Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Az normális hogy a szülők elvárják hogy a gyerek vagy dolgozzon vagy tanuljon?

Az normális hogy a szülők elvárják hogy a gyerek vagy dolgozzon vagy tanuljon??

Keress kérdéseket hasonló témákban: szülő, tanulás, munka

máj. 22. 17:25  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
Igen.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/35Időpont máj. 22. 17:29 Privát üzenet
Ha a szülőkkel él, akkor mindenképp. De az, hogy a szülők fizetnek mindent, és a gyerek dolgozni és tanulni sem hajlandó... Szerintem ez alap dolog. Ha nem akar tanulni, akkor keressen magának munkát.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/35Időpont máj. 22. 17:32 Privát üzenet
Nem, a normális szülő azt várja el hogy dolgozzon és tanuljon.

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/35Időpont máj. 22. 17:41 Privát üzenet
Igen.

A válasz 97%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/35Időpont máj. 22. 17:45 Privát üzenet
Nem tudom, hogy elvárnák-e tőlem, de én csinálom mindkettőt.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/35Időpont máj. 22. 17:48 Privát üzenet
Igen természetesen.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/35Időpont máj. 22. 17:50 Privát üzenet

Ideális, ha a szülő figyelembe veszi, hogy a gyereke mit szeretne, mi a gyereke érdeke és a család is mit bír el és ezek tükrében közösen beszélik meg és döntik el.

Semmi olyan dolog nem normális, amikor egy szülő hatalmaskodásból, puszta presztízskérdésből (pofa be az van amit én mondok, mert az én kenyeremet eszed és hasonló rettenetek) pofázik bele a gyerek dolgába, figyelmen kívül hagyva a gyerkőc céljait és érdekeit.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/35Időpont máj. 22. 17:53 Privát üzenet
Igen, de ezt saját magamtól is elvárom

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/35Időpont máj. 22. 17:54 Privát üzenet
Igen, amennyiben Ök is végzik valamelyik tevékenységet a kettő közül. Ha egyiket sem végzik, akkor mégis mire fel várják el?! A gyerek a családban szocializálódik, ott tanul meg dolgokat, kezdetben utánzással, tehát pozitív példa kell, hogy legyen előtte.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/35Időpont máj. 22. 18:11 Privát üzenet
Igen, szerintem is ez teljesen reális elvárás. Az én szüleim is mindent megadtak, amíg tanultam, lényegében diákmunkáznom se kellett volna (de én akartam), viszont utána kérdés nem volt, hogy dolgozni fogok. Pedig én pont a válság alatt végeztem, és nem is rögtön találtam állást, egy szó nélkül támogattak abban a pár hónapban is, szóval nagyon rendesek voltak, de természetesen magamnak is arra volt igényem, hogy minél hamarabb dolgozzak.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/35Időpont máj. 22. 18:15 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
3 gyerek mellett német, angol nyelvtudással lehet normális 6 órás munkát találni? Vagy menjek 8 órába és megoldódik majd valahogy a gyerekek sorsa, mert van nagyi, és nagypapa...
Az normális, ha 14 éves vagyok és nagyon-nagyon csikis vagyok?
Szerintetek normális az ha a párom ha megy a barátaihoz elszív egy (tekert) cigit? Család vagyunk. Már van gyerek is. Heti 1x mondjuk.
Az normális ha egy 2 éves gyerek nem nagyon beszél?
Egy gyerek színésznek irnék egy rajongói üzenetet angolul, de nem találtam egy normális fordítót. Csak alapfokú nyelvtudással rendelkezem?
Ez szerintetek normális?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!