Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem lett meg egy vizsgám,...

Nem lett meg egy vizsgám, ezért kiakadtak és szerintük abba is kellene hagynom az egyetemet. Ez miért ekkora tragédia?

Figyelt kérdés
Az első év végén van egy C1 szintű nyelvi alapvizsgánk, amit célszerű időben teljesíteni, mert csak azt követően vehetünk fel bizonyos tárgyakat. Nekem sajnos nem sikerült, így egy félévet mindenképpen csúszni fogok, pár kreditet is veszítettem vele, az átlagom is rosszabb lesz valamivel. Én is bánom, nem örülök neki, de igazából annyira nem ért váratlanul a bukás híre. Sok felsőbb éves is jött vizsgázni és már korábban is lehetett hallani, hogy ez a vizsga általában szedi az áldozatait. Úgyhogy mondhatni fel voltam készülve erre az eshetőségre is, de persze, azért próbálkoztam és izgultam is miatta. Az otthoniak mindig nyugtatgattak, hogy ne aggódjak, majd úgyis sikerül, menni fog,okos meg ügyes vagy, miért ne lenne meg stb., de hiába mondtam nekik, hogy ez nem egészen biztos és nem feltétlenül fog sikerülni, mintha meg sem hallották volna. Most, hogy nem sikerült pedig ki vannak akadva és az "okos meg ügyes vagy" átment abba, hogy konkrétan hülye vagyok az egészhez, miért nem tanultam többet stb. és most azt hajtogatják, hogy így elcsesztem az egészet és hagyjam is ott, már így is csúszok és különben is minek járjak ide, ha még a nyelvet sem beszélem, úgysem fog menni a többi félév sem és így tovább. Én meg nem értem, hogy mégis miért kell ezt így felfújniuk, mikor szerintem nem én vagyok sem az első, sem az utolsó, akivel ez történt.
2019. máj. 19. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom nem jártak egyetemre akik ezt mondják...:D:D Néha akkor is ez lesz,ha annyit készülsz rá,mint a fene. Nálunk minden nem teljesített tárgyért 1 év csúszás jár,rengetegen jártak így. Én is épphogy megúsztam párszorde végül nem csúsztam (Semmelweis).

Btw nálatok csak egy vizsgaalkalom van/félév,vagy mi? Több van mindig általában.

2019. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

Nem akarok köcsög lenni, de csak óvatosan. Nekem van olyan ismerősöm, aki egyetemen tanult, de végül megbukott 3x egy tantárgyból. És így bukta az egész egyetemet, mindent.

Lehet, hogy úgy érzik, hogy nem tetted magad eléggé oda és hogy nem is érdekel annyira az egész.

2019. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, nagyon sajnálom, hogy így áll hozzád a családod, fel kellene nekik fogni, hogy nem sikerülhet minden elsőre.

Így, hogy nem lett meg ez, muszáj halasztanod? Nincsl utóvizsga vagy ilyesmi?

2019. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Szüleid meglehetősen egyszerű emberek lehetnek, hogy ennyire csak végletekben tudnak gondolkodni. Vagy nagyon okos vagy, vagy totálisan buta, aki nem való egyetemre.

Mutass nekik statisztikát az átlagos bukasi arányról, és hogy átlagosan hány év alatt végzik el az emberek ezt a szakot.

2019. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező: nagyon sajnálom, h nem sikerült a vizsgád, de ne aggódj, ez nem a világ vége. Nálunk is kb a 95% legalább 1x bukott minimum 1 tárgyból, de inkább többől. Nekem is volt olyan, h a belemet kitanultam a vizsgára, rengeteget készültem, de marha nehéz volt a tárgy, sok-sok számítással, amik nem voltak mind egyértelműek és túl egyszerűek se. Megbuktam. Na és, bumm. Elmentem 2 hét múlva újabb alkalomra és ott meg sikerült. Ez még nem jelenti azt, h hülye vagy és abba kéne hagynod! Nálatok nincs több alkalom kihirdetve 1-1 vizsgára? Én amik nehezek voltak vizsgák, mindig próbáltam a vizsgaidőszak elején menni, ha nem sikerülne, akkor tudjak egy későbbire ismét elmenni.
2019. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az írásbeliből három alkalmat hirdettek meg (bár ebből kettő egy napon volt, tehát elmegy az kettőnek is) és én el is mentem kétszer, de mindkettőn megbuktam. Konkrétumokat nem osztanak meg velünk (bár talán személyesen megmutatják, ezt még megkérdezem), csupán annyit tudok, hogy ugyanazt a feladatrészt rontottam el mindkét alkalommal és emiatt buktam meg (minden részben el kell érni egy minimum százalékot ahhoz, hogy sikeres legyen). Sajnos ebben a vizsgaidőszakban több lehetőség már nincsen és így már a szóbeli részére sem mehetek, mert annak előfeltétele az írásbeli megléte. Úgyhogy az írásbeli és a szóbeli is a következő félévre tolódott.


