Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Én 16/F vagyok húgom 12/L. Anyukánk a húgom születése után 4 évvel meghalt. Apukánk rengeteget ivott akkor, de sikerült kigyógyulnia belőle. A később húgomat beiratta teakwondo-ra és boxra pedig nem akart és ő ráerőltetett még több mindent is. Ha rossz jegyet kap/kapott akkor megütötte vagy ki tudja mit tett vele(ezt onnan sejtem, hogy látom mikor pólóba vagy rövid gatyába van tiszta kék-lila foltos) és egyszer láttam is. Semmibe se hagy neki beleszólást, persze nem azt mondom, hogy egy kisgyereknek kell döntenie a saját életéről, de mindenben korlátozza sose csinálhat semmit ha szeretett volna csak amit apa akart. Én meg se mertem akkor szólalni, amikor én annyi idős voltam velem is ezt csinálta, de tűrtem szó nélkül. De a húgom többször visszaszólt neki és akkor nagyon durván leszidta megpofozta, üvöltés, sírás lett a vége. Azóta mégjobban irányítja. Ez az egyik ok amiért nem tudom, hogy mit tegyek a másik meg, hogy én főzök a családra, mert ha apán múlik akkor mindennap zacskósleves lenne a kaja. Mintha már nem is léteznénk számára. Este későn ér haza van, hogy csak este 11-re. Megint iszik és állandóan egy szőke nővel lóg esténként. Azt se csodálnam, ha gyerekük születne... Nagyon sajnálom a húgomat egy 12 évesnek nem tudom azt 16 évesként megadni, mint egy szülő. Próbálok sokat vele lenni, beszélgetni, de tudom, hogy neki ettől több kellene és többet is érdemelne. Félek, ha legközelebb apa bántani akarná és én megvédeném (boxolok, savate-ra járok) akkor lehet, hogy még durvábban elfajulnának a dolgok. A másik, hogy írtam az elején, hogy többször visszaszólt és jár is küzdősportra régóta és nehogy megint visszaszóljon és megpróbálja megütni apát és akkor ne is folytassuk. Tudom ez nem tűnik valószínűnek, de én simán kinézném a húgomból, mert eleve két fiú közt nevelkedett és megedződött és a suliba is verekedett nem ment a tanárhoz árulkodni, hanem elintézte "ököllel". Nem tudom mit tegyek..:(.

2019. máj. 19. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jólelkű ember vagy. Ennyire fiatalon is sokkal érettebb, felnőttebb vagy, mint "apátok".

Azt tudom tanácsolni, hogy kérj segítséget. Beszélj a húgoddal, és menjetek el együtt családsegítőhöz, vagy a suliban egy olyan tanárhoz, akiben megbíztok, mert az apátoknak nevezett ember semmilyen szinten nem alkalmas a nevelésetekre, és veszélyben vagytok.

2019. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni apáddal! Ha nem megy, akkor egy hozzátok közel álló családtaggal, rokonnal, baráttal! Így nem lehet gyereket nevelni, ahogy ő teszi.
2019. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos én nagyon nem bízok az emberekben. Nem tudom miért, egyedül csak a legjobb barátomban bízok (meg persze a húgomban), de benne is csak azért mert egészen óvoda óta ismerem.
2019. máj. 19. 17:15
 4/8 A kérdező kommentje:
A nagyszülők szóba jöhetnek csak 1 órára laknak és nem tudom, hogy mondjam meg "apának". A legjobban az idegesít, hogy előttünk csókolózik a barátnőjével. Tudja, hogy nekünk milyen rosszul esik látom rajta, de azért is :(.
2019. máj. 19. 17:24
 5/8 anonim válasza:
100%

Sajnállak titeket :(.

Amit apád csinál az valami borzalmas. Egy 12 évest verni évekig és kényszeríteni dolgokra.. Nem találok szavakat.

Nem csoda, hogy visszaüt a suliban, ha megteheti.

Szerintem védd meg, ne hagyd, hogy bántsa, mert a leirtak alapján ha majd a húgod megteheti vissza fog ütni és ha "győznétek" is akkor sem megoldás, ha szétveritek egymást. Próbáld meg szavakkal, de ha nem megy akkor legalább megpróbáltad és ha nem fejezi be "csapj oda neki". Ti ketten simán levernétek, de ez csak a mindenen túli megoldás.

2019. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem bízol az emberekben, mert nem bízol az apádban, ami érthető, és ezt tudat alatt rávetíted másokra. Hidd el, vannak jó emberek, akik segítenek nektek. Próbáld meg racionálisan végiggondolni, melyik tanárod normális, és kérj segítséget, hogy mit tegyél. Van iskolapszichológus? Azt is ajánlanám. Ha nagyon bizalmatlan vagy, akkor is sugalld, mi a helyzet, mert a hozzáértő emberek akkor is tudnak segíteni.
2019. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyszülők rendesek azonnal menni onnan. Hidd el jobban jártok, főleg ha elmondjátok milyen apátok és ez nem cink inkább szánalmas hogy ilyen emberek vannak mint Ő.

Sajnos mire családsegítőhöz eljutnak ezek a dolgok lejár a naptár... ide azonnali cselekedet kell, cuccoljatok össze oszt menejetek nagyszülőkhöz, aztán ha dolgoztok már jobb lesz, te is mehetsz diákmunkára hétvégente, 50eFt-okat megkeresed, abból meg tudsz magatoknak venni cuccokat amig nem mentek teljesbe :)

2019. máj. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Járok diakmunkára, apa csak a számlákat, néhány ruhát fizet, kaját általában én veszek. Viszont csak busszal tudnánk oda eljutni, mamáéknak kocsijuk sincs sajnos.
2019. máj. 22. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!