissza és türtőztesd magad. Hidd el, hogy édesanyád nem utál, csak valami idegesítheti (milyen a viszonya édesapáddal?) ezért hamar kirobban.

F.

2019. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha van olyan hely ahova mehetsz és tudsz is normálisan lakni ott akkor szökjél meg,neked nagy céljaid vannak ne hagyd hogy pár idióta vita elvonja a figyelmedet,ha nincs hová menned akkor meg egyszerűen nézd levegőnek a testvéredet ne álj le vele vitatkozni,tudom ez nagyon nehéz,de nem te fogsz belőle jól kijönni ha anyád nem téged támogat gondolj a hosszútávú céljaidra,és ne hagyd hogy bármi megakadályozon benne
2019. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
24%

Kedves Kérdező!


Nekem is és mindenki másnak is nehéz feldolhozni ha tesója születik, már nem csak te vagy anya szeme fénye,hanem ketten vagytok.

S bár biztos volt okod rá hogy kiabáltál a tesóddal,de anyukádnak sem öröm,hogy a két szeme fénye nem egyezik meg és folyton veszekedik,amikor ö es edesapad is azon faradoznak hogy nektek minden meglegyen s minden a legnagyobb rendben, gondtalanságban teljen.


Anyukád meg fog békülni bocsánatot is kér majd hidd el.Neked is vannak tosz napjaid biztosan,amikor olyat is mojdasz amit nem szeretnél,de ezt egy 16 éves kamasznak azerintem nem kell magyaráznom.

És ne menj el otthonról,hanem inkább segíts neki amiben tudsz.



És gondolkozz el azon is,hogy milyen lenne ha te magad és a tesósd a te gyerekeid lennétek??


Ugye ugye ? Mindjárt más...


Kitartást és kibékülést kívánok :)


19L

2019. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Tudom, hogy ez nem segít sokat, mert még messze van, de az én öcsém pont ugyanezt csinálta 12-13 éves koráig. Azóta viszont teljesen normális, sőt, kifejezetten rendes velem. Kisebb korban a fiúk szeretik az idősebb testvért szekálni, pláne, ha az lány, és nem fogják fel a szavaik súlyát.

Anyukáddal viszont nem tudom mit kezdj. Állj ki az igazadért, és kérdezz rá nyíltan, miért hagyja, hogy a kisöcséd sértegessen téged.

Nem hiszem, hogy utálna, de tény, hogy egy anya-fia kapcsolat általában erősebb, mint egy anya-lánya, az én anyukám is mindig öcsém oldalán áll.

Nem lehet, hogy édesanyád ma azért volt ennyire durva, mert amúgy is feszült volt valami miatt?

2019. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Feszült volt valami miatt, nem tudom mi lehet az oka
2019. máj. 17. 22:39
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
" Ha eldurran az agyam, és ráorditok ..." Ezekután nem is értem, hogy miröl beszélsz!!!!!!!!!!
2019. máj. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Hol édes és hol anya az ilyen?
2019. máj. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
#7 Amit az ember idegesen mond, azt általában nem gondolja komolyan. Legközelebb próbálj meg higgadtan reagálni, ér megtudni a viselkedése okát.
2019. máj. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!