Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van lenyegi kulonbseg a lent...

Van lenyegi kulonbseg a lent emlitettek ket csalad kozott?

Figyelt kérdés

Lattam egy posztot Facebookon, ami alapjan most elgondolkodtam. Van-e lenyegi kulonbseg akozott ha ket meleg nevel egyutt egy gyereket es akozott ha egy egyedulallo apa nevel gyereket?


Ha melegekrol van szo, akkor egybol nagy a felhaborodas amiatt ha csaladot szeretnenek orokbefogadott gyerekkel. Egy gyereknek nyilvan szuksege lenne egy anya figurara az eleteben, akit egy ferfi nem potolhat, de ez alapjan semmi kulonbseg nincs ket meleg apa es egy hetero egyedulallo apa kozott, mert egyikuknel sincsen allando anyja a gyereknek.


Az ember szexualis beallitottsaga pedig nem valasztas kerdese, szoval attol nem lesz senki meleg, mert melegek nevelik.


Szoval nem ertem, hogy sokan miert ellenzik azt, ha melegek gyereket akarnak orokbe fogadni, mert nem sok kulonbseg van koztuk es egy, a gyereket egyedul nevelo apa kozott.


Csak probalom atlatni ezt a helyzetet, a velemenyem nincsen kobe vesve, erdekelne, hogy to mit gondoltok Errol, illetve hogy kihagytam-e valami fontos tenyezot a gondolatmenetembol?


2019. máj. 24. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert ezt "Az ember szexualis beallitottsaga pedig nem valasztas kerdese" sokan nem ismerik el, attól tartanak, hogy a gyerek azt a mintát követi, amit a szüleitől lát és ő is meleg lesz. Egy heteró, egyedül álló apa esetében ez nem áll fenn, azon kívül ő bármikor találhat magának párt és máris lesz anyja is a gyereknek.

De menjünk tovább, mi van a leszbikus párokkal, ahol az egyik vagy akár mindegyik fél szülhet gyereket, mesterséges megtermékenyítéssel ez ma már nem probléma az ő esetükben sem. Ott ugye nem örökbefogadásról van szó, hanem saját gyerekről, akiknek meg ugye apjuk nem lesz. De hány gyerek nő fel úgy, hogy ugyan házasságban születtek, de a válás után soha nem találkoztak az apjukkal, mert nem volt kiváncsi rájuk. Mi a különbség, hogy egy vagy két anya neveli őket apa nélkül? Vagy egy vagy két apa anya nélkül? Egy gyereknek szerintem legfontosabb a szeretet és a nyugodt családi légkör, hogy ezt milyen összetételű családban kapja meg, az teljesen mellékes.

2019. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Egyedülálló férfi sem fogadhat örökbe gyermeket, ha jól sejtem.


Jogilag a fő különbség abban van szerintem, hogy bár sajnos bárhogyan alakulhat az idillen kezdődő családi élet is (válás, szülők halála, stb.), az az alapelv, hogy minél kedvezőbb körülmények közé szülessenek, örökbefogadás esetén pedig kerüljenek a gyerekek.


Rengetegen várnak gyermekre. Szerintem ésszerű, hogy azok élvezzenek előnyt, akik ideálisabb feltételeket tudnak számára teremteni, tehát nem egyedülállók és a normák szerinti családmodellt képviselik.


AZt nem érdemes idekeverni, hogy simán nyújthat egy meleg pár több szeretetet, melegséget, megértést, minden egyéb téren magasabb erkölcsi értékeket a gyermeknek, mint egy hetero pár, mert ez bizonyára így van, de ez az, amit soha, semmilyen esetben nem lehet előre megjósolni, csak a konkrét családban élve lehet megtapasztalni.

2019. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De igen, egyedülálló férfi is örökbefogadhat, akkor is, ha nincs élettársi kapcsolata sem. Ugyanúgy lemegy a környezettanulmány, meg minden, és ha alkalmasnak találják, akkor örökbefogadhat, persze a házaspárok előnyt élveznek.


Egyébként a kérdés nagyon jó, de meg kell jegyezni, hogy a magyarok egyáltalán nem olyan egysíkúak, ami a homoszexualitás elfogadását illeti, mint ahogy azt a kormánypárt kommunikációja érezteti. Nyugodtan örökbefogadhat egy azonos nemű pár, annyi van, hogy hivatalos szülő az egyikük lesz csak, aki az örökbefogadó szülő. A másikuknak kétféle státusza lehet: ha simán élettársak, akkor mostohaszülői, ha bejegyzett élettársak, akkor pedig nevelőszülői státusza lesz, ezek is ugyanúgy kötelezettséggel járnak, és a mostohaszülő el is köteles tartani a gyerekét. Szóval a lehetőség ugyanúgy megvan, és élnek is vele, és ez nagyon jó. A hivatalok is támogatják, nem gáncsoskodnak egyáltalán. Nem kell bedőlni a kormánykommunikációnak meg az ilyen Kövér László-féle megmondóknak, mert a valóság ennél sokszínűbb és szebb itthon.

2019. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért mert sokan úgy gondolják hogy választás kérdése. Arról már nem is beszélve hogy a társadalom nagy része biszexuális, de sokan nem lépnek egész életükben egyszer sem a másik irányba. Így viszont hogy egy olyan családképben nő fel, ahol ez nem szégyen, lehet hogy felnőtt vagy tinikorában ki próbál ezt azt. Ami ugyebár egyáltalán nem probléma, de sajnos a homofóbok csak azt látják hogy fúj fúj, egyre több a b*zi, milyen korcs ez a világ, molesztálják a gyerekeinket, meg kipusztulunk. :D Tehát hasonló agyrémek. Szegények nagyon buták sajnos.
2019. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én abban hiszek, hogy egy gyerek számára nagyon fontos a hagyományos családmodell, az apai és anyai minta. Én ezt fontosnak érzem a gyerek kiegyensúlyozott, lelkileg egészséges felnőtté válásának folyamatában. Emiatt nem értek egyet azzal sem, hogy egyedülálló ember vállaljon gyereket (különösen, amikor nem is örökbefogadásról (azaz egy "már meglévő gyerekről" van szó, hanem direkt, vagy meggondolatlanságból ilyen helyzetbe szül valaki). Viszont úgy gondolom, hogy egy egyedülálló szülő (aki sokszor még keresi is a párját) így is erősebb anyai/apai mintát tud átadni, mint egy egynemű pár.

Plusz engem azért elgondolkoztat az is, hogy ha "a legtöbb ember biszex, csak soha nem lép a másik oldal felé", akkor tényleg nem múlik-e a környezeten is valami.

Persze mondjuk emellett szerintem eleve iszonyú kevés olyan ember van, aki tényleg lelkileg egészséges, és kiegyensúlyozott, szóval nem kirívó dolog ez, csak szerintem attól még nem jó.

2019. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos képzeld el azt az érzést, amikor a 6 éves kis srácért először megy a meleg szülő pár suliba. Milyen élete lesz ott és akkor annak a kis kölyöknek?
2019. máj. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!