Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy anyám egy...

Lehetséges, hogy anyám egy narcisztikus személy?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdődtek meg a vizsgáim az egyetemen ami miatt teljesen kivagyok idegileg(de nem is ez a fontos). Az első vizsga előtt barátnőmmel összeültünk átbeszélni a témaköröket meg hasonlókat mivel elhúzódót az idő így nála aludtam. Szóltam is anyámnak hogy nem megyek haza erre fel, ő felháborodva mondta hogy rendben de másnap az első busszal menjek haza fele mert nem szeretné,hogy az öcsém egyedül legyen otthon míg ő dolgozik(14 éves az öcsém). Haza is mentem. Majd pár napra rá miután megírtuk a vizsgát úgy gondolatuk páran, hogy kiülünk a borfesztre megünnepelni a bukásunkat( nem buktunk amúgy meg) szokásosan ismét szóltam neki. Fel volt háborodva hogy-hogy merem ezt megcsinálni a vizsgáim középen nem szórakoznom kellene hanem tanulnom stb stb. Ezzen kívül folyamat a fejemhez vágja hogy bárcsak neki lettek volna ilyen esélyei, hogy egyetemre járjon. Más szülőnek áradozik hogy milyen jó tanuló vagyok, sose voltam az a lázadó lány én mindig mindenbe szót fogadok( ami igaz és most már bánom is).

Bármit csináltam, bármilyen versenyen is vettem részt soha nem mondta, hogy büszke rám.(de persze ezt más embereknek szívesen hangoztatja). Mikor felvettek az egyetemre barátnőm édesanyja büszkéb volt rám mint a sajátom. Mikor csináltam a nyelvvizsgám és először nem sikerült sírva mondtam neki erre fel ő csak annyit mondot:" szerencse,hogy nem az én pénzem van benne "



#egyetem #lány #anya #nárcisztkus személy
2019. máj. 25. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Irigy rád
2019. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ettől meg nem narcisztikus
2019. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
szimplán irigy
2019. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Óriási divat lett a "nárcisztikus" diagnózis- már a lószar is nárcisztikus, minden az.

Na és büszkébB- az 2 bé, valamint nem vagyunk hajlandóak a hisztérikus kirohanásaidhoz asszisztálni.

2019. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4.válaszoló örülök, hogy ebből ezt szűrted le. Te csak provokálni jársz ide igaz? Azért megkérdezem , hogy ha te 12 évesen azt mondod anyudnak ne tegyen a szendvicsedbe majonézt mert nem szereted akkor csinál másikat vagy azt mondja örülj, hogy kapsz enni? Mert az enyém a másodikat választotta.
2019. máj. 25. 23:02
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem provokálni járok ide, de unom a nárcisztikussági jelenséget. Rossz a példád, én akkora már elveszítettem az édesanyámat. Árvaként felnőve talán ezért is viselem nehezen a "jöjjetek csoportosan szidni anyámat" típusú álkérdéseket. Hiszen nem nagyon tudunk segíteni, diagnózist egy személyiségéről meg nem lehet így felállítani, ahhoz az kell, hogy az alanyt - és nem azt más mit mond róla, hanem magát az alanyt- szakember hónapokig, évekig vizsgálja.
2019. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom ami veled történt. Én ezt nem azért írtam ki, hogy "csoportosan szidják az anyámat". Szeretem és tisztelem őt mert a maga módján de felnevelt. Csak egy szimpla kérdés volt némi magyarázattal.
2019. máj. 25. 23:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A nárcizmus teljesen más, olvass utána.
2019. máj. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de a leírtak alpján nagyon negatív személy lehet édesanyád.
2019. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Örülj, hogy csak ilyen az anyád, az engem anno ütött-vert, ha négyest vittem haza, akkor is. Nem volt akkor még gyerekek joga, meg hasonlók.

Most is él és virul és annak örül, ha másnak baja van.

2019. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!