Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Én 30 éves vagyok. Egy faluban lakom a szüleimmel. Nem egy hazban. Külön utcában . Anyám alkoholista. És egyre rosszabb. Egyre többet iszik. Agresszívabb, kötekedőbb. Annyix el akartam menni innen, de nem akarom itthagyni őket. De olyan nehezen bírom már ezt. Emiatt a párommal is sokx veszekszunk. Apám nem tud ellene tenni semmit. Inkább elmegy otthonról és csak keso este megy haza. Már ő is el akar válni.

Ha nem engedem be a házba, amikor részeg, addig kiabál a ház előtt, míg nem engedjük be. Ha beengedjuk, mindent kritizál, mindenbe belekot. Általában veszekedés a vége. Másnap nem emlékszik rá. Hiába beszélek vele amikor józan.

Nem tudom, mit lehetne csinálni. Már a költözésen is gondolkodtam. Eladni a házat.. . De sajnálom itthagyni.


Valaki valami tanács?


2019. máj. 19. 18:32
 1/7 Izabella220 ***** válasza:
100%
Elhiszrm hogy sajálod,de addig nem lesz élted amíg nem zárod ki a mérgező embereket belőle,mégha az az anyukád.A barátod elfog hagyni egy olyan dolog miatt amiről te sem tehetsz,de az anyád igen.Ha már beszéltél vele nem egyszer es mégis megkeserìti az életed,mást nem tudsz tenni csak elfordulni és nem támogatni az alkoholos életében.Ez az anyád döntése h így alakult,ezt jegyezd meg nem a tied.
2019. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
12%
Szerintem vidd be valami elvonora. Nem fog neki tetszeni, de hidd el mindenkinek jobb lesz, es utolag o is ra fog majd jonni.
2019. máj. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem lehet elvonóra bevinni, tapsihapsi!

Ne engedd be, akárhogy ordibál! Soha!! Ha nem megy el, hívd ki rá a rendőrséget. Ne sajnáld! Magadat kell védeni, ő meghalt. Nincs. Nem tudsz vele beszélni, nincs abban az állapotban. Menthetetlen. Ne akard, hogy a te életedet is tönkretegye! Nulla kapcsolat. Emiatt kár elköltözni, túl sok macera és anyagi veszteség.

2019. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Én azért még egy dolgot megpróbálnék: amikor részegen üvöltözik az ajtó előtt, akkor beengedném - csak egyszer - és felvenném a "jeleneteit".

Aztán másnap, amikor még nem itta le magát, átsétálnék hozzzá, megmutatnám a felvételt, megkérdezném, mi miatt iszik, mi az oka, mi bántja és nem akar-e elvonóra menni? (onként, mert erőszakkal tényleg nem lehet, meg nincs is értelme addig, amíg Ő nem akarja)


Nem tudhatjátok, mi áll a háttérben: lehet, hogy egy meg nem született gyerek, stb - amit nem tudott feldolgozni lelkileg.


Egyetlen egyszer ezt megpróbálni, kérdező és akkor nyugodt lehetsz, hogy TE mindent megtettél.

Higgyjétek el, van akinél ez hatni tud (nem mondom, nem mindenkinél)

2019. máj. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Allitsd valaszut elo.Vagy elmegy elvonora vagy mindenet elvesziti.

Magyarazd el neki hogy o fontos neked de nem akarod tonkretenni a aajat eleted is.

Nyugodt eletet szeretnel es nem szeretned belole ot sem kihagyni ahhoz viszint szuksege lesz az elvonora.

2019. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell az időt húzni válaszutakkal és szembesítésekkel meg persze az ezt követő fogadkozásokkal. Nincs remény. Ha majd minden kapcsolatot megszüntetnek vele, akkor az anyának módja lesz eldönteni, hogy mit akar és hosszú távon bizonyítani, ha a józanságot választotta.
2019. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vedd fel videóra, mikor ezt csinálja, és mutasd meg neki. Hátha észbe kap, milyen ciki amit művel. De ha magától nem akar elvonóra menni, akkor cseszheted.

Ja, és a szor-t ne x-el helyettesítsd.: Annyix - annyiszor, sokx-szokszor. Nagyon zavaró.

2019. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!