Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális hogy a szülők...

Az normális hogy a szülők elvárják hogy a gyerek vagy dolgozzon vagy tanuljon?

Figyelt kérdés
Az normális hogy a szülők elvárják hogy a gyerek vagy dolgozzon vagy tanuljon??

2019. máj. 22. 17:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Igen.
2019. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Ha a szülőkkel él, akkor mindenképp. De az, hogy a szülők fizetnek mindent, és a gyerek dolgozni és tanulni sem hajlandó... Szerintem ez alap dolog. Ha nem akar tanulni, akkor keressen magának munkát.
2019. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
20%
Nem, a normális szülő azt várja el hogy dolgozzon és tanuljon.
2019. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Igen.
2019. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, hogy elvárnák-e tőlem, de én csinálom mindkettőt.
2019. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%
Igen természetesen.
2019. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
31%

Ideális, ha a szülő figyelembe veszi, hogy a gyereke mit szeretne, mi a gyereke érdeke és a család is mit bír el és ezek tükrében közösen beszélik meg és döntik el.


Semmi olyan dolog nem normális, amikor egy szülő hatalmaskodásból, puszta presztízskérdésből (pofa be az van amit én mondok, mert az én kenyeremet eszed és hasonló rettenetek) pofázik bele a gyerek dolgába, figyelmen kívül hagyva a gyerkőc céljait és érdekeit.

2019. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Igen, de ezt saját magamtól is elvárom
2019. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
88%
Igen, amennyiben Ök is végzik valamelyik tevékenységet a kettő közül. Ha egyiket sem végzik, akkor mégis mire fel várják el?! A gyerek a családban szocializálódik, ott tanul meg dolgokat, kezdetben utánzással, tehát pozitív példa kell, hogy legyen előtte.
2019. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
Igen, szerintem is ez teljesen reális elvárás. Az én szüleim is mindent megadtak, amíg tanultam, lényegében diákmunkáznom se kellett volna (de én akartam), viszont utána kérdés nem volt, hogy dolgozni fogok. Pedig én pont a válság alatt végeztem, és nem is rögtön találtam állást, egy szó nélkül támogattak abban a pár hónapban is, szóval nagyon rendesek voltak, de természetesen magamnak is arra volt igényem, hogy minél hamarabb dolgozzak.
2019. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!