Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyereketek arra kérne, hogy...

A gyereketek arra kérne, hogy a párjával hozzátok költözhessen egy rövid időre. Mi lenne a reakciótok? Hogyan lehetne ezt szépen megoldani?

Figyelt kérdés

A párom sokáig egyedül lakott mire rászántam magam, hogy utánamegyek és összeköltözöm vele. Egy vidéki egyetemen tanult, én ott vállaltam munkát, így ketten laktunk. Viszont úgy alakult az élet, hogy Budapesten kell a tanulmányait folytatnia, ezért ideköltözünk. Az ösztöndíja megszűnik(ettől egy minimális bevétele lenne), nekem meg nem akkora a fizetésem, hogy két embert eltartsak.

Az lett volna a tervem, hogy egy évet kérek tőlük maximum. Addig természetesen beszállunk a rezsibe, az ételbe és mindenbe, amit mi is használunk. Tisztában vagyok vele, hogy nem hotelbe megyek és vannak szabályok. Ennek ellenére félre tudnánk egy kicsit tenni, lenne időnk átgondolni a lakáskérdést, közben fel tudna venni diákhitelt és én is el tudnám indítani a másodállásomat. Ami ha bejön én lennék a legboldogabb, mert lenne rá jelentkező. S a spórolás mértékét nézve lehet, hogy egy pici, baráti körös esküvő is beleférne. Kicsit más alapokról indulnánk.

Naiv lennék? Szülőként ez elfogadható vagy semmi esetre sem? Attól félek, ha most egy kis feltöltődési időt nem kapok, akkor mindent, amire vágytam fel kell adnom magamból és sose lesz lehetőségem megvalósítani.

Annyiszor próbáltam ezt megbeszélni velük, de sejtem mi lesz a vége...



2019. máj. 19. 22:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Az esküvőt nem keverném bele. Ha úgy látod, hogy több százezret "ki tudsz dobni", amellett, hogy félreteszel és rezsit, kaját is fizetsz, abból úgy tűnik, hogy albérletre is futná.

Mi nem fogjuk tudni megmondani, hogy a szüleid mit engednek és mit nem, tőlük kell megkérdezni. Gondold át, van-e testvéred, lesz-e saját szobátok, tudtok-e úgy élni a szüleidnél, hogy ne legyetek senki terhére.

2019. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

A te szüleid bp-iek, az övéi nem?

Az ő szülei semmivel nem támogatják őt, amíg tanul?

Mért nem megy ő koliba és te a szüleidhez egyedül?

2019. máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Mi nem tudhatjuk, hogy a szüleid milyen döntést hoznak. Jó magam is egy felnőtt 2 fiú anyja vagyok. Mindig úgy neveltem őket, hogy mondtam, ha felnőttek akarnak lenni, és családot alapítanak akkor ideje külön élni, hiszen mi szülők is élnénk egy kicsit egymagunkban. Természetesen támogatom őket anyagilag vagy lelkileg. Ha ennek ellenére mégis valamelyik fiam elém állna, hogy a párjával kis időre hazaköltözne, nem mondanék nemet. Akármennyi idősek mindig fogok segíteni nekik, mindig támogatom őket, persze csak addig amíg nem érzem azt, hogy kihasználnak.
2019. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Gazdaságilag észszerű lenne, de a szülő-gyerek, illetve a ti párkapcsolatotokat megviselheti. Nagyon sok múlik a szüleid lakhatási körülményein és négyetek hozzáállásán, alkalmazkodóképességén. Nem ti lennétek az elsők, akik így laknátok (a szüleim, férjem szülei is laktak így és jelenleg mi is ebben a helyzetben vagyunk), de minél inkább össze vagytok zárva, annál több az esély a nézeteltérésekre. Ezeknek egy részét talán meg tudjátok előzni, ha már az elején lefektetitek a szabályokat (házimunka, anyagiak, a másik szobájába benyitás), de mindet nem lehet. Ha a szüleid elviselhető emberek és elfogadják a párodat, akkor szerintem egy kérdést megér, ha még direktben nem kérdeztél rá. Ha olyan típusúak, akkor már a kérdés bevezetésénél lehet mondani, hogy a rezsibe beszállnátok, hogy egyértelmű legyen, nem akartok mama hotelezni, csak szeretnétek rendezni az anyagi helyzeteteket, hogy ne kelljen létbizonytalanságban, tartalék nélkül élnetek.

