Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyerekednek...

Egyetemista gyerekednek mennyi a havi költségvetése? Mennyivel segítesz, mit fizetsz neki? Mit áll ő saját maga? Könnyen kijöttök így a pénzből?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, mert szóba jött nemrég családon belül, hogy "mennyibe vagyok" a szüleimnek, mióta egyetemre járok. Többek szerinte ez rengeteg pénz, de az ismerőseim között azt látom, hogy nem kerülök többe az átlagnál. De nyilván a huszadik együtt bulizós barátnőmnek nem tudom az anyagi dolgait, szóval itt a legközelebbi 3-4 barátnőmre gondolok csak.

Szóval az érdekelne, hogy ahol támogatják még az egyetemista gyerekeket a szülők, azok hogyan/mennyivel teszik ezt. Nem szeretném, ha átmenne vitába a kommentszekció, és szeretném kérni, hogy mellőzzük azt, hogy "én bezzeg 3 műszak mellett végeztem el az orvosit és mellette gyereket neveltem", és hogy mindenki mennyire lusta, akit támogatnak. Nem ez a kérdés lényege.


2019. máj. 24. 14:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Havi 70000 körül jövök ki. Ebben benne van a kollégium díja, a bérleté, és a havi kétszeri hazautazás, illetve kaját nem sokat hozok fel, magamnak veszek/főzök.
2019. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
82%
Én nem adok pénzt az egyetemista fiamnak. Dolgozik egyetem mellett, így a kiadásait saját maga is tudja állni. De én nem kérek semmi pénzt tőle, vagyis nem kell fizetnie a szállásért, kajáért, internetért, telefonért, és használhatja a kocsimat. ( én gyalog járok dolgozni, mert csak 20 perc séta) A kocsi fenntartását én fizetem, a fiam csak tankol magának. Azt, hogy mennyi pénzt tud félre tenni, nem tudom, sosem kérdeztem meg, mert az ő pénze. Csak annyit tudok, hogy lakásra gyűjt. (hál istenek tényleg spórol)
2019. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%
Havi 27e koli, 5e busz, 10 kaja. Ebből a buszt, kaját én állom, a kolit ő az ösztöndíjából. Amit munkával keres félreteszi, illetve hétvégenként abból szórakozik.
2019. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
87%
Régebben voltam egyetemista, ezért az összeg már nem releváns. De nálunk így működött: ingyen laktam otthon. Megbecsültük, mennyi egy hónapban átlagban a bérlet, a telefonom alapszámlája, és az, hogy egyek valamit napközben. Egy kicsit felkerekítettük, és azt megkaptam egy összegben. Ruhára ezen felül kaptam pénzt, ha egy-egy konkrét darabra kellett. Másodévben elkezdtem diákmunkázni, így okafogyottá vált, hogy a szüleim az otthoni költségek fedezésén kívül még direkt is pénzt adjanak a kezembe.
2019. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Otthon élek, és így vagy otthon eszem, vagy itthonról viszek magammal ennivalót. A szüleim fizetik a bérletemet, ezen felül kapok havi 10e forint zsebpénzt és az ösztöndíjamat, ennek a nagyrészét félre is teszem.
2019. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
96%
Majd még lesz egyetemista, lakni otthon fog, ahogy most is kaját, telót mindent fizetek. Ennyit tudok adni. Kocsit használhatja.
2019. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Otthon lakom, így a konkrét ktgemet nem tudom, de kp-t nem kapok, csak a bérletem árát (3800), bár ez is kitelne az ösztöndíjamból, de ez amolyan megszokás. Amúgy ha délben otthon vagyok magamra főzök, de az otthon talált alapanyagokból. Nyilván Wc-papírt, tusfürdőt nem veszek, de a személyes higiéniai cuccokat (betét, borotva...) + smink, egyéb magam állom. Ruhára se szoktam kérni, de van, hogy azt kapok anyukámtól ajándékba.

Szóval 3800 +az a támogatás, hogy nem kell albérletre vagy kolira áldoznom és találok otthon mindig ennivalót. Szerintem ez teljesen oké, hálás vagyok a támogatásért, nem vagyunk gazdagok.

2019. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Összeget nem írok én sem, mert régebben voltam már én is egyetemista. Nálunk ez úgy működött, hogy eleinte fizettek minden kiadást(lakás, rezsi, sokszor vittem kaját is eleinte, plusz költőpénz), aztán később egyre kevesebbet, mert dolgoztam is, meg mindig volt valamennyi ösztöndíjam is, simán kijöttem belőle. De nekem nagyon kedvező árú albérletem volt, mondhatni jelképes összegért.

Az albérletem árát végig fizették, azon kívül később lényegében mindent magamnak álltam. De adtak volna bármikor egyébként, ha kérek.

2019. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
78%
60-at kapok, abból 20 a kolira, 10 az utazásra. Így maradna 30 ezrem egy hónapban. Na de nem csak kajára, hanem minden másra is. Konkrétan semmit nem kapok otthonról, egy csomag zsepit sem, csak ezt a 60 ezret, és igen. Mindig megkapom hogy s**r gyerek vagyok, és mennyibe fájok nekik. Hozzáteszem, ha nem lenne ösztöndíjam még amellé a 30 mellé, kb éheznék, szendvicsen élnék, és annyit nem engedhetnék meg magamnak, hogy vegyek egy új pulcsit (mert az anyáméknak már luxus), vagy hogy ne coop-os 300 forintos tusfürdőt használjak. Nagy igények ugye? :D
2019. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 éve voltam egyetemista. Otthon laktam, otthon ettem, otthonról vittem az ebédet is általában, anya mosott rám, a rezsibe se kellett beleadnom, de ezen felül plusz pénzzel nagyon nem kellett támogatni a szüleimnek. Jól tanultam, így kaptam 30 ezer ösztöndíjat havonta, meg a szüleim is utalták tovább ugyanazt a zsebpénzt, mint középiskolás koromban (10 ezer talán), de ezt se nagyon költöttem el. Biciklivel jártam, az majdnem ingyen van (mondjuk évi 10 ezret rákölt az ember a kopó alkatrészekre). Bulizni nem jártam, engem ez nem vonzott. Tankönyvet se nagyon kellett venni, az öt év alatt összesen négy vagy öt könyvet vettem. Ha nyaralni mentünk, akkor persze ugyanúgy meghívtak mindenre, mint kicsiként. Néha anya megkért, hogy hazafelé vegyek ezt-azt (biciklivel jóval kényelmesebb megállni a boltnál, mint autóval vagy pláne tömegközlekedéssel), és mondta, hogy elkérhetem az árát, de sosem kértem el. Tulajdonképpen nekem az egyetem olcsóbb volt, mint a középiskola, mert nem kellett se tankönyvet, se havibérletet venni, és talán az otthonról vitt ebéd is olcsóbb volt, mint a menzakaja, bár ebben nem vagyok biztos.
2019. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!