Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva 18 leszek, tanulmányi eredményeim átlagosak, csak amilyenek szüleimnek is voltak. Anyum mindig velem csináltatja a saját munkáját, naponta-két naponta rendbe kell raknom az általa szétkúrt konyhát, minden hétvégén takarítom a szobám, mosdót, wct, felsöprök és felmosok, "nagytakarításkor" nagyon nagy %-ot én teszek ki. Bármit mond pár percen belül megcsinálom, rendet tartok, még ha nem mondja is sokszor megcsinálok dolgokat magamtól. Olyankor imád, meg köszöni, de mikor valamihez már nincs kedvem és akár csak sóhajtani is merek, elkezd csesztetni hogy ne húzzam már a számat, hiába ugyanúgy megcsinálok tényleg, de tényleg mindent. Ha apumnak valami nehezebb fizikai munkában való segítség kell azt is csinálom, de ez ritkább és apummal alapból jobban kijövök. Kiskorom óta segítek, erre neveltek, de már nagyon unom hogy mindig nekem kell csinálnom anyám dolgát. 10/8 napon át fekszik és facebookozik, addig nekem odakiabálja hogy csináljak meg valamit, és elégedetten fekszik tovább. Rendszeresen nem csinál kaját, ha igen akkor olyat amit ő szeret, mi nem, és csodálkozik hogy nem esszük, de ezek után is természetesen nekem kell elpakolni. Ő annyira nem hajlandó hogy a héten 1x elindítson egy mosást, ha mégis, akkor nekem kell kiszednem és kiterítenem, elpakolnom, vagy esetleg kipakoljon a mosogatógépből. Ha én kipakoltam és ott vagyok akkor már be is pakolhatok mert nem tart sokáig...ezzel hiába szembesítem, akkor mindig azt mondja hogy nagyon hálás, meg ügyes vagyok, nem tudja mi lesz majd ha elköltözök, de nekem ez nem segítség. Néha már ordítanék, annyira elegem van, ugyanis folyamatosan basztat ha épp minden rendben van, de nem szólok vissza mert én vagyok a gyerek akinek mindent el kell viselnie csöndben, ő pedig a szülő aki bármit megtehet mert neki is meg kellett a részeg szülei mellett, különben verték. Már nem tudom sajnálni a gyerekkori sérelmei miatt, egyszerűen elegem van a csicskáztatásból. Egyébként apumat is rendszeresen cseszteti valami miatt, hiába dolgozik 0-24-ben, munkahelyen és otthon is. Jó körülmények között élünk, de ez az agyamra megy. Természetesen ezt is a fejemhez vágja, más gyereket nem visznek nyaralni, más gyerek nem kap ezt meg azt, tehát kussoljak, csináljam amit mond.

L


2019. máj. 21. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
3%
Kérd meg apukádat hogy vegyen fel egy takarítónőt.
2019. máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Tekintéj híjján megnevelni nem fogod tudni. Az ilyen nő észérvekre nemigen hallgat. Apádnak így jó, legalábbis nem tesz ellene, emiatt ő sem lép majd fel az érdekedben.

Úgy sejtem, testvéred nincs. A megszüléseddel letudták a gyereknevelés nagy részét. Ennyi.


A részeg szülő nem mentség. Együttérzésre ok, de nem mentség.


El kell költöznöd. Kollégiumba, barátokkal össze, stb.

2019. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Hát, csak nem ugyanott gyártották anyád, ahol az enyémet is? 1990-ben, amint megszűnt a "közveszélyes munkakerülő" kategória, rögtön abbahagyta a munkát, és elment "háztartásbelinek", ami azt jelentette, hogy éveken át mikrosütőben melegített meg olajban tocsogó kajákat kellett ennünk, ha akartuk, ha nem. Nekem is meg a nővéremnek is éjjel-nappal suvickolni kellett mindent. Különös mániáka volt a törölgetés, tehát hogy a már megszáradt edényeket egyenként, alaposan le kell törölgeni, különben "vízfoltosak" lesznek. A fél gyerekkorom a konyharuhával a kezemben telt, míg fel nem lázadtunk, és a mutter rájött, hogy mire való az a qva csöpögető, meg hogy nem Michelin-csillagos étteremben élünk.
2019. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kivenném a telefont a kezéből, és földhöz vágtam. Majd felvilágosítanám az általános együttélés íratlan szabályairól, és hogy már nem gyerek. Ha pedig ez nem változik, keresnék egy szakembert, mert tényleg lehet, hogy a gyerekkora miatt kialakult valami pszichés dolog, ami így nyilvánul meg.
2019. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!