Az pedig, hogy kinek mi az elfogadható, annyira emberfüggő. Nálunk a szülői házba költözött már vissza hitel miatt a tesóm családostul, de lakott itt ideiglenesen távoli rokon és családi barát gyereke is (ők csak pár hónapig, amíg összeszedték az albérletre, kaucióra valót).

2019. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

"Az ösztöndíja megszűnik... nekem meg nem akkora a fizetésem, hogy két embert eltartsak."


Lehet ezt cifrázni de az a lényeg, hogy a fizetéseden kívül még a szüleid anyagi támogatása is kell ahhoz, hogy eltartsátok közösen a barátnődet.

Nem kicsit ellentmondásos, hogy úgy tervezel esküvőt, hogy még mindig a szüleid segítségére szorulsz anyagilag, -felnőtt ember- létedre is.


Nem bántásból, de a barátnőd is akarja az esküvőt, vagy ez csupán a te fejedben született meg?

2019. máj. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy munkanapon anyakönyvvezető ingyen is összead Benneteket és később megtarthatjátok a szertartást, ha nagyon házasodni akartok.


Az esküvőről én se nagyon beszélnék, úgy, hogy a fenti módon ingyen is kivitelezhető, anélkül megpróbálnám felhozni.


Párod milyen szakon tanul, ha megkérdezhetem?

2019. máj. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Magamban nem lennék boldog, de ezt igyekeznék nem mutatni.

Természetesen jöhetnének, én biztos nem lógnék a nyakukon, eléggé magánykedvelő vagyok amúgy is.

Azt a részét én sem értem, hogy miért az én gyerekemnek kell eltartania fő-és másodállással egy egészséges fiatalt, amikor van diákmunka és van a másiknak is családja?

De ha a gyerekemnek megfelel, bánom is én, az ő dolga!

2019. máj. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

"Annyiszor próbáltam ezt megbeszélni velük, de sejtem mi lesz a vége..." vagyis a szüleidnek nem tetszik az ötelt.


Ha jól értem, az egész dologra a párod miatt lenne szükség, mert még tanul és nem lesz semmi jövedelme, Te meg magatokat nem tudod eltartani. Miért a Te szüleidnek kellene? Nem csodálom, hogy nem tetszik nekik, és ugyan semmi közük hozzá, mert felnőtt ember vagy, de én se lelkedesnek, ha a gyerekem a saját kárára eltartana egy tanuló embert, aki csak az éppen aktuális barátnője, mert most is tul. képpen ezt teszed, és ahelyett, hogy a lány találna megoldást arra, hogy ha már miatta kell megborítani a rendet, akkor legalább ő találjon megoldást arra, hogy miből él, nekem kellene finanszíroznom ezt az életvitelt. Szerintem a szüleid téged örömmel támogatnának, de legyél őszinte magadhoz: ahelyett, hogy az életedet építenéd, és megvalósítanád, amire vágysz, Te a barátnődbe fektetsz be, és ezzel nyilvánvalóan hétráltatod saját magadat. Ez a Te döntésed, felnőtt ember vagy, sose kelljen megbánnod, és sírig tartson a kapcsolatotok. De miért kell ebbe a saját szüleidet is bevonni? És miért ők vannak negatív színben feltüntetve, hogy ehhez nem akarnak asszisztálni?

