Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoval. A szuleim mindig azt...

Szoval. A szuleim mindig azt mondjak hogy ne menjek kulfoldre egyetemre. Nagyon nagyon szar erzes amikor ezt mondjak mert kulfoldon akarok tanulni de nem akarom oket megbantani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

#tanulás #szulo kapcsolat
2019. máj. 19. 16:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Tanulj átlag felett kiemelkedően jól, pályázz meg egy ösztöndíjat. Akkor a beleegyezésük sem kell.
2019. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Azt gondolom, tudod, hogy egy külföldi (MILYEN KÜLFÖLD??? Mert nem mindegy!) egyetem egy-két nagyságrenddel drágább, mint egy MO-i, és nem biztos, hogy a szüleidnek erre van elég fölöselges pénze.
2019. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
És miért akarsz külföldön tanulni? Mert ez így nem érv. Így úgy jön át hogy nincs konkrét oka, csak ki akarsz menni. Jobba képzés? Olyan szakra mész amit ott kiemelkedően magas szinten oktatnak? Mert ha tényleg csak az az indok hogy "külföldön akarok lenni" akkor a szüleidnek adok igazat.
2019. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó: az egyetemre sohasem a felesleges pénz megy! Minek vállaltak gyereket, ha a felsőoktatására nem raktak félre? Ha csak azt a 12000 ft-ot rakják neki el, amit eleve rá kapnak, már rég összegyűlt volna a külföldi egyetemre is a pénz.


Kérdező: szerintem vannak érveid a külföldön tanulás mellett, hiszen valamire alapoztad a döntésed. Ülj le velük és beszéld meg velük őszintén. Addigra keress rá az ösztöndíjakra is és világíts rá, hogy nekik nem biztos, hogy sokba fog kerülni, ha egyáltalán kerül makd valamibe a repjegyen kívül.


Neked is csak azt tudom tanácsolni, amit a lányomnak mondanék: menj, láss világot. Ismerd meg a világot, amiben élünk: tapasztalj más kultúrából, alakítsd ki a vélemenyedet és később dönts, hol akarsz letelepedni. Mi mondenhol megtaláljuk egymást :)


Sok sikert :)

2019. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%
Az egyetem anyanyelven is nehéz, nemhogy idegen nyelven.
2019. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon szerencses vagyok abbol a szempontbol hogy nincsenek penzugyi problemaink a csaladomban. Erzelmi okokbol nem engednek. Ebben as esetben mit csinaljak?
2019. máj. 19. 20:12
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
ma 17:35-ös: nem azt írtam, hogy az egyetemre költött összeg felesleges pénz, hanem hogy a külföldi egyetemre költött plusz az, ami felesleges lehet.
2019. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, az hogy nincsenek a SZÜLEIDNEK anyagi gondjai, még mindig nem indok több millió kiadására. Szóval miért annyira fontos hogy külföldi legyen az egyetem?
2019. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Pszichológus akarok lenni. Amsterdamban akarok tanulni mert ott van europa 2. Legjobb pszichologia szakja az UvA-n. MO-n nincs kiemelkedoen jo egyetem erre a szakra. Tudom, hogy extra penz, de szerintem megeri.
2019. máj. 19. 21:14
 10/26 anonim ***** válasza:
51%
Ha valóban annyira jó ott a képzés, akkor ez egy nagyon is reális érv. Viszont a szüleiden múlik hajlandók-e ezért nem kevés plusz költséget vállalni.
2019. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!