Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mást is így akartak felkészíte...

Mást is így akartak felkészíteni a szülei az életre?

Figyelt kérdés

Nem voltam problémás gyerek, jól is tanultam.

Mégis mindig kaptam otthon, hogy soha nekem többé olyan jó nem lesz, mint otthon gyerekként. Mindentől el voltam tiltva kb, de csak azért, mert "jót akartak".

Illetve nem volt jó otthon az állandó veszekedések, balhék miatt.

Mègis mindig kaptam, hogy "Majd amikor felnősz, rájössz, milyen sz.r az élet" meg "Majd amikor felnövök úgyis csak qrva leszek aki kajáért csinálja", meg "majd amikor egy szakadt rongyom se lesz, majd sírva fogok emlékezni, hogy otthon bizony ruházták". Ez olyan akkor, ha csúfoltak, mert nem volt rendes ruhám.


Most már felnőtt vagyok. Nem lettem se prosti, se hajléktalan, se elkallódott.

Van férjem, családot is szeretnénk néhány èven belül. Anyagilag is rendben vagyunk.

Most meg azt hallgatom, ha mondok valamit, "Bezzeg nekem lányként se volt olyan jó dolgom, mint neked asszonykènt".


Sajnálom anyut, nagyon szenved apu mellett.

Kiskoromban a "gyerek miatt" nem vàlt el, most meg azért, mert "már úgyis mindegy"


2019. máj. 20. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Ennél nagyobb gondod sohase legyen.
2019. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Egyreszt mar mindegy, most jo eleted van es ez a lenyeg! Masreszt anyadat se sajnald, mert tudod, vetkesek kozt cinkos, aki nema...
2019. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb mintha én írtam volna, csak engem mindig azzal riogattak, hogy disznópásztor leszek, de egyébként kb ugyanez a szöveg.

(Nem, nem lettem disznópásztor. :D )

2019. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek akiknek semmi nem jó.

Akiknek sose jó az ami van. A gondolkodásukat meg nehéz megváltoztatni.

Sajnos a szüleid is ilyenek...

2019. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az ilyen sülőket, mit akarnak elérni ezzel?

Örülj,hogy már nem vagy otthon.

2019. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
miért tartod még velük a kapcsolatot?
2019. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy mérgező szülők, anyádat se sajnáld, pont olyan hibás, és felnőttként nem ezt kéne évtizedekig csócsálni, hanem túllépni rajta, boldogan élni a saját családoddal az életet, a mérgező elődöket pedig kiiktatni, ne okozzanak több kárt. Nem neked kell őket boldoggá tenned.
2019. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj, istenem, nekem is pont ilyen szüleim és nagyszüleim vannak. Egész életemben azt hallgattam, hogy tanuljak, ilyen egyetemre kell menni, akinek nincs diplomája, az egy nulla, csak az ötös a jó jegy. Felnőttként, jó állással, jó fizetéssel, és saját lakással, meg csak azt tudják fújni, hogy bezzeg az ő idejükben egy egyedülálló nő nem utazgathatott kedvére, meg az ő idejükben az én koromban már vénlányként csúfoltak volna.
2019. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az enyémek is ilyenek voltak, ha nem rosszabbak. Mindig azzal jöttek, hogy ha felnövök, majd rájövök, és hálás leszek nekik. Hát eddig még nem jöttem rá, miért kéne hálásnak lennem nekik, de hogy jobb életem van, mióta nem velük élek, az is biztos.
2019. máj. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyád keményen elbaszta a házasságát, a dühét meg folyamatosan rajtad töltötte ki, mert te voltál kéznél és nem "ütöttél" vissza. Lelki boxzsáknak használt. Elég aljas dolog volt tőle.

Vegyél egy nagy levegőt, neked több eszed volt.

2019. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!