Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Közgazdaságtant végeztem,...

Közgazdaságtant végeztem, mivel édesapámnak két cége van, hogy továbbvigyem a cégeket. Édesapám viszont mérnök, aki nem érti és nem akar gazdálkodni, ki is írt a cégből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mivel nem gazdálkodik jól, a cégnek folyamatosan anyagi problémái vannak, ami kihat a családra.
2019. máj. 24. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Mit csinálj?


Menj el dolgozni egy céghez ahol tudod kamatoztatni a közgáz tudásodat. Apád cégével ne foglalkozz. Ha apádnak úgy jó ahogy van, akkor hagyni kell.

2019. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:
72%
#1: +1. Amikor már külön laksz, eltartod magadat, lesz némi respekted apád előtt, hogy ne ugassa le a pénzügyi észrevételeidet.
2019. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

1. Jelentkezés előtt kellett volna tisztázni vele, hogy számíthatsz-e majd rá, hogy átveszed a cégeket.

2. Beszélj vele, győzd meg. Az is a munkád része, hogy tudj hatékonyan tárgyalni, mert máshogy hogy juthatnál cégközelbe?

2019. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom miféle közgazdaságtant tanultál, hogy így beszélsz: " ki is írt a cégből", nincs ilyen cégjogi fogalom.

Azt se nagyon értem egy mérnök mit akar gazdálkodni, de mindegy is.

Keress egy rendes állást a szakmában.

2019. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Le lett pontozva az utolsó, pedig jók a meglátásai.
2019. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Semmit. Semmi közöd apád cégéhez.

És egy kicsit vegyél vissza, mert friss diplomával nem igazán van valós életbeli tapasztalatod.

A kioktató hangnemet senki nem szereti kezdőktől.

2019. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

"hogy továbbvigyem a cégeket."


Mikor? Majd ha nyugdíjba megy 10-15 év múlva? Ezt ő mondta, vagy te találtad ki? Valami nagyon nem volt kóser veled, ha kipaterolt a cégből. A kérdésedet olvasva szerintem túl nagy volt az arcod.

2019. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan nem értem, mi a gond. Van egy piacképes szakmád, végzettséged, előtted a jövő. Kiléphetsz a munkaerőpiacra, lehet karriered a szkmában stb.


Édesapádnak van két, rosszul funkcionáló és -leírásod alapján- likviditási problémákkal küzdő, kevéssé jövedelmező cége.


Ez két kitérő egyenesnek tűnik, amik tudvalevőleg nem metszik egymást. Ő éli az életét, te a tiédet.


Mit tégy? Koncentrálj a további tanulásra/karrierre, legyenek saját bevételeid, ajánld fel a szakmai segítséged édesapádnak. Egyszer ajánld fel, ne többször! És tudd elfogadni, ha nemet mond az a drága öreg.

2019. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Az a gond, hogy nem játszhat főnököt az apja fölött, holott már a zsebébe érezte a céget..... Nem hülye az öreg hogy kitette a szűrét.
2019. máj. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hol marad a pozitív hozzáállás? Olyan megoldás mindig van, ami mindenkinek jó. Az egy szakmai kérdés szerintem, hogy a cégvezetéshez kellenek gazdasági ismeretek.
2019. máj. 25. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!