Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit az apja özvegyen nevelt,...

Akit az apja özvegyen nevelt, ti hogy éltétek meg, hogy új párja/felesége lett, aki oda is költözött hozzátok?

Figyelt kérdés

Tehát talál egy nőt, egymásba szeretnek, megházasodnak (nyilván közben eltelnek hónapok, vagy évek), és a nő beköltözik az otthonotokba.

Bármelyik fél írhat, tehát aki gyerek szerepben volt akkor, és aki az új nő szerepében volt, az is. (Életkort is írjatok légyszi). Tehát hogy akkor milyennek indult a kapcsolat, ahhoz képest jobb vagy rosszabb lett az évek során, és most milyen.



2019. máj. 20. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Látom, nem tolakodnak a válaszolók, akkor megkezdem a sort. Nálunk a férjem két gyereke 10 és 13 évesek voltak (sokak szerint a legrosszabb kor). Anyukájuk akkor már 5 éve meghalt, amikor összejöttünk. Igazából olyan se ilyen, se olyan nem volt a kapcsolatom velük, de bíztam benne, hogy javulhat. Mivel ők egy nagy családi házban laktak akkor, valahogy természetes volt, hogy én költözök ide (nekem 200 km-re volt egy lakásom, azt kiadtuk).

Nálunk a kezdetihez képest is rosszabbul alakult velük a dolog. Soha nem találtuk meg a hangot, én belefáradtam. Lett egy közös gyerekünk is, őt szeretik szerintem. Most már mind a három kiröppent, a két naggyal a kapcsolatom olyan semmilyen. (A férjemről annyit, hogy korrekt, normális ember, a házasság jól sikerült a kettőnk vonatkozásában, de közelebb hozni minket nem tudott, mármint a gyerekeivel). Hát nálunk így volt. (N/48).

2019. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 gyereke volt - 4-6-8 évesek - és 4 éve özvegy.

Mivel munkatársak voltunk elötte már nagyon régóta, ezért engem mint X "nénit" ismertek. Eleinte több közös programunk volt "családilag", azaz ötösben, de ez nem volt nekik annyira furcsa, mert a munkahelyen keresztül már elötte is voltak vállalati karácsony, mikulás, stb események.

Jó egy év után kezdtük el a közös életet - értelemszerüen én költöztem oda, föleg a gyerekek miatt, az én házam nekik idegen, új hely lett volna, így meg maradtak a megszokott otthonukban -, és a házasságkötés után is maradtam X, a néni elmaradt a megszólításból. Jó egy-másfél év után megkérdezték, hogy szólíthatnak-e anyának (az édesanyjukat anyunak nevezték), amit természetesen elfogadtam.

Közös gyerekünk nem lett, föleg egészségügyi okokból, de a mai napig is hozzám jönnek ha "anyai" tanácsra van szükségük.

52/N

2019. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Amikor 5 éves voltam, apukám megismerkedet a mostoha anyámmal. Én nem is tudtam, hogy ők ketten együtt vannak. Először a moziban találkoztunk, mert apám el itt minket egy rajzfilmre. Őszintén szólva nekem már első pillantásra nem tetszett az a nő, de próbáltam pozitívan állni a dolgokhoz, mindig az mondtam magamnak, hogy bíztos jó Fej. A film után haza vittük a azt a nőt és hát ők elkezdtek csókolózni én meg ott állok elöttük, hogy ez mo így mi? 5 éves azt láttam, hogy apám egy másik nővel csókolózik és ráadásul még (mai napig) felsem dolgoztam, hogy a szüleim elváltak erre ezt kelet látnom.



Most nem mondhatnám, hogy túl jó a kapcsolatunk a mostoha anyámmal. Azóta szült apától 2 gyerek. Ami még rá tett egy lapáttal,hogy még jobban gyűlöltem az a rohadék nőt. Egy folytában kivételezik. Megtíltotta hogy az anyukámmal tartsam a kapcsolatot, a barátnőim től kértem tanácsot (akikre mindig számíthatok és nem tudom hogy mi lett volna velem ha ők nincsenek) és hát persze ők azt mondták hogy szóljak az apámnak. Én szóltam is neki de lese szarrá ami nagyon rosszul esett. Már azon gondolkodom hogy anyukámhoz kőltözöm.

2021. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!