Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem képes normális hangnemben beszélni velem?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz, bocsi ha értelmetlen itt-ott a szöveg.)


Egyik napról a másikra teljesen megváltoztak. 2 hete nem képes senki sem normális hangnemben hozzám szólni. Ha kérdezek valamit általában csak leüvöltik a fejemet, teljesen ártatlan kérdésekért. Pl.: Bevásárlásról hazaérkezünk, éhes lettem, megkérdeztem, hogy hol van a kenyér (előtte megnéztem a szatyorban, és nem volt ott), erre leüvölti anyám a fejemet, hogy nem tudok várni öt percet?

Aztán mennék, vágnám a kenyeret, megkérdeztem hol van az erős paprika, mivel azt nem találtam a hűtőben 5 perc keresés után sem (már nem merem megkérdezni az elején, mert egyből leüvölt olyan indokkal, ami teljesen baromság), szóval megkérdeztem, és akkor is üvöltött és közben hisztizett, hogy "jól van nem igaz hogy nem ülhetek le pár percre enni" és lebacta a tányérját a földre... hát normális ez???

mi a fene baja van mindenkinek?

testvérem ugyan ez... 1 szót se lehet hozzá szólni, már "minek bacogatsz" meg ilyenek... anyám persze erre egyből szól, hogy "ne bactasd a testvéredet"...


(ha anyám nincs itthon, akkor egész tűrhetően viselkedik velem, mondhatni "emberszámba vesz...")


én hülyültem meg, vagy mi a van most, de komolyan?!


2 hete még semmi ilyen nem volt, max havonta 1x-2x idegesebb volt anyám, de ennyire még soha.


Ja mellesleg van egy 8 éves öcsém, vele is üvöltözik, pl.: hazaért anyám és az öcsém valamelyik nap, öcsém kért gabonapelyhet, erre leüvöltötte őt is, hogy "mi a facért nem tudsz várni öt percet?" - (de ezt torokból üvöltve, mit gondolhatnak a szomszédok rólunk...) :/ És még anyám van felháborodva, ha így beszél játék közben, és így beszél a tanárokkal...


Komolyan fontolgatom, hogy inkább hozzájuk se szólok... egy kedves szavuk nincs hozzám...


Néha késő este (akár éjjel fél 1-ig is...) szórakoznak a szobámban, nem tudok aludni tőlük, hiába szólok többször is, nem képesek átmenni a másik szobába, hiába kérem, hogy hadd aludjak, másnap fontos vizsgám lenne... nem, ők leszarják. 4 órát tudtam aludni aznap... ahogy hazaértem a vizsgáról beestem az ágyba és késő délutánig aludtam...


Mi tévő legyek? Tudtommal nem tettem semmit ellenük, az zavar a legjobban...

Kezdek besokallni, hogy nem telik el nap anélkül, hogy üvöltözés lenne egy teljesen lényegtelen dolgon.


Már ott tartok, hogy semmit se merek kérdezni, mert úgy is csak üvöltenek.. Ha keresek valamit (pl. akármilyen kaját) inkább magamtól megkeresem 30 percen át, vagy inkább nem eszem...


Legjobban az zavar az egészben, hogy anyám folyamatosan üvölt, sokszor ok nélkül, és minden második szava káromkodás. Saját gyerekére azt mondja, hogy facfej... :/ Szerintem még dühből sem mondunk ilyet... Én rá soha sem mondtam semmi rondát, sőt, ha itthon van akkor direkt figyelek rá, hogy semmi rondát ne mondjak, ha pl. beszélgetek telefonon, vagy skype-on ismerősökkel.


Én mindent megcsinálok, amit kérnek, mégis azt kapom hálának, hogy beszélgetni sem lehet velük. Komolyan mondom, jobban érzem magam egyedül, akkor legalább senki sem üvölt velem. Már előre rosszul vagyok, ha tudom, hogy egyedül nem tudok megoldani valamit, és tőlük kell segítséget kérnem. Ha ők kérnek, én vagyok a szemét facfej ha nem segítek rögtön.



