Apám pszichopata?

Figyelt kérdés
Az apám egy álomvilágban él, nem képes meglátni, ha hibázik. Hiába beszélek vele én, vagy bárki más, egyszerűen nem jut el az agyáig, hogy valamit másképp kellene csinálni. Hamar ideges lesz sokszor nagyon piti dolgok miatt. Nem tudom pontosan mennyit keres, de biztos, hogy 400 ezren felül, a családját nem ő tartja el (külön élünk, van egy másik családja), alig vannak kiadásai, mégis mindenen spórolni próbál és sajnálja a pénzt a gyerekeitől. Nem képes empátiát érezni, nem képes felmérni a dolgok következményeit. Teljesen hidegen hagyják mások érzései, próbál úgy csinálni, mintha érdekelné, de elég átlátszó. Magán kívül semmi más nem érdekli, sablonos kérdéseket tesz fel és nem érdekli a válasz. Mindig próbálja menteni a menthetőt, teljesen hülyének néz mindenkit, azt hiszi, hogy másnak nem tűnik fel, hogy megjátssza magát és illúziók között él. Egyszerűen nem képes meglátni a valóságot, nem képes szembenézni vele. Ha kérek tőle valamit szülinapomra, hónapokig hiteget, hogy keresi, mert nem képes megmondani, hogy nem fogom megkapni.

2019. máj. 26. 11:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy gyakran hazudozik. Képes szemrebbenés nélkül az ember szemébe hazudni.
2019. máj. 26. 11:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak tojik rátok.
2019. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, h pszichopata lenne, a leírásod alapján inkább egy felelőtlen, önző ember lehet. (Bár nem tudom hogy érted h álomvilágban él...)
2019. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 3assal.
2019. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogyha valamit kitalál, akkor arról nem lehet meggyőzni, hogy nem úgy van. Alaptalan dolgokat képes feltételezni, ha pedig rákérdez és megcáfolom, ugyanúgy azt gondolja és "híreszteli" tovább a családban.

Ha bármi kritika éri őt, nem jut el az agyáig, nem képes szembenézni a valósággal.

2019. máj. 26. 13:00
 6/6 anonim válasza:
100%
Nem pszichopata, hanem nárcisztikus személyiségű.
2019. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!