Az a baj, hogy igazából magam sem tudom, hogy erre mégis hogyan tudtam volna többet vagy jobban készülni, tehát egy harmadik lehetőséggel sem biztos, hogy ki lennék segítve. Ez egy nyelvvizsgához hasonló vizsga (az írásbeli része szövegértés, nyelvtan és szövegalkotás), tehát nem kifejezetten az a típus, amire célzottan lehetne tanulni. Minden készség fejlesztésére voltak felkészítő óráink, amikből mindkét félévben jó jegyeim voltak(4-5). Viszont ezek szerint nem voltak elég hatékonyak vagy velem van valami baj és tényleg én álltam hozzá rosszul, nem jól gyakoroltam vagy nem tudom. A tanáraink állítják össze a feladatsorokat és nem igazán lehet előre tudni, hogy konkrétan mire számítsunk. A korábbi évek feladatsoraihoz sem férünk hozzá, max. a felkészítő órákra behoztak egy-egy feladatlapot (de ez nagyon a tanáron múlott, hogy ki mit és hogyan tanít), de ezeket rögtön be is szedték és a javítást sem láthattuk, csupán a végső pontszámot. Maximum hasonló feladatokat tudtunk gyakorolni, nyelvkönyvekből vagy órai jegyzetekből. Nekem a nyelvtan része nem sikerült egyedül, holott abból pont ötös voltam és emiatt nem is tartottam tőle. Nem tudok részleteket, de szerintem azon belül is inkább a szókincses feladaton mentek el a pontjaim, mert azt ott is éreztem, hogy nem megy. Össze kellett párosítani a szavakat a szinonimájukkal, ami szerintem csak akkor megy, ha ismered is a jelentésüket. Nekem ez nem ment és őszintén szólva nem is igazán értem ezt a feladatot... Lehet, hogy tudnád használni azokat a szavakat, megértenéd őket egy adott szövegkörnyezetben vagy más szavakkal ki tudnád fejezni ugyanazt, de ha pont azt a szót nem ismered, amit megadtak a feladatban akkor ott vége és max. be tudod tippelni. Elég sok olyan szó volt, ami számomra teljesen idegen és így próbálkoztam, hogy vajon inkább pozitív/negatív jelentése lehet, mire hasonlít, hogyan használnám stb., de azért valljuk be ez mind csak találgatás.


Amúgy apukám valóban nem járt egyetemre, anyukám viszont igen (bár egy teljesen más szakra). Bár ettől függetlenül belőle sem néztem volna ki, hogy így reagál. Neki van egy másik gyereke is, aki szintén egyetemet végzett, szóval gondoltam, hogy talán már hozzászokott ezekhez a dolgokhoz.

2019. máj. 19. 19:51
 7/8 Laylah ***** válasza:
100%
Kérdező, azt vedd figyelembe, hogy egyes esetekben (tudtommal néhány nyelvvizsgát biztosító intézménynél is) lehet, hogy a rossz válaszokért nem 0, hanem -1 pont jár. Ha valamit végképp nem tudsz, lehet érdemesebb lenne üresen hagyni, ha már így is, úgy is 0 pont, ha meg a mínuszos logika alapján nézik, akkor legalább nem veszítettél...
2019. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a bme-re járok és kellett egy idő, mire rájöttem, hogy nem éri meg az órán leadott anyagból tanulni, hanem különböző internetes platformokon terjengő jegyzetekből, minta zh-kból kell készülni, ha át akarsz menni.


Kérdezd meg a szaktársaidat, hogy ők hogyan, miből készültek(akiknek sikerült a vizsga), hátha nálatok is van ilyen.


(Engem a szomszédban lakó nagyanyám- aki csak 8 általánost végzett- nyaggat mindig, mert szerinte, ha nem megyek be órára, nem tudom majd elvégezni a tárgyat :D Már csak mosolygok, hogy milyen jó neki, hogy egy ilyen álomvilágban él :) )

2019. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!