Hány évesek vagytok, és miért nem a saját családja támogatja, miért a tiedtől várod el? Ha a családja finanszírozná addig az egy évig azt, hogy állja az albi felét, meg a rezsi felét a gyereküknek, akkor nem lenne megoldva ugyanúgy a helyzet? Az esetleg eszedbe se jutott, hogy ahelyett, hogy a szüleidet állítod egy olyan szituációba, amihez nem fűlik a foguk, a barátnőd döntéseit kérdőjeleznéd meg? ("Úgy alakult az élet, hogy Budapesten KELL a tanulmányait folytatnia..." - ez mégis mit jelent?) Legyen már neki is valami felelőssége a saját élete alakításában! Hol van a történetben a lány háttere, miért a jövőben kell a diákhitel, miért nem indítja már most? Miért nem az a nagy terv, hogy a nyáron milyen diákmunkával lapátol össze némi alapot a saját megélhetésére?

2019. máj. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Ha olyanok a lakáskörülmények pl nagy házban lakunk, akkor megengedném, de csak úgy, ha látható a vége (1 évnek is látható a vége). Egy lakásba összeköltözni biztos veszekedést szül.

Mi is visszaköltöztünk anyuékhoz, amikor eladtuk a lakást, amíg találunk másikat. Amikor elvitték az orrunkmelől a kiszemeltet, inkább albérletbe mentünk, mert jobb a békesség.

2019. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és hogy megosztottátok velem a véleményeteket. Ez az ötlet csak az én ( a barátnő :) ) fejéből pattant ki, mert úgy érzem, ha most egyből belevágunk a pesti közös életbe én leszek az aki a terveit feladja.

A szituáció az, hogy a párom külföldi állampolgárként egy vidéki egyetemen tanult orvosnak. Sajnos a szorgalma ellenére beletört a bicskája. Próbáltam bíztatni, hogy kezdje el újra, hiszen ezért jött el ilyen messze, de akkorra már teljesen megtört lelkileg. Így természetesen a támogató kórház által adott ösztöndíj megszűnt, a tanulói státuszával egyetemben és haza kellett mennie. Úgy gondoltam, ha már ennyit küzdött, legalább diplomája legyen. Külföldön ezáltal jó munkára tehetne szert, de bárhol a világban lenne választási lehetősége. S amúgy sem tudnám elképzelni, hogy hupsz 4 év után csak annyit mondjunk viszlát és vége. Találtunk egy szakot, ami érdekelné és szeptembertől újrakezdheti az iskolát köszönhetően az anyukájának. Október-november magasságában pedig igényelheti a diákhitelt is. Jelenleg otthon dolgozik és igyekszik minél több pénzt gyűjteni, amíg el nem kezdődik az egyetem. Perpillanat a családja úgy áll az élethez, hogy ha megbuktál fiam, akkor egy lúzer vagy és ne is merj többre vágyni. Az én cégem könnyen meg tudta oldani, hogy a fővárosba helyezzenek át, így ezzel nem volt gond. A másodállás amellett, hogy plusz kereseti lehetőség egy régi vágyam kezdete lenne, ami ha megvalósul és jó vagyok benne, inspirálóan hatna rám és mobilissá tenne. A jövőre nézve jó választás.

Szóval nem ingyen kérnénk semmit, beszállnánk mindenbe, s ha ügyesek vagyunk előbb is mennénk, de minden idő függvénye. Az egy év egy maximum intervallum.

Teljesen igazatok van, hogy ez így senkinek nem jó, áldatlan az állapot, de nem jutott eszembe más. Az ő családjára nem számíthatunk, s az enyémet sem akarom kényszerhelyzetbe hozni. Az alaphelyzettől függetlenül a szüleim elég zárkózottak, ebből gondolom, hogy nem lennének elragadtatva, de amúgy jólelkű emberek. ( Mondjuk azt azért tudni kell, hogy a húgomat meg a párját, akiknek semmi motivációjuk meg terveik az életre nézve folyton támogatják. Pénzzel, bevásárlással stb.) Szóval összeadva a dolgokat azt hiszem el kell engedni a dolgokat és önerőből menni tovább.

2019. máj. 20. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!