Kérlek ne olyanokat írjatok, hogy költözzek el, mert azzal nem oldódik meg a probléma. Szeretném megoldani, hogy újra normálisan tudjak kommunikálni velük. Legutóbb erre 2 hete volt példa. Azóta egy rohadt beszélgetést nem tudtunk lefolytatni üvöltözés nélkül. Kb. 3 éve még hangos szavai sem voltak, nemhogy minden második szava káromkodás...

Bármi hasznos tanács, tipp, stb. amivel meg lehet oldani ezt az állapotot? Vagy legalább jobbá tenni... Egyenlőre addig marad az, hogy nem szólok hozzájuk semmit sem.



2019. máj. 18. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Vágd pofán.
2019. máj. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Naponta legalább egy tucat kérdés érkezik ide, hogy mit lehet csinálni mérgező szülőkkel, és mindenki pontosan vagy majdnem pontosan ugyanezt írja le. Agresszív, nárcisztikus szülők, akik folyton kritizálnak, vezényelnek, alpári hangnemben ugatnak és a személyes tulajdonukként kezelik a gyermeküket. S mindenki azzal fejezi be, amivel te, hogy hogy lehetne ezen változtatni?


Én pedig mindig ugyanazt írom. Sehogy. A nárcisztikus ember, a control freak nem változik meg. Soha a büdös életben nem fogja beismerni, hogy hibás lenne, mert ő tökéletes szülő, nincs olyan, hogy ő hibázott, a gyerek meg egy selejt, aki kussoljon és örüljön, hogy nem veri meg.


A helyes válasz pedig tényleg az, hogy költözz el. Nincs más megoldás. Emellett a fejedben is rakj rendet. Könyveld el, hogy sajnos ők nem szeretnek téged, és soha nem is szerettek. Hiába a szüleid, hiába hiszel szenvedélyesen a család szentségében, ebben csak szerencsés embereknek van része. Aki az életben egy felrúgnivaló gyökér, az a gyerekeivel szemben is az. Sőt, velük még inkább, mert otthon még jobban elengedi magát.


Fordíts hátat ennek az úgynevezett családnak, mert ők nem családod többé. Majd ha elmentél, és már sok éve nem láttak, kiderül, mennyire tudtak magukba nézni. Nem kizárt, hogy megjavul egy napon a kapcsolatotok, és korrekt, de sajnos nem szeretetteljes lesz, mint az enyém is volt az apámmal sok évvel azután, hogy

a parttalan bunkósága végére két pofonnal és egy költözéssel tettem pontot. Ha viszont nem érik el ezt, akkor te se foglalkozz velük: nem kell neked az életedbe két öreg vérszívó.

2019. máj. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy ez kb 2 hete van...

Mi történt akkor? Lehet valami olyasmi történt, amit nem mondanak el nektek, gyerekeknek, csak hogy megvédjenek? (Adósság, kirúgás, munkahelyi stressz?) Vagy azt gondolják, hogy nem tartozik rátok?

2019. máj. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg nagy rajta a nyomas es sajnos rajtatok veri le..kivel ti vagytok ugymond keznel..

Ha latod, hogy feszult, akkor inkabb egy oran at keresd a cuccot, de ne szolj hozza..

Mellesleg az engem is kiakasztana, ha bevasarlas utan belepunk a hazba es valaki mar a szatyrokban kotoraszik. Par percig tart szepen kipakolni es mindent a helyere tenni. Aztan nem merul fel az a kerdes, hogy hol van ez hol van az..Szoval ebbem Anyukadnak adok igazat. Par percet miatt nem halsz ehen..

2019. máj. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Épp ez az, hogy nem tudom. Semmi különös nem történt, és nem is egyből jött a változás. Csak azt vettem észre, hogy egyre többet kiabál, jelentéktelen dolgokon akad ki.

---

#4 Tudom, tudom. Csak ő leült beszélgetni, már fél órája hazaért, én meg éhes voltam... minimum 5 percig kerestem az adott kaját, de nem találtam. Csak annyit kérdeztem tőle, hogy hol van. De más dolgokon is képes így kiakadni.


Abban igazad lehet, hogy "Valoszinuleg nagy rajta a nyomas es sajnos rajtatok veri le..", ez lehet a legvalószínűbb...


Mert régebben simán lehetett mondani neki bármit, szépen megbeszélni vele. Mostanában nem lehet semmit se.

2019. máj. 18. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!