Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viszonyulnátok a gyereket...

Hogy viszonyulnátok a gyereketek szeretőjéhez?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzet, próbálom érthetően leírni.


Évekig (pontosabban 14 évig) volt egy legjobb barátnőm, mindent együtt csináltunk. Osztálytársak és padtársak voltunk az általánosban, és középiskolában is, iskola után együtt mászkáltunk mindenhová, vagy az egyikünknél voltunk. Megvolt a baráti társaságunk is, nem csak mi ketten voltunk 'egymásnak', de más egy haver és egy legjobb barátnő, gondolom nem kell részletezzem. Mentünk a másik családjával nyaralni, síelni, családi bulikon ott voltunk, szóval tényleg szoros barátság volt. Aztán a gimi utolsó évében ő összejött a volt barátommal, akiről tudta, hogy még mindig szeretem, és ott úgy eltört bennem valami. Fájt, hogy becsapott, hazudott, ráadásul egy olyan srác miatt, aki 3 hét után dobta... Már nem haragszom rá, nem utálom (ez 3 éve volt), de azóta megszakadt a kapcsolatunk. Más egyetemre mentünk, változott a baráti társaság is, és hiába vannak jó emlékeink, már nem tudnék vele ugyanúgy jóban lenni. Viszont a bátyjával sikerült "összekavarodjak", először egy buliban találkoztunk, utána írogatni kezdett, több lett közöttünk. Ami nem lett volna baj, ha akkoriban nincsen menyasszonya... Fiatal ő is (23), gimis szerelem volt a csajjal, és mindenki odavolt, hogy ez micsoda tündérmese, mennyire összeillenek, stb. Aztán megjelentem én. Nem így terveztem, nem akartam ezt. Mégis szakított a menyasszonyával, és most együtt vagyunk. Jövőhétvégén lesz náluk egy családi ebéd, és tudják nála otthon, hogy van másvalaki, de nem tudják, hogy én. Kicsit félek odaállítani ennyi idő után, meg az egész helyzet elég abszurd. A szülőkkel jóban voltam amúgy nagyon, de nyilván ahogy a legjobb barátnőmmel megszakadt a kapcsolat, velük sem találkoztam, beszéltem már utána.


2019. máj. 19. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem egészen értem. Akkor most párkapcsolatban vagytok, vagy szeretője vagy?
2019. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Ne aggódj. Az egykori barátnőddel rögtön lesz közös témátok, hiszen mindketten lesz.rjátok más érzéseit, hazudtok, semmibe veszitek a másik ember fájdalmát. Lelkiismeret-furdalás nélkül másztok bele kapcsolatokba. A szülők meg vagy a helyeden fognak kezelni, vagy úgy lesznek vele, hogy egy könnyűvérű kis nőcskét már felneveltek, és tárt karokkal fogadnak egy másikat a családban.


A kérdésre válaszolva, ha nekem lenne gyerekem és olyan aljas lenne, hogy megcsalja a menyasszonyát, biztos nem engedném, hogy a szerető átlépje a házam küszöbét.

2019. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Már párkapcsolat, de a szülők is tudják, hogy "harmadik fél miatt" lett vége a menyasszonyával a dolognak.
2019. máj. 19. 20:36
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem itt egyedül a fiúnak kell szégyellni magát, mert előbb volt szeretője, és utána szakított csak a menyasszonyával. Amíg ténylegesen össze nem házasodnak, addig joga van bármelyik félnek meggondolni magát. Legalábbis számomra ezt jelenti a házasság. De a fiú felnőtt, most már a szülők nem nevelik. Most te vagy az aktuális barátnője, és minden előzménytől függetlenül így is kezelnélek. Természetesen a fiamnak megmondtam volna a véleményem a több nővel történő egyidejű játszadozásról - de csak egyszer, onnantól pedig nem hoznám föl a témát, mert nem az én dolgom, nem rám tartozik.
2019. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Egy biztos, ha én lennék a szülő, arra lennék kíváncsi, hogy a fiam boldog-e, a lány őszintén szereti-e. Ez a lényeg.

Szerintem a hugával nem lesz baj. De azért beszéljétek át, hogy akarjátok ezt a bemutatkozást. Biztos hogy az a jó, ha megjelensz és köpni nyelni nem tudnak majd? Az is jó lenne ha tiszta lenne, ha nem 3. fél miatt ment tönkre a jegyesség, hanem a fiú és a 3. fél miatt (meg az ex miatt, de mindegy) azt akarom mondani, hogy ha nem egy számító némber vagy, akkor nem a te hibád, hogy szétmentek, ezt a párodnak fel kellene vállalnia és tudatosítani a családban.

2019. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mert ha valakinek nem abból áll az élete, hogy 8-ra munkába megy, 4-kor pedig onnan haza, az rögtön "barátok közt" epizód?!:D
2019. máj. 19. 21:12
 7/18 A kérdező kommentje:
Na időközben már törölték a kedves kötöszködő kommentelőt innen.
2019. máj. 19. 21:13
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Huhh...

A párodnak el kellene mondani, hogy a jelenlegi barátnője te vagy.

Nem a legjobb ötlet így betoppanni egy családi ebédre.

2019. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy néhány dolog a történettel kapcsolatban erkölcsi szempontból megkérdőjelezhető. De szerintem abszolút korszerű, ahogy a dolgokat csináljátok. Meg kell érteni, hogy a világ változik. Viszont ne csodálkozz, ha pár hét utén dobnak. Meg a srác is hasonlóképp.


Nézd meg, hogy a házasságok hány %a végződik válással. Változott a világ, ki kéne találni valami korszerűbbet helyette, csak hát a jövőt soha nem ismerjük...

2019. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Ja, a megjelenésedre a szülőknek legyen idejük felkészülni, nehogy az legyen, mint amikor Callahan bement az öreg gengszterhez az üres írógéppapírokkal...
2